web
analytics
8 روش برای مراقبت از خود پس از تصادف کردن | کافه راز

۸ روش برای مراقبت از خود پس از تصادف کردن

ترجمه شده توسط کافه راز : به گزارش اداره ی فدرال ایمنی حمل و نقل موتوری: سالیانه بیش از ۳۳۰۰۰ تصادف توسط کامیون های تبلیغاتی اتفاق می افتد. که باعث ۱۰ درصد از مشکلات ترافیکی در آمریکا هستند.

تصادفات در هرزمانی ممکن است رخ دهند. و هیچگاه از پیش خبر نمی دهند پس تنها کاری که از ما بر می آید این است که مراقب حفظ امنیت خود باشیم، مخصوصا در حین رانندگی.

افزایش تعداد وسایل نقلیه در جاده ها و افزایش میزان ترافیک از عواملی هستند که بر افزایش تصادفات تاثیر دارند. معمولا گزارش تصادف ها مختص ترافیک های زمان های شلوغی و در بزرگراه های پر رفت و آمد و حین تغییر مسیر است. با این وحود اگر اتفاقی رخ دهد ممکن است هرلحظه زندگی شما در خطر بیفتد و اگر برای چنین موقعیت هایی آمادگی ندارید بهتر است شروع به یادگیری درس هایی ساده برای مراقبت از خود کنید.

در اینجا ۸ روش برای مراقبت از خود پس از تصادف آمده است:

۱٫خودتان را معاینه کنید.

مهمترین کار بعد از تصادف این است که خودتان را بررسی کنید. باید مطمئن شوید که همه چیز خوب است. ممکن است برای مدت کوتاهی حواس خود را از دست بدهید، اما یک نفس عمیق بکشید، به دور و اطرافتان دقت کنید و بررسی کنید که خودتان و ماشینتان صدمه ای ندیده باشید.

هنگامی که در یک جاده ی شلوغ رانندگی می کنید همیشه مراقب باشید که دوباره تصادف نکنید.

۲٫ با پلیس تماس بگیرید.

به محض اینکه شرایط را ارزیابی کردید با پلیس تماس بگیرید. شدت تصادف مهم نیست، شما باید با پلیس تماس بگیرید تا بازرسی انجام شود و گزارش تهیه شود. همچنین اگر خودتان یا فرد دیگری مجروح شده باشید باید با آمبولانس تماس بگیرید.

۳٫ به دیگران کمک کنید.

همانطور که به آرامی از ماشین خارج می شوید، جزئیات تصادف را بررسی کنید.اگر کسی آسیبی دیده است سریعا به او کمک کنید. لازم نیست برای کمک به کسی که در معرض خطر است منتظر رسیدن آمبولانس یا پلیس بمانید. همچنین هرگز کسی را برای اتفاقی که افتاده مقصر ندانید.

۴٫ جزئیات را جمع آوری کنید.

زمانی که خود را در موقعیت امنی قرار دادید، به جزئیات تصادف دقت کنید. اگر ماشین دیگری با شما برخورد کرده است نام، آدرس، شماره تلفن و سایر مشخصات راننده را یادداشت کنید. همچنین مدل ماشین و شماره پلاک آن را هم داشته باشید.

۵٫ از صحنه ی تصادف عکس بگیرید.

عکس گرفتن از صحنه ی تصادف همیشه مفید است. اگرچه پلیس براساس قوانین تمامی این کارها را انجام می دهد، اما شما هم می توانید این کار را انجام دهید تا هرگاه که لازم بود بدون احتیاج به تماس با پلیس به این اطلاعات دسترسی داشته باشید. با استفاده از دوربین یا تلفن هوشمندتان از صحنه ی تصادف و تمامی کسانی که آنجا حضور دارند عکسبرداری کنید.

۶٫ با یک دکتر مشاوره کنید.

اگر جراحتی دارید بدون توجه به شدت و اندازه آن حتما به دکتر مراجعه کنید. همیشه باید از وضعیت سلامت بدنتان آگاهی داشته باشید، حتی اگر خراشی بر پوستتان نمی بینید بازهم به درمان پزشکی احتیاج است. دکتر ها چکاپ کاملی از بدنتان انجام می دهند تا مطمئن شوند که آسیبی ندیده اید. اگر احتیاج به اقدامات قانونی باشد هم باید این چکاپ ها انجام شوند.

۷٫ مشاوره ی حقوقی بگیرید.

آنچه من تاکنون شاهد آن بوده ام این است افراد از اداره های بیمه مبلغ کمتر نسبت به آنچه باید پرداخت شود دریافت می کنند. به همین دلیل باید مشاوره ی حقوقی داشته باشید تا از جزئیات مرتبط با تصادف و هزینه های بیمه اطلاعات داشته باشید.

با توجه گفته ی وکلای بزرگ، وکیلی که تجربه ی تصادفات را داشته باشد می تواند حقایق و شواهد را بازبینی کند و تشخیص دهد که کدامیک از رانندگان قابل اعتماد است و درجبران خسارات به قربانیان کمک کند.

۸٫ یادداشت ها را نگهدارید.

ممکن است در آینده در صورت نیاز اطلاعات مربوط به تصادف را به یاد نیاورید. اینجاست که یادداشت ها می توانند به شما کمک کنند. تمامی جزئیات اتفاقات تصادف را یادداشت کنید، جزئیاتی درمورد مکالماتی که انجام داده اید، جزئیات ملاقات دکتر و همچنین آسیب ها و جراحاتی که از تصادف وارد شده اند. این کار به شما در صورت هرگونه اقدام قانونی کمک می کند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط تیم کافه راز : حساس بودن یک نعمت است اما کنار آمدن با…