web
analytics
7 روش برای بالا بردن روحیه ی کارمندان | کافه راز
روحیه ی کارمندان

۷ روش برای بالا بردن روحیه ی کارمندان

کافه راز : آیا کارمندانتان به زور سر کار حاضر می شوند؟ آیا خندیدن در دفتر کار یک خاطره ی مبهم است؟ احتمالا نیاز است که روحیه کارمندانتان را بالا ببرید.

به طور کل روحیه ی پایین باعث عملکرد ضعیف و سوددهی کم می شود، در نهایت مانع می شود تا یک کسب و کار به اهدافش دست یابد. ازآنجا که روحیه ی کارمندان برروی موفقیت یا شکست یک تجارت تاثیر دارد، مدیران موفق معمولا به این موضوع توجه ویژه ای دارند و روش های ساده و موثری را برای تقویت این امر به کار می برند.

اینجا چندین تاکتیک موثر برای این موضوع ذکر شده است.

۱٫کاری کنید که کارمندان حس کنند شغلشان فراتر ازیک کار عادی است.

هرانسانی احتیاج دارد که بداند کارش اهداف والاتری دارد، اگرچه گاهی این اهداف در سختی های کارهای روزمره گم می شوند. یکی از روش های کلیدی که snagajob.com ،شرکت کاریابی اینترنتی، ۱۲۶ کارمند خود را تحت تاثیر قرار داد؛ به اشتراک گذاشتن داستان های “من کار پیداکردم!” بود که ارزش کارشان را به آنها یادآوری می کرد. داستانهایی واقعی از افرادی که در جست و جوی کار بودند و از طریق وبسایت شرکت کار جدیدی پیدا کرده اند از طریق ایمیل میان همه دست به دست می شد.

۲٫ زمانی را به جشن گرفتن برای دستاوردهایتان اختصاص دهید.

این طبیعی است که بر آنچه در آینده قرار است اتفاق بیفتد تمرکز کنید تا موفقیت های بدست آمده.با این حال وقت گذاشتن برای واکنش نشان دادن، باعث می شود کارمندان آنچه تاکنون انجام داده اند را احساس کنند.

در شرکت Acuity، شرکت خدمات مالی در شیبویگان، از تمامی بخش ها درخواست می شود که هر سال فهرستی از دست آوردهای تیم شان را ارائه دهند تا متوجه اهمیت کار خود شوند. این فهرست ها توسط مدیران این شرکت بررسی می شوند و ۱۰۰ نفر از عالی ترین دستیافته ها را در فهرستی باعنوان “۱۰۰ دستاورد برتر” وارد می کنند. آخرین لیست، به کمک رکوردهای جهانی گینس به صورت یک کتاب در آورده شد و به تمامی ۸۳۱ کارمند اهدا شد.

۳٫ زمان هایی را به کارمندانتان استراحت دهید تا پروژهای مورد علاقه شان را دنبال کنند.

پروژهای شخصی فاصله ای میان مسئولیت های همیشگی ایجاد می کند که انرژی زیادی به فرد می دهد و به عنوان منبعی از خلاقیت برای شرکت عمل می کند.

اطلسیان،نویسنده ی یک نرم افراز همکاری در سیدنی، خلاقیت را در “روز فداکس” افزایش می دهد. در این روز همه ی ۶۲ کارمند می توانند کاری را انجام دهند که به آن علاقه دارند البته تا آنجا که این کار به شرکت و محصولات اطلسیان مرتبط باشد، این اتفاق در زمان نشخص می افتد و بسیار هم جالب است.

کارمندان از ۲ بعد ازظهر روز پنج شنبه تا ۴ عصر روز جمعه زمان دارند، آنها حدودا ۲۴ ساعت زمان دارند تا پروژه های خود را (با نام روز فداکس) تحویل دهند. سپس در یک جلسه، همه ی شرکت کنندگان نتایج حاصل از پروژه هایشان را ارائه می دهند. به کمک این ایده ها، این شرکت بیش از ۱۲ عدد پروژه از بهبود محصولات تا اصلاح فرآیندها به دست آورده است.

۴٫ روش های معمول شرکت برای انجام کارها را برهم بزنید.

از روند معمول برگزاری جلسات و این زندگی بسته و کوچک فاصله بگیرید و به سمت روحیه سازی حرکت کنید.

شرکت حسابداری اهرهاردت استینر و هاتمن در دنور، با استفاده از مفهوم همسایگی تغییرات عظیمی در شرکت خود ایجاد کرد. همه ی ۳۷۸ کارمند براساس طبقه و بخش های هر طبقه در هر دفترکار، در محل مناسب منظم شده اند. این گروه ها برنامه های مشخص دارند و جلسات گروهی منظمی تشکیل می دهند.

۵٫ خوش گذرانی را فراموش نکنید.

در شرکت اینترنتی فت والت در راکتون، خوش گذرانی بخشی از برنامه ی کاری است. همه ی ۵۵ کارمند این شرکت هر ماه یکبار به روز بازی دعوت می شوند تا در مسابقات خانگی با فعالیت هایی از سرگرمی های کوچک گرفته تا بازی بولینگ شرکت کنند و بازی کنند. همچنین شرکت هر سه ماه یکبار به افرادی که در بازی هایی مانند هاکی یا در مسابقات به اهداف خاصی برسند، جوایزی را اهدا می کند.

۶٫ به کارمندان بیاموزید که رفتارهای مثبت را پرورش دهند.

دردوره ی رکود بالا در سال ۲۰۰۹، روحیه ی کارمندان به یک مشکل اساسی برای شرکت ایمپرینت، سازنده ی محصولات تبلیغاتی سفارشی، تبدیل شده بود.

تیم آموزشی شرکت تصمیم گرفتند که برای بالابردن روحیه ی کارمندان برای ۴۱۹ کارمند کلاس هایی را برگزار کنند تا بتوانند فیلم هایی با موضوعات انگیزشی تماشا وبررسی کنند. فیلم هایی مانند بازگشت لانس آرمسترانگ از سرطان و فرهنگ دوستانه در خطوط هوایی جنوب غربی.

۷٫ زمانی را دور از محل کار برای انجام امورخیریه اختصاص دهید.

روشی دیگر برای بالا بردن روحیه ی کارمندان و ایجاد حس دوستی ، انجام امور خیریه است.

گروه استادر، یک شرکت مشاوره مدیریت در فلوریدا، به همه ی ۱۱۴ کارمند خود ماهیانه ۴ ساعت زمان می دهد تا به سازمان های خیریه ای به انتخاب خود کمک کنند. بخش های این شرکت نیز به صورت گروهی کارهای داوطلبانه انجام می دهند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
دانلود ویدیو - ثروتمندترین مرد چین صاحب سایت علی بابا