web
analytics
9 کاری که می توانید در زمان بی حوصلگی انجام دهید | کافه راز
رهایی از بی حوصلگی

۹ کاری که می توانید در زمان بی حوصلگی انجام دهید

ترجمه شده توسط کافه راز : قبل از اینکه استرس هایتان شما را تحت کنترل بگیرند، شما آنها را کنترل کنید.

آیا احساس بی حوصلگی دارید، برای کارتان شدیدا احساس استرس و اضطراب دارید، بیش از حد در کارتان غرق شده اید؟

احساس خستگی و بی حوصلگی می تواند حاصل یک عامل مهم یا ترکیبی از چند مشکل کوچک باشد که به مرور زمان ایجاد شده اند. این احساس باعث می شود که از نظر فیزیکی و ذهنی نتوانید برکارهای روزانه تان تمرکز کنید و مطمئنا برای تمرکز بر اهداف طولانی مدت خود دچار مشکل خواهید شد.

اما شما می توانید با پذیرش چالش های جدید و یافتن روش هایی مناسب برای کنار آمدن با عوامل استرس زا ، دوباره کنترل روزهایتان را به دست بگیرید. ما از اعضای انجمن مشاوره ای کارآفرینان جوان خواستیم راهکارهایی برای جلوگیری از احساس بی حوصلگی به ما ارائه دهند.

۱- در طول تعطیلات پایان هفته فعال باشید.

از زمان دوری از محل کارتان استفاده کنید تا خستگی خود را بدر کرده و به خودتان انرژی بدهید. اگر تمام تعطیلات را هم درخانه به انجام کارهایتان بپردازید، در خطر تجربه ی احساس بی حوصلگی و خستگی قرار خواهید گرفت. سعی کنید برای دوچرخه سواری یا پیاده روی به بیرون از خانه بروید.

۲- یاد بگیرید که استرس هایتان را مدیریت کنید.

اگر استرس هایتان به روش مناسبی مدیریت نشوند می توانند منجر به خستگی و بی حوصلگی شوند. اتخاذ روش های ساده در برنامه های روزانه تان – مانند مدیتیشن، نرمش و تمرین های تمرکز حواس – باعث سلامت ذهنی و جسم شما می شود. درنتیجه ذهن شما تازه و آماده ی بازگشت به کار خواهد بود.

۳- سم زدایی رسانه ای انجام دهید.

بخش زیادی از احساس استرس و بی حوصلگی که ما در حال حاضر تجربه می کنیم به خاطر ارتباط شدید و نیاز به توجهی است که توسط ابر رایانه هایی که در جیب هایمان قرار دارند بر ما تحمیل می شوند.

با چک کردن ایمیل ها، برنامه های اجتماعی و پیام های کوتاه در زمان های کوتاه، به سادگی می توان خستگی و بی حوصلگی را تجربه کرد. زمان هایی را برای سم زدایی رسانه ای در برنامه ی روزانه اتان قرار دهید – یک روز کامل، یا چندین ساعتی که تلفن همراهتان را در خانه قرار دهید یا آن را خاموش کنید.

۴- سریع دیدگاه خود را تغییر دهید.

من هر زمان که احساس خستگی و بی حوصلگی داشته باشم، دست از کار برمی دارم و همه چیز را در اطرافم تغییر می دهم. از آنجا که من در خانه کار می کنم، ممکن است یک روز به دفتر کار یکی از مشتریان بروم، کنفرانسی ارائه می دهم یا روزی را در طبیعت سپری می کنم.

دور شدن از استرس های روزانه، و نگاه کردن به دنیای اطراف از یک دیدگاه متفاوت، حتی به صورت موقت، کنجکاوی و هیجانات من را برای انجام کارهایم افزایش می دهد.

۵- زمان های استراحت را در برنامه ی خود قرار دهید.

هرانسانی احتیاج دارد که زمانی از کارش فاصله بگیرد و دوباره به آن کار بازگردد. نحوه ی انجام این کار به خودتان بستگی دارد، اما زمان هایی را در برنامه ی روزانه تان قرار دهید تا اندکی فاصله بگیرید و کاری را انجام دهید که ذهن، روح و جسم شما را تقویت کند.

اگر چنین زمانی را به طور مدام در برنامه ی روزانه ی خود قرار دهید، هرگز احساس خستگی و بی حوصلگی نخواهید داشت. موضوع مهم ایجاد تعادل است.

۶- خوابی آرام داشته باشید.

اگر آخر شب و قبل از خواب ایمیل هایتان را چک کنید، احساس خستگی خواهید داشت. و ازآنجا که این آخرین چیزی است که به آن فکر می کنید، احساس خستگی ذهنی خواهید داشت و نمی توانید بخوابید.

در عوض کامپیوتر، تلفن و تلویزیون خود را در اتاق دیگری قرنطینه کنید. از مطالعه ی یک کتاب لذت ببرید و اندکی مدیتیشن انجام دهید و خودتان را برای یک خواب آرام آماده کنید.

۷- موضوعاتی که باعث ناراحتیتان می شود را شناسایی کنید، سپس آن را برون سپاری کنید.

معمولا شما به خاطر کل کسب و کارتان احساس خستگی نخواهید داشت، احتمالا جنبه های خاصی از این کار هستند که باعث خستگی و بی حوصلگی شما می شوند.

اگرچه شما می توانید با استراحت های گاه و بی گاه این حس بی حوصلگی را تا حدودی آرام کنید، اما تا زمانی که تشخیص ندهید چه موضوعی باعث ناراحتی و دلزدگی شما شده است، دائما دچار حس خستگی و بی حوصلگی خواهید شد.

چند مورد از کارهایی که تحمل انجام آنها را ندارید شناسایی کنید و سعی کنید برخی یا همه ی آنها را برون سپاری کنید.

۸- قدم بزنید.

من از قدم زدن و گوش دادن به موسیقی برای به دست آوردن تمرکز بسیار لذت می برم. من متوجه شده ام که زمانی که حتی به مدت ۵ دقیقه از پروژه ی کاری ام فاصله می گیرم و قدم می زنم، پس از بازگشت به کار احساس تازگی دارم و ایده ها و دیدگاه های جدیدی دارم که اگر میزکارم را ترک نمی کردم هرگز به ذهنم خطور نمی کردند.

گاهی اوقات مشغول کردن ذهنتان به فکرها و احساسات دیگر بسیار موثر است.

۹- به افراد دیگر کمک کنید.

انجام دادن یک کار با ارزش یک روش بسیار عالی برای افزایش انرژی است. بدون هیچ توقعی به افراد دیگر پیشنهاد کمک بدهید. دیدگاه تازه ی شما ممکن است برای آنها فوق العاده ارزشمند باشد، اما همین حرکت ساده ی کمک کردن به دیگران به شما کمک می کند که دوباره به مسیر بازگردید.
One thought on “۹ کاری که می توانید در زمان بی حوصلگی انجام دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : شادی و موفقیت به اندیشیدن به افکار سازنده، داشتن عملکرد…