web
analytics
کارآفرینی : 7 عادت قوی یک میلیونر خود ساخته | کافه راز
میلیونر خود ساخته

کارآفرینی : ۷ عادت قوی یک میلیونر خود ساخته

ترجمه شده توسط تیم کافه راز : زمانی که ۲۱ سالم بود، آماده بودم که زندگیم را به مرحله جدیدی پیش ببرم اما احساس می کردم که گیر افتاده ام .

هنوز در خانه ی پدر و مادرم زندگی می کردم، ساعتی ۸ دلار از یک کار جانبی درآمد داشتم و در یک برنامه ی MBA بی انتها نام نویسی کرده بودم. ازاعماق درونم می دانستم که باید از این وضعیت فرار کنم. اما برخلاف کاری که همیشه انجام می دادم، قصد نداشتم از خودم فرار کنم.

این بار تصمیم داشتم که تغییری ایجاد کنم – من به شدت میخواستم که موفق شوم اما نمی دانستم که چطور و از کجا باید شروع کنم.

اما عمیقا به این عقیده داشتم که اگر عادت هایم را تغییر دهم، خودم تغییر خواهم کرد. پس به جای وقت تلف کردن با فعالیت ها متفرقه مانند ورزش و تلویزیون، شروع کردم به مطالعه و سخنرانی کردن. و شاهد نتایج مثبتی بودم. از لحاظ حرفه ای ماهرترشده و از لحاظ شخصیتی اعتماد به نفس بیشتری به دست آوردم.

این موضوع که مهارت باعث اعتماد به نفس می شود موضوع کلیدی بود که باعث تغییرات زندگی من شد. این به من کمک کرد به قله های موفقیت برسم، ثروتمند شوم و الهام بخش انسان های زیادی باشم.

عادت هایی که به در خود بوجود آوردم باعث شد به آن کسی که حالا هستم تبدیل شوم – آنها باعث شدند که از یک فرد ۲۱ ساله با حقوق ساعتی ۸ دلار به یک میلیونر خودساخته در ۲۴ سالگی تبدیل شوم. و آنها می توانند زندگی شما را هم تغییر دهند.

۱٫کلمه هایتان را ساه کنید.

تا چه اندازه خوب می توانید پیامتان را منتقل کنید؟ میلیونر ها می دانند که چطور پیامشان را به ساده ترین حالت منتقل کنند. آنها کلماتشان را بادقت استفاده می کنند و در گفته هایشان معنای عمیقی وجود دارد.
من به شخصه هرروز دیکشنری را مطالعه می کنم، اما هیچ تلاشی برای استفاده از تمام کلماتی که می دانم ندارم. با صحبت کردن پر دبدبه و کب کبه بسیاری از مردم موقعیت های خود را نابود می کنند. خلاصه بگویم، انسان ها را در دریای پرحرفی غرق نکنید.

متاسفانه بسیاری از مردم در برابر ارتباطاتشان تنبل هستند و برای راحتی خود از عادات دیگران استفاده می کنند. اما ملیونر ها با پشتکار برای پیشرفت حرفهایشان و نحوه ی صحبت کردنشان تلاش می کنند.

۲٫ چیزهای قدیمی را رها کنید.

پیش از آنکه بتوانید با چیزهای جدید مواجه شوید، باید قدیمی ها را ترک کنید. اگر یک خانه یا ماشین تازه می خواهید، پس ابتدا آن قدیمی ها را به دیگران ببخشید و به دنبال جدید ها باشید. اگر می خواهید که طرز فکری مثبت داشته باشید، باید ابتدا افکار منفی قدیمیتان را دور بیندازید. و برای ترک افکار منفیتان باید آنها را با فکرهای مثبت جایگزین کنید.

من این موضوع را یک روز درحالی که از چند ساندویج ارزان در مک دونالد لذت می بردم متوجه شدم. من تصمیم گرفتم که ریسک کنم و یکی از بهترین استیک فروشی های شهر را پیدا کنم و یک وعده ی غذایی عالی و خوشمزه را تجربه کنم. به جای زیاده روی کردن در همبرهای ۱ دلاری چندروز در هفته، من ترجیح می دهم که یک یا دوبار در ماه برای یک استیک خوش طعم ولخرجی کنم.

“ما همان چیزی هستیم که مدام تکرار می کنیم. درنتیجه عالی بودن یک رفتار نیست بلکه یک عادت است.” ارسطو

۳٫ روزانه هدفی برای خود مشخص کنید.

هر روز من اهدافم را بر روی کاغذی یاداشت می کنم. این عادت تاثیرگذاری است که قول داده ام در تمام مدت زندگی ام انجام دهم. زمانی که اهدافتان را روزانه مشخص کنید به شما کمک می کند الویت بندی کنید و کارهای مهمتر را اول انجام دهید. این عادت به شما کمک می کند به جای کارهای ۱۰۰ دلاری به دنبال فعالیت های ۱۰۰۰ دلاری باشید. زمانی که فعالیت های پر سودتری را در برنامه روزانه تان انباشته کنید، پول بیشتری در بانک قرار می دهید.

۴٫ ثابت قدم باشید.

شما باید همان کاری را انجام دهید که می گویید می خواهید انجام دهید. زمان های زیادی خواهد بود که به خاطر حفظ اهداف حرفه ایتان مجبور می شوید که ارزش های شخصیتان را قربانی کند.

آن کار را انجام ندهید. هیچ چیز مهمتر از این نیست که در زندگی شخصی و حرفه ایتان ثابت قدم باشید – به این صورت می توانید کار را با لذت تلفیق کنید. ممکن است انسانهای زیادی به شما بگویند که نمی توانید کار و تجارت را لذت ترکیب کنید اما اشتباه می کنند.

زمانی که کاری را انجام دهید که عاشق آن هستید، کار کردن همان لذت بردن است.

زمانی که برپایه ی صداقت و درستکاری زندگی کنید، حسن شهرت شما بیشتر می شود و می توانید خودتان و دیگران را در این فرآیند پولدار و قدرتمند کنید. هیچگاه با عدم موفقیت در ثابت قدم بودن در ارزش های شخصیتان، حسن شهرت خود را به خطر نیندازید.

۵٫ تصمیم گیری کنید.

هرچه بیشتر تصمیم گیری کنید، موفق تر خواهید بود. درحالی یک نفر می تواند اندازه ی دوجین تصمیم گیری کند، فرد دیگری می تواند صدها تصمیم بگیرد. فردی که تصمیمات بیشتری می گیرد برنده است، حتی اگر با شکست مواجه شود.

فقط تصور کنید، اگر در یک خیابان یک طرفه خلاف حرکت بقیه برانید، سریعا یاد می گیرید که خود را با شرایط تطابق دهد. اما اکثر مردم می ترسند که تصمیمات مهم بگیرند، زیرا ترسهایشان بر آنها غلبه کرده است و آنها را از کار می اندازد.

تسلیم ترس ها شدن باعث می شود که نتوانید تصمیم گیری کنید و بالاجبار موقعیت هایتان را ازدست خواهید داد. همیشه تصمیم بگیرید، حتی اگر ندانید در نهایت به چه خواهید رسید. خیلی زود پاسخ هایی که به آن احتیاج دارید را خواهید فهمید.

۶٫ سوال بپرسید.

اکثر انسانها فکر می کنند که جواب را می دانند. این تفکر در واقع آنها را از دانستن حقیقت منع می کند. باید برای مشخص کردن مسیرتان سوال بپرسید، اما اکثر مردم به جای پرسیدن مسیر را حدس می زنند. چرا؟ بسیاری از انسان ها دوست ندارند سوال بپرسند، زیرا پرسیدن باعث می شود که با واقعیت شرایط خود رو در رو شوند و این آنها را می ترساند، یا اینکه سوال پرسیدن آنها را به کار پرمشقت فکر کردن وادار می کند و به همین دلیل است که آنها این کار را انجام نمی دهند.

برای اینکه به یک میلیونر تبدیل شوید،به سوال هایتان پاسخ ندهید، بلکه پاسخ هایتان را مورد سوال قرار دهید. زمان که لازم است حقایق را بداند، سوال بپرسید – لازم نیست فرضیه سازی کنید.

“یک انسان را از روی پرسش هایش قضاوت کنید نه پاسخ هایش.” والتر

۷٫ در کارتان استاد شوید.

روزی یک نوازنده ی پیانو در یک مهمانی آهنگی اجرا کرد، پس از پایان کارش یکی از زن های مهمانی به آن استاد هنرمند گفت :“هرچه بخواهی به تو می دهم تا من هم بتوانم مانند تو پیانو بزنم.”

استاد پیانو در حالی که به آرامی فنجان قهوه اش را مزه مزه می کرد اندکی صبر کرد و گفت :”اوه نه، شما نمی توانید.” ناگهان سکوتی اتاق را پر کرد و همه سردرگم و متحیر شده بودند.

او ادامه داد :“شما حاضرید هرچیزی بدهید تا مانند من اجرا کنید به جز زمان. شما حاضر نیستید که روزها و هفته ها و سال ها ی متمادی بنشینید و تمرین کنید.” سپس لبخندی زد و فنجان قهوه اش را جابه جا کرد و گفت :”لطفا درک کنید من شما را سرزنش نمی کنم، من فقط می گویم زمانی که شما می گویید حاضرم هرچیزی را بدهم تا مانند تو اجرا کنم، واقعا چنین منظوری ندارید.

“هر استادی در ابتدا یک فاجعه بوده است. ” تی. هارو اکر

کافه راز :عادت های خوب هم به اندازه ی عادات بد اعتیاد آورند. زمانی که یک عادت خوب پیدا کردید سعی کنید که عادت های خوب جدید تری هم کسب کنید.

یک انسان عادی بیش از ۱۰ عادت خوب در یک سال به دست می آورد، که البته به این معناست که به همین اندازه عادت های قدیمیشان را از بین می برند. درهرصورت به عادت های روزانه تان فکر کنید و ببینید چه تاثیری بر شما دارند.

و فراموش نکنید که در ابتدا شما عادت هایتان را می سازید – سپس عادت هایتان شما را.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : در جایی که زندگی می کردم ، مربی های کمی…