web
analytics
انعطاف پذیری

۸ عادت روزانه برای ایجاد انعطاف پذیری

ترجمه شده توسط کافه راز : با تمرین می توان انعطاف پذیری را ایجاد کرد. همین حالا شروع کنید.

به نظرمی رسد که انسان های انعطاف پذیر درتمام زمینه های زندگیشان پیشرفت می کنند: آنها ضربات را تحمل می کنند، همیشه راضی و بشاش هستند، بعد از هرشکست باز هم تلاش می کنند. آنها واقعا انسان های خونسرد و باحالی هستند.

ممکن است فکر کنید که آنها تافته ی جدا بافته هستند. زمانی که با چنین افرادی برخورد داشته باشید متعجب می شوید که آیا آنها چیزی درون خود دارند که باعث می شود درهمه شرایطی تا این اندازه آرام باشند.

انعطاف پذیری را هم مانند دیگر ویژگی های انسان هایی دارای سطح بالایی از هوش احساسی، می توان درطول زمان با تلاش و تمرین افزایش داد.

آیا ترافیک شدید باعث می شود که از کوره در بروید؟ آیا همکارتان به قدری روی اعصابتان است که نمی توانید کارهایتان را انجام دهید؟ پس از عادت های روزانه ی انسان های انعطاف پذیر یادداشت بردارید و ببینید که تا چه اندازه می توانید در زندگی خودتان تغییرایجاد کنید.

۱- زمانی را به یادگیری بیشتر اختصاص دهید.

انعطاف پذیری حاصل دانش و علم گسترده است، پس مهم است که عادت یادگیری مداوم را در خود ایجاد کنید. مثلا من دوست دارم که ویدیو های یوتیوب و سخنرانی های TED talk را مشاهده کنم و همچنین کتاب ها و مقالات تجاری را در تبلتم مطالعه کنم.

۲- براساس فهرست کارهای روزانه اتان کار کنید.

انعطاف پذیری حاصل از مشاهده ی نتایج مثبت از کار است. درمراحل اولیه آنچه باعث رسیدن به موفقیت می شود این است که کار درست را انجام دهید. با ایجاد فهرستی از الویت ها و عمل کردن به آن می توانید انگیزه پیداکنید – و به خودتان و عملکردتان اعتماد پیدا کنید – تا از موانع عبور کنید.

۳- با یک مربی در ارتباط باشید.

نقاط ضعف، علت شکست ها و هرآنچه باعث می شود کاری که انجام می دهید را دوست نداشته باشید ردیابی کنید. با مربیانتان صحبت کنید. هرگاه متوجه شدید که چطور شکست ها و بالا و پایین های مسیر کارآفرینی را مدیریت کنید، آن زمان است که به درجه ی اعلا رسیده اید. وجود مربی ها و مشاوران قابل اعتماد بسیار کلیدی است.

۴- دوستان کارآفرین پیدا کنید.

این خیلی مهم است که با انسان هایی صحبت کنید که بدانند شما چه کاری انجام می دهید، پس تاجایی که میتوانید با انسان های که اطرافتان هستند و کاری مشابه شما را انجام می دهند دوست شوید. داشتن یک شبکه ی اجتماعی با انسان هایی که شما را درک می کنند به شما کمک خواهد کرد که با استقامت و پایداری بیشتری تا آخر عمر به کارتان ادامه دهید و همچنین اگر به مشکلی بربخورید آنها می توانند مشاوره های بسیار مناسبی به شما ارائه دهند.

۵- “برنامه ی زندگی”

من انعطاف پذیری ام را با استفاده از یک تمرین “برنامه ی زندگی” که افزایش دادم. در آن تمرین روش هایی برای بهبود رژیم غذایی، ورزش و خواب به من ارائه شد که بتوانم در نتیجه به سطح عملکرد جدیدی دست پیدا کنم. ما انرژی زیادی را برای انجام ورزش های غلط هدر می دهیم، غذاهای نامناسب می خوریم و خواب نامساعد و غیر مفید داریم. آن چیزی که باعث شود شرایط تغییر بهتری داشته باشند را امتحان کنید.

۶- مدیتیشن انجام دهید.

من در اوایل دوران کارآفرینی اصلا دکمه ی خاموش نداشتم. تمام کارها را خودم انجام می دادم و زمانی که بیکار بودم احساس گناه داشتم. حدود یک سال پیش تمرینات مدیتیشن را آغاز کردم و متوجه شدم که اختصاص دادن زمانی برای داشتن آرامش به من در مواجه با چالش های زندگی بسیار کمک کرده است.

۷- نسبت به رد شدن ها ایمن شوید.

پیش از آنکه از یک نفر بله بشنوید، چندین نه خواهید شنید. توانایی پشت سرگذاشتن تمامی این عدم پذیرش ها به شما کمک می کند در شرایط سخت هم به سمت موفقیت پیش بروید. بهترین تمرین برای ایمن شدن دربرابر شنیدن نه چیست؟ فروش تلفنی یا دست فروشی را تمرین کنید.

۸- بازسازی شناختی را امتحان کنید.

این کار با کمک به شما در درک بهتر احساس ترس و ناراحتی تان می تواند طرزفکر شما درمورد یک شرایط منفی را تغییر دهد.
توانایی تغییر دادن شکست هایتان به درس هایی که از آنها عبرت بگیرید همان چیزی است که واقعا باعث می شود به یک مدیر انعطاف پذیر تبدیل شوید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : به این که کجا می روید و چطور می خواهید…