web
analytics
7 روش برای اینکه زندگی خود را زیر و رو کنید | کافه راز
زندگی

۷ روش برای اینکه زندگی خود را زیر و رو کنید

کافه راز : اگر می توانستید فقط یک چیز را در ذهنتان داشته باشید، زندگیتان بسیار بهتر می شد و آن چیز کل دنیای شما را از این رو به آن رو می کرد. این اصلا شوخی نیست.

قبل از اینکه به شما بگویم آن یک چیز چیست، لازم است سوالی بپرسم. آیا تا به حال این مورد پیش آمده است که به درکی ناگهانی برسید و متوجه شوید که هرآنچه فکر می کردید می دانید اشتباه بوده است؟

خب حالا وقت گفتن است. آماده اید؟ مطمئنید؟ خوبه.

موفقیت از کتاب ها و وبلاگ ها بدست نمی آید. برای اینکه واضح صحبت کنم و سوتفاهمی ایجاد نشود باید بگویم که، هیچ انسانی در کل زمین خدا و حتی در دنیای مجازی نیز وجود ندارد که بتواند اوضاع رابرای شما تغییر بدهد. هیچکس، غیر از خودتان.

تمام موضوعات محبوبی که در مورد معروف شدن، پولدار شدن و موفق شدن می خوانید همگی مزخرف است. بله، درست است. و حالا به شما می گویم چرا: هیچکدام از اینها توسط فردی که یک روز کاری صادقانه داشته باشد نوشته نشده است. آنها فقط این حرفها را از خودشان می سازند تا شما را وادار کنند که کلیک کنید، یا بخرید یا هرچیز دیگری. این فقط باعث پول دار شدن آنها می شود، نه شما.

حالا که توجهتان به من است، می خواهم به شما بگویم که چگونه موفق شوید و،در صورتی که کارها را درست انجام دهید، زندگی بهتری داشته باشید. شاید خلاف انتظارتان باشد، اما تنها چیزی که من یا هرکس دیگری می تواند برای شما انجام دهد همین است. باقی کار به  خودتان بستگی دارد.

۱٫وجدان کاری قوی داشته باشید.

در رابطه با ایجاد یک کسب و کار موفقیت آمیز، وجدان کاری بر همه ی موارد دیگر برتری دارد. به این معنا که شما تحت هر شرایطی کارتان را انجام می دهید و آن را به پایان میرسانید. یعنی تلاش کنید که از همه بهتر باشید. یعنی که بیشترین توان خود را به کار بگیرید،مسئولیت هایتان را انجام دهید و رئیس، مشتریان و یا شرکایتان را هیجان زده و خوشحال کنید.

۲٫ فقط بر انجام کارهای مهم تمرکز کنید.

یادتان می آید همین حالا درمورد وجدان کاری چه گفتم؟ اگر بخواهید مفهوم وسیعتری را در نظر بگیرید، باید مشخص کنید که در زندگی چه چیزی از همه مهم تر است و فقط برای انجام آن یک مورد تمرکز کنید. اگردر آن کار را اولویت بندی کنید و منظم باشید، می توانید بهره وری شخصی، عادت های روزانه و همه ی مزخرفات دیگر را فراموش کنید. هیچ کدام از این ها اهمیت ندارند.

۳٫ انسان تنبل و کم کاری نباشید.

خراب کاری کردن رو ترک کنید و سر کار بروید. ازهمه مهمتر اسم خراب کاری هایتان را کار کردن نگذارید. منظور من این است که : تمامی کارهایی که فکر می کنید شانس موفقیت شما را افزایش می دهد – مثلاراه اندازی مارک شخصی ، شبکه های اجتماعی، سمینار، جلسات مدیریتی و خواندن کتاب هاب کمک به نفس – درواقع اتلاف وقت است. همه ی آنها.

۴٫ به دنبال جواب گشتن را رها کنید.

هیچ چیز نیست. بهتر بگویم، هیچ پاسخی وجود ندارد که از یکی از سه مورد زیر به دست نیاید: تحصیلات، تجربه، خویشتن نگری
اینها منابع تمامی آموزش ها هستند. وقتی می گویم تحصیلات، منظورم تحصیلات واقعی است.منطور از تجربه کار در دنیای واقعی است. و خویشتن نگری یعنی اینکه ساکت بنشینید و به خودتان گوش کنید. توجه کنید: نه کتاب، نه وبلاگ

۵٫ هوشمندانه تصمیم گیری کنید.

افراد باهوش وبا استعداد و باتجربه، با زیرکی خطر را می پذیرند و تصمیمات هوشمندانه ای می گیرند. این یکی از مهم ترین عواملی است که مشخص کنید زندگی چطور برای شما پیش می رود. کارگران پول می گیرند تا کار کنند. مدیران پول می گیرند تا مدیریت کنند. مدیران ارشد پول می گیرند تا تصمیمات هوشمندانه ای بگیرند که در نهایت مشتریان را راضی کند و به سرمایه گذاران سود برساند.

۶٫ بپذیرید که هیچ یک از گفته های شما برای دیگران اهمیت ندارد.

دلیلی وجود ندارد که شما همیشه به دنبال موضوع و محتوا باشید. بعد از اینکه در دنیای واقعی به موفقیت برسید، تجربه، دانش ، نگرش و نظریات شما اهمیت دارند. تا آن زمان وقت خود و دیگران را هدر ندهید. هرچه سریعتر در دنیای واقعی به موفقیت های بزرگ برسید، زودتر چیز مهمی برای گفتن خواهید داشت.

۷٫ روابط واقعی با انسان های واقعی برقرار کنید.

مطمئنا شبکه های اجتماعی برقراری ارتباط میان انسان ها را آسانتر کرده است، اما تا کنون هر موقعیت کاری که در مسیر زندگی من قرار گرفته از طریق انسان های واقعی بوده که به شخصه می شناختم. همه ی آنها را. انسان ها برای کمک به شما حتی یک انگشت را تکان نمی دهند مگر اینکه یک رابطه ی انسانی و واقعی وجود داشته باشد. یک رابطه ی واقعی در دنیای واقعی بیشتر از ۱۰۰۰ دوست در دنیای مجازی ارزش دارد.

فقط برای اینکه بدانید، به همه این موارد عقل سلیم می گفتند اما در دنیای امروزی آن را عقل و خرد می نامند. پس اینگونه باشید. هرچه زودتر متوجه شوید که موفقیت از خود شما، کار و تجربه تان حاصل می شود، زودتر می توانید زندگیتان را دست خوش تغییر کنید و به یک داستان موفقیت آمیز تبدیل شوید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
کافه راز : چه چیزی باعث می شود که شما مدیر شوید؟ اکثر انسان ها فکر…