web
analytics
طرزفکر انسان های موفق
طرز فکر انسانهای موفق

۷ طرزفکر انسان های موفق برای پولدار شدن

ترجمه شده توسط کافه راز : اگر می خواهید به اهداف بزرگ خود دست پیدا کنید هیچ جایگزین دیگری وجود ندارد.

همه ی انسان ها دوست دارند که موفق باشند و اکثرا می خواهند پولدار باشند. پس چرا معمولا درنهایت به آنچه می خواهیم نمی رسیم؟ اگرچه اکثر ما برای رسیدن به اهدافمان به مسیر های انحرافی می رویم اما معمولا عوامل خارجی مانع رسیدن ما به اهدافمان نیستند. بلکه آنچه بازدارنده ی ماست موانع درونی هستند.

اگر می خواهید موفق و پولدار شوید اول از همه باید طرزفکر درستی داشته باشید.

۱- اهداف طلایی هستند.

هیچ رازی وجود ندارد، فقط بین تعیین هدف و بازده کلی شما یک رابطه ی مثبت وجود دارد – افراد حرفه ای که اهداف قابل اندازه گیری تعیین می کنند بسیار پربازده تر از کسانی هستند که فقط به اهدافشان پروبال می دهند.

اما هدف گرا بودن و باور داشتن به این که اهداف طلایی هستند معنایی بیشتر از این دارد که فقط اهدافتان را در الویت قرار دهید. شما باید اهدافتان را به عنوان مهمترین الویت ها در نظر بگیرید، چیزهای مهمی را برای رسیدن به آنها قربانی کنید و در صورت نیاز آنها را به بخش های کوچکتر تقسیم کنید.

تعیین هدف فقط اولین گام در این فرآیند است – شما باید برای انجام آنها پشتکار داشته باشید تا به نتیجه برسید.

۲- آینده بسیار مهم تر از حال است.

این مفهوم، از یک دیدگاه ذهنی، تا حدی بحث برانگیز است. به سادگی می توان این بحث را داشت که زندگی “در لحظه” بهتر از این است که دائما نگران آینده باشیم، اما انسان هایی که آینده گرا هستند،یا بهتر است بگوییم افرادی که تصمیماتشان را براساس نتایج آنها در آینده تعیین می کنند، احتمال موفقیت بسیار بیشتری دارند.

انسان های آینده گرا ترسی ندارند از اینکه چیزهای کوتاه مدت را قربانی کنند اگر به معنای رسیدن به منافع طولانی مدت باشد. و آنها علاقه ای به این ندارند که در شادی های زود گذری که نتایج نهایی شان در آینده را از بین می برند شرکت کنند. آینده ی آنها برایشان از هر چیزی مهمتر است.

۳- شکست چیز بدی نیست.

ترس از شکست در جامعه ی ما نفوذ کرده است باعث شده است که افراد در یک حالت رضایت شخصی زندگی کنند.

به عنوان مثال شما دارای شغلی با بالاترین حقوق و تسهیلات هستید اما ازآن متنفرید. در عوض این امکان برای شما وجود دارد که کسب و کار شخصی خود را راه اندازی کنید اما به قدری از شکست واهمه دارید که حتی برای آن تلاش هم نمی کنید.

احتمال شکست همیشه وجود دارد، و نباید در جامعه این را موضوعی قبیح دانست.

انسان های موفق شکست را یکی از گام های مهم برای رسیدن به موفقت می دانند و یک فرصت خوب برای یادگیری.

۴- فرصت ها همه جا وجود دارند.

فرصت ها زمانی اتفاق می افتند که اصلا انتظار آنها را ندارید. ممکن است در شمایل یک غریبه ای باشد که در کافی شاپ ملاقات می کنید و می پذیرید که با او شراکت کنید. زمانی که این طرزفکر را داشته باشید که موقعیت ها در همه جا و همه ی لحظات زندگی وجود دارند، همیشه به دنبال آنها خواهید بود.

با داشتن این دیدگاه موقعییت های بیشتر برای خود خواهید یافت و درنهایت ارزش های بیشتری در زندگی خواهید داشت.

۵- خطر های پیش بینی شده بسیار مهم اند.

ریسک ها ترسناکند اما بدون وجود آنها هیج جایی برای پیشرفت وجود ندارد. تحقیقات نشان داده است که ثروتمند ترین و موفق ترین انسان های قرن ما کسانی بودند که از خطرهای پیش بینی شده واهمه ای نداشته اند. آنها بر ایده ای که به نظرشان ارزش سرمایه گذاری داشته باشد قمار می کنند و از فداکاری هایی که باید انجام دهند نمی ترسند.

اگر در کارهایتان خطر نکنید، هیچگاه به سوی دریافت پاداش حرکت نخواهید کرد و البته که بدون دریافت پاداش هرگز به جایی نخواهید رسید.

۶- ثابت قدم بودن خوب است تا زمانی که بازدارنده نباشد.

سعی کردن و رسیدن یک حالت ذهنی پیچیده اما مهم است. در اکثر موارد ثابت قدن بودن بسیار اهمیت دارد.

مثلا اگر شما قصد دارید از طریق سرمایه گذاری پولدار شوید ، باید مبلغی را به صورت ماهیانه سرمایه گذاری کنید و در غیر این صورت موقعیت را از دست خواهید داد. با این وجود گاهی اوقات پشتکار بیشتر مضر است تا مفید – زمانی که شما را در یک مسیر غلط هدایت می کند، مثلا زمانی که یک عادت بد در خودتان ایجاد می کنید. به هر حال باید بسیار مراقب این حالت ها باشید.

۷- هیچ چیز بی نقص و کامل نیست.

پذیرفتن این واقعیت که هیچ چیز بی نقص نیست می تواند در زمینه های بیشماری به شما کمک کند. دیگر نگران خطر کردن نخواهید بود. برای شروع یک پروژه ی جدید تردید نخواهید داشت. اگر اشتباهی رخ دهد نمی ترسید. تمام مدت منتظر یک زمان عالی برای شروع کار نخواهید بود و از اهدافتان به این دلیل که از روشی که توقع داشتید به آنها دست نیافتید دست نمی کشید.

به دست آوردن این طرزفکر کار آسانی نیست، توقع نداشته باشید که فورا به آنها دست پیدا کنید. احتمالا پذیرفتن آنها برای شما سخت خواهد بود مخصوصا اگر که این طرزفکر با ارزش ها و دیدگاه شما نسبت به زندگی تفاوت داشته باشد.

اما اگر بتوانید به آرامی آنها را بپذیرید و به حقیقت آنها پی ببرید، تصمیمات بهتری خواهید گرفت و عاداتی را خواهید ساخت که باعث رسیدن شما به موفقیت می شوند.

صبور باشید و هرگز دست از پیشرفت برندارید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : با تمرین می توان انعطاف پذیری را ایجاد کرد. همین…