web
analytics
7 عامل برای داشتن وجدان کاری قوی | کافه راز
وجدان کاری

۷ عامل برای داشتن وجدان کاری قوی

کافه راز : آیا تا به حال سعی داشته اید با کسی کار کنید که از کار یا شغلش لذت نمی برد؟ احتمالا دیگربا آن فرد کار نکرده اید، زیرا از رفتار او راضی نبوده اید و یا به طور کل اعتماد به نفس خود را در آن کار از دست داده اید.
آیا بعد از آن در مورد این تجربه ی بد برای همه تعریف کرده اید؟ زمانی که کسب و کار شخصی خود را راه اندازی کنید، “اخبار بد” مانند چنین تجربه ای اعتبار و درآمد شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
وجدان کاری به شما و کارمندانتان انرژی می دهد تا با چالش ها روبه رو شوید، بهترین باشید و در صدر بازی قرار بگیرید.

در ادامه ۷ عامل کلیدی برای داشتن وجدان کاری قوی آمده است.

۱٫حرفه ای بودن

حرفه ای بودن بودن همه چیز، از نوع لباس پوشیدن و معرفی خود در دنیای کسب و کار تا چگونگی رفتارتان با دیگران را شامل میشود. حرفه ای بودن یک مجموعه ی بسیار گسترده است،و در واقع دیگر عوامل وجدان کاری قوی را در بر می گیرد.

۲٫مودب و متواضع بودن

شما متانت و وقارتان را در شرایط سخت نشان می دهید: مهم نیست موعد مقرر انجام کاری چقدر فشرده و سخت باشد یا دمای هوا چقدر گرم باشد، باید همیشه متین و با سیاست رفتار کنید. اگر به یک مشتری خدمات می دهید، با ارباب رجوع ملاقات دارید یا با همکارانتان کار می کنید باید تمام تلاش خود را بکنید تا به نظر دیگران اهمیت دهید.

۳٫ قابل اعتماد بودن

می توان به شما اعتماد کرد که به قول هایتان عمل می کنید؟ همیشه سر وقت و آماده به جلسات می آیید و کارها را در زمان و بودجه ی مقرر انجام می دهید؟ خوشنامی شما در قابل اعتماد بودن باعث پیشرفتتان می شود، زیرا درطول زمان ثابت کرده اید که مشتریان و همکارانتان می توانند اعتماد کنند که به آنچه می گویید عمل می کنید. در این دنیای نامعلوم و متغییر مشتریان و همکارانتان این ثبات و پایداری شما را تحسین خواهند کرد.

۴٫ ازخودگذشتگی

تا زمانی که کارتان تمام نشده و البته به درستی انجام نشده دست از کار برنمیدارید. برای شما و تیمتان عبارت “به اندازه ی کافی خوب است” کافی نیست. هدف شما واژه ی “عالی” است. شما زمان زیادی صرف می کنید برای اینکه کارها را درست انجام دهید ، به جزئیات توجه می کنید و برای عال بودن ازخودگذشتگی می کنید. احساسات و اشتیاق شما در کاری که انجام می دهید و نتیجه ای که می گیرید مشخص می شود.

۵٫تعیین کردن

اجازه نمی دهید که موانع شمارا متوقف کنند و با اشتیاق به استقبال چالش ها می روید، مانند کوهنوردی که بالا و بالاتر می رد تا زمانی که به قله برسد. میدانید که وظیفه ی شما به عنوان یک کارآفرین حل مشکلات مشتریان است، و مرتبا این کار را انجام می دهید تا زمانی که به پاسخ های بهتر و خلاقانه ای برسید. داشتن هدف و انعطاف پذیری باعث پیشرفت شما می شود، مهم نیست که مسیر چقدر طولانی باشد.

۶٫ مسئولیت پذیری

شما مسئولیت تمامی کارها و نتیجه ها را در هر شرایطی بر عهده می گیرید، زمانی که کارها طبق برنامه پیش نمی روند بهانه نمی آورید. اشتباهات خود را می پذیرید و از آنها به عنوان تجارب آموزنده استفاده می کنید تا دیگر اشتباه مشابه را تکرار نکنید. همچنین از کارکنانتان هم توقع دارید که به سطح استاندارد بالایی برسند، و از آنهایی که به جای مقصر دانستن دیگران، خودشان مسئولیت را برعهده می گیرند حمایت می کنید.

۷٫ متواضع بودن

سهم هرکس در کار انجام شده را تایید می کنید، و آزادانه اعتبار حاصل به خاطر دستاوردهایتان را تقسیم می کنید. رضایت خود را از کارمندان سخت کوش و قدردانیتان نسبت به مشتریان وفادار نشان می دهید. شما همبستگی دارید و همیشه برای آموختن از دیگران آماده اید حتی اگرخودتان با رفتار و گفته هایتان به دیگران آموزش دهید. و درحالی که همیشه کار را جدی می گیرید، تلاش می کنید که حس شوخ طبعی نیز داشته باشید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
دانلود کلیپ زندگی نامه لیونل مسی