web
analytics
7 ویژگی شخصیتی یک مدیر خوب | کافه راز
مدیر خوب

۷ ویژگی شخصیتی یک مدیر خوب

کافه راز : خصوصیت های یک مدیر کارآمد

اگر می خواهید مدیری باشید که افراد شایسته را جذب می کند، در ابتدا باید خودتان فرد شایسته ای باشید.

رهبری و مدیریت کردن درواقع توانایی جذب یک نفر به واسطه ی توانایی ها و موقعیتی که به عنوان یک مدیر یا مالک به آن فرد پیشنهاد می دهید است. جان ران می گوید مدیریت بزرگترین چالش زندگی است.

آنچه در مدیریت و رهبری مهم است این است که مهارت های خود را بهبود ببخشید. همه ی مدیران بزرگ به قدری خود را اصلاح می کنند تا بتوانند در نهایت تاثیرگذار باشند. در اینجا توضیح داده شده است که چگونه؟

۱٫یاد بگیرید که قوی باشی اما نه بی ادب

این یک گام بزرگ است که باید برای تبدیل شدن به یک مدیر توانا و قدرتمند بردارید. بعضی افراد قدرت را با بی ادبی اشتباه می گیرند، این حتی جایگزین خوبی هم نیست.

۲٫ یاد بگیرید که مهربان باشید اما نه ضعیف

نباید ضعف را با مهربانی اشتباه بگیریم. مهربانی به معنای ضعف نیست. مهربانی نوعی قطعی از قدرت است. باید به اندازه ای مهربان باشیم که به دیگران حقیقت را بگوییم. باید به اندازه ای مهربان و با ملاحظه باشیم که موضوعی را واضح بیان کنیم.

۳٫یاد بگیرید که شجاع باشید اما نه گستاخ

برای برنده شدن باید شجاع بود. برای اینکه تاثیر گذار باشید باید جلوی گروهتان قدم بزنید. باید شهامت داشته باشید که اولین تیر را پرتاب کنید، با اولین مشکل مواجه شوید و اولین نشانه های مشکل را مشخص کنید. مانند یک کشاورز، اگر می خواهید در زمان برداشت محصول نتیجه خوبی ببینید باید شجاع باشید و با علف های هرز، باران و حشرات مضر روبه رو شوید. باید زمان را مال خود کنید.

۴٫ یادبگیرید که فروتن باشید اما نه خجالتی

با خجالتی بودن نمی توانید به درجات بالایی در زندگی دست پیدا کنید. برخی افراد خجالتی بودن را با فروتنی اشتباه می گیرند. این یک بیماریست اما قابل درمان است. فروتنی یک واژه ی خدایی است- احساسی از ترس و هیجان و آگاهی از روح و روان انسان، درک اینکه در زندگینامه ی انسان ها موضوع خاصی وجود دارد. فروتنی درکی است میان ما و ستارگان، و ایجاد این حس که ما بخشی از ستارگان هستیم.

۵٫ یاد بگیرید سربلند باشید اما نه متکبر

کافه راز : برای رسیدن به آرزوهای بزرگ باید غرور داشت. برای برقراری ارتباط، برای ایجاد کاری و یا برای دستیابی به خواسته ها باید مغرور بود. اما موضوع مهم برای مدیر خوبی بودن این است که مغرور باشید اما نه متکبر. می دانید بدترین نوع تکبر چیست؟ تکبر از سر جهل. این غیرقابل تحمل است. اگر فردی باهوش و متکبر باشد می توان تحملش کرد اما تحمل انسان نادانی که متکبر است اصلا کار ساده ای نیست.

۶٫ یاد بگیرید بدون احمق بودن شوخ باشید.

در مدیریت می آموزیم مانعی ندارد که بذله گو باشید اما بی مزه نباشید. شوخ باشید نه احمق.

۷٫ یاد بگیرید که با حقایق مواجه شوید.

با حقیقت کنار بیایید. خود را فریب ندهید. زندگی را همان گونه که هست بپذیرید. داستان زندگی بی نظیر است.

زندگی منحصر به فرد است، مدیریت نیز. ممکن است مهارت هایی که برای یک مدیر کارامد است برای دیگری نباشد. البته مهارت های اساسی برای مدیریت می تواند توسط هر فردی در محیط کار، خانه و در اجتماع کسب شود.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
[quote]کافه راز : برای رهبران و مدیران، درس هایی که می آموزند بسیار با ارزش است…