web
analytics
مدیران خوب
مدیران خوب

۹ جمله ای که مدیران خوب هرگز نمی گویند

ترجمه شده توسط کافه راز : بخاطر حرف های نیش داری که می زنید عذاب وجدان دارید؟

قبل از حرف زدن فکر کنید. بله همه ی ما این را می دانیم اما واقعا آیا این کار را انجام می دهید؟ نه؟ پس لطفا سکوت کنید. برخی جملات هستند که شما هرگز نباید به زبان بیاورید – مخصوصا اگر خودتان را یک مدیر می دانید.

شما باید کلمات مناسب انتخاب کنید چون این توانایی را دارید که دیگران را تحت تاثیر قرار دهید. اگر اینطور نباشید ممکن است رئیس بدی باشید. ما از مشاورین کارآفرینی یانگ پرسیدیم “یک مدیر چه جملاتی را هرگز نباید بگوید – و چرا؟ ” اینها جملاتی هستند که آنها پیشنهاد کردند از دایره زبانی مدیریتی خود حذف کنید:

۱-“حالا وقت ندارم.”

بله یک مدیر دائما درگیر است. کارها و جلسات پایانی ندارند اما شما باید همیشه برای پاسخ دادن به سوال یک کارمند زمان داشته باشید. اگر دائما به یک کارگر گفته شود که “الان وقت مناسبی نیست.” یا “بعدا سوالت را بپرس.” دیگر سوال نمی پرسد. همیشه برای کارگرانتان وقت داشته باشد. اگر در حال انجام کار خاصی هستید، یک زمان مشخص را تعیین کنید تا هرچه سریعتر پاسخ سوال آنها را بدهید.

۲- “چون ما همیشه این کار را اینطور انجام داده ایم.”

یک مدیر موفق هرگز نباید پیشنهادهای یک کارگر را با گفتن این که این کار همیشه به این صورت انجام می شود، با بی اعتنایی رد کند. مدیران موفق باید همیشه با فکر باز فکر کنند و گوش دهند. اگر آنها احساس می کنند که پیشنهاد یک نفر مناسب نیست، باید برای او با حوصله دلیلش را توضیح دهد. مدیران موفق باید همیشه از پیشنهاد ها استقبال کنند و از ایجاد تغییرات برای بهبود شرایط خوشحال شوند.

۳- “تو چه فکری کردی؟”

یک مدیر موفق هرگز نباید از کارمندش بپرسد که چه فکری کردی؟ کارمندان اشتباه می کنند و مهم است که به آنها اجازه دهید از اشتباهاتشان درس بگیرند نه اینکه آنها را سرزنش کنید. زمانی که از یک کارگر به شدت و با عصبانیت انتقاد کنید، تنها چیزی که آنها یا می گیرند این است که با احتیاط کار کنند نه برای برد کار کنند. و این فقط برای آنها بد نیست – بلکه به ضرر کل شرکت است.

۴- “بده به من، خودم انجامش می دهم”

من زمانی که یکی از اعضای گروه کاری را اشتباه انجام میداد خودم آن را اصلاح می کردم، مثلا نامه ها و ایمیل ها را ویرایش می کردم. اما متوجه شدم که زمانی که این کارها را خودم انجام دهم به جای اینکه به آن فرد بازخورد دهم و اجازه دهم که کار را دوباره انجام دهد، در واقع یک موقعیت مدیریتی مهم را برای یاد دادن به فرد که چطور کارش را بهتر انجام دهد از دست می دادم.

۵- “فلان کارمند این کار را بهتر از تو انجام می دهد”

مقایسه ی کارمندان با یکدیگر یکی از سریعترین راه ها برای تبدیل یک رابطه ی کاری به رقابت و هم چشمی است. رقابت های درونی باید سالم باشند نه از سر کینه ورزی. مدیران موفق باید بتوانند بدون توهین به فرد دیگری از دست آوردهای شرکت تقدیر کنند.

۶- “تو نمی فهمی”

همه می دانند که مدیران موفق فقط انسان های باهوش را برای کار استخدام می کنند، اما آنکه بعد ها به آنها بگویید که نمی فهمند باعث از بین رفتن هوش آنها می شود. یک مدیر موفق می داند که اگر در تیمش سوء تفاهمی ایجاد شود، وظیفه ی او است که گفت و گو را آغاز کند و همه چیز را روشن کند.

۷- “عملکرد شخصی تو  کل شرکت را از بین می برد”

یکی از جملات سهمناکی که یک مدیر هرگز نباید به کارگرانش بگوید این است که عملکرد شخصی او کل شرکت را غرق می کند. در عوض یک مدیر موفق باید به کار گروهی و این نظریه را افزایش دهد که هر فرد با کاری که شخصا انجام میدهد در عملکرد کلی شرکت سهیم است. کارگران نباید هرگز تحت فشار باشند و احساس کنند که بار یک شرکت را بر دوش دارند.

۸- “دیگر مثل قبل تلاش و پشتکار نداری”

اینکه به یک نفر بگویید درخشش خود را ازدست داده است، به ندرت باعث افزایش تمایل او به سخت کوشی برای شما می شود. با کوچک کردن آنها ،از لحاظ حرفه ای یا شخصیتی، احتمالا یک واکنش منفی دریافت خواهید کرد یا حتی احترام خود را از بین خواهید برد.

 ۹- “چون من می گویم”

همیشه باید دلیلی برای کاری که از فردی خواسته اید وجود داشته باشد. یک مدیر موفق به کارمندانش اعتماد می کند و آنها را درجریان می گذارد که بدانند کاری که انجام می دهند تا چه اندازه به ماموریت کلی شرکت مربوط است.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : چه طور می توان یک شغل رضایت بخش مطابق با…