web
analytics
7 روش برای اینکه در یک هفته به انسان بهتری تبدیل شوید | کافه راز
انسان بهتر

۷ روش برای اینکه در یک هفته به انسان بهتری تبدیل شوید

ترجمه شده توسط کافه راز : درنهایت موضوع فلسفه ی رواق گرایی در این مورد است – قضاوت نکردن رفتار دیگران و درعوض قضاوت خود.

فلسفه ی رواق گرایی برای مدت های طولانی اسلحه ی مخفی بسیاری از بزرگترین رهبران تاریخ بوده است – از امپراطورها گرفته تا هنرمندان و خلبان های جنگی.

همه ی انسان ها از هر نوع و دسته ای که باشند به دنبال ترکیب خاص عملگرایی و دانش و خرد در فلسفه ی رواق گرایی هستند، زمانی که به دنبال پاسخی برای پرسش های بزرگ زندگی روزانه هستند.

آنها می دانند که ارزشمند ترین دانش و آگاهی بی انتهاست و این فلسفه برای داشتن یک زندگی بهتر است.

هرچیزی که باشد، هرکاری که انجام می دهید، خرد و آگاهی موجود در فلسفه ی رواق گرایی است که می تواند موثر باشد.

درکتاب رواقی گرایی روزانه: ۳۶۶ تفکر درمورد آگاهی، پشتکار و هنر زندگی کردن به تالیف رایان هالیدی و استفان هانسلمن بینش و فعالیت های روزانه درمورد رواق گرایی ارائه شده است. با پیروی از این تکنیک ها شما می توانید آرامش، خودآگاهی و انعطاف پذیری مورد نیاز در زندگی تان را به دست آورید.

روز اول : منفعت های محبت

” منفعت باید مانند یک گنج مدفون باشد، تا تنها در زمان احتیاج بیرون آورده شود… طبیعت از ما می خواهد که همیشه کارهای خوب را انجام دهیم… هرجایی که انسانی وجود داشته باشد، فرصتی برای محبت کردن وجود دارد.” – سنکا، در یک زندگی شاد،

اولین فردی که امروز می بینید، چه یک آشنای قدیمی یا یک دوست، بدون توجه به موقعیت – منفی یا مثبت – یک موقعیت برای ابراز محبت است.

می توانید جست و جو کنید که آنها از کجا آمده اند. می توانید جست و جو کنید که آنها چه کسانی هستند، چه می خواهند و چه فشار ها یا تغییراتی بر آنها تاثیر خواهد داشت. و درنتیجه می توانید با آنها رفتار بهتری داشته باشید.

همین قضیه درمورد فرد دوم و سومی هم که ملاقات می کنید صدق می کند. البته هیچ گارانتی وجود ندارد که آنها لطف شما را پاسخ دهند اما این قضیه مشکل ما نیست. مانند همیشه ما بر کارهایی که تحت کنترل ما هستند تمرکز می کنیم:

در این موقعیت، توانایی در انتخاب اینکه با محبت پاسخ دهید.

روز دوم : دشمنان دوست نما

“هیچ چیز بدتر از یک گرگ در لباس میش نیست. از دوستی های دروغین دوری کنید. اگر شما انسان خوب، روراست و صادقی هستید باید در چشم ها یتان مشخص باشد.” – مارکوس آرالیوس، مدیتیشن،

این کاملا مشخص است که انسان باید تا حد ممکن از افراد بدجنس و دورو دوری کند – دوست حسود، والدین ازخودراضی و شریک شکاک. در نگاه اول، مارکوس آرالیوس به ما می گوید که از دوستی های دروغین و اشتباه بپرهیزیم.

اما اگر از زاویه ی برعکس به این موضوع نگاه کنیم چطور؟ درعوض ازخود بپرسیم که چندین بار اتفاق افتاده است که خود ما دوستی نامناسب برای دیگران بوده ایم؟

فلسفه ی رواق گرایی دقیقا درهمین مورد است – قضاوت نکردن درمورد رفتار دیگران و قضاوت رفتار خود.

همه ی ما در دوره ای از زندگی برای دیگران جزو دشمنان دوست نما بوده ایم. در برابر خود آنها مهربان و خوش برخورد بوده ایم – احتمالا به این دلیل که این کار سودی برای ما داشته است – و پس از آن در مجلسی دیگر احساسات واقعی خود را بیان کرده ایم. یا درهنگام دوستی با افراد فقط در زمان خوبی ها کنار آنها هستیم و در زمانی که واقعا به ما احتیاج دارند از کمک به آنها سرباز می زنیم.

این رفتار در لایه های درونی ما وجود دارد – و زمان دیگری که فردی را به خاطر دوست بدی بودن متهم کردیم بهتر است این رفتار های خود را هم به یاد آوریم.

روز سوم : عادت های خوب، عادت های بد را از بین می برند.

“از آنجا که عادت ها تاثیرات بسیار زیادی دارند، و ما عادت کرده ایم که برای پیشرفت از انگیزه ها استفاده کنیم، باید برای رهایی از آنها یک عادت برخلاف آنها ایجاد کنیم. و از آنجا که ظواهر بسیار لغزنده هستند، باید از نیروی مخالف آموزه هایمان استفاده کنیم.” – اپیکتیتوس، سخنرانی ها،

زمانی که کسی پشت در است و سگتان با صدای بلندی پارس می کند، بدترین کاری که شما می توانید انجام دهید فریاد زدن است. از نظر سگ، شما هم درحال پارس کردن هستید! اگر سگ درحال فرار است، او را تعقیب نکنید – باز هم، اینجور به نظر می رسد که هردو در حال دویدن هستید.

بهترین کار در هر دو موقعیت این است که به سگ بگویید کار دیگری انجام دهد. به او بگویید که بنشیند. به او بگویید که به محل خوابش برود.

الگوی رفتاری را بشکنید، انگیزه های منفی را قطع کنید.

همین حالت برای خود ما هم وجود دارد، زمانی که عادت بدی از شما بروز می دهد با انجام رفتاری دقیقا برعکس آن را خنثی کنید. به طورمثال، اگر احساس کردید که امروز کارهایتان را به تعویق می اندازید، سعی نکنید که با آن مقابله کنید، درعوض بلند شوید، اندکی قدم بزنید تا ذهنتان را پاک کنید. اگر متوجه شدید که حرفی منفی یا زننده گفته اید، خودتان را اذیت نکنید. درعوض چیزی مثبت و مودبانه به صحبت هایتان اضافه کنید.

با عادت های ثابت مخالفت کنید، و از نیروی متقابل برای پیشرفت و ایجاد کشش استفاده کنید. اگر احساس کردید که در انجام کارهایتان کم کاری می کنید با خود بگویید:”خب حالا تلاشم را بیشتر می کنم تا کارها را بهتر انجام دهم.

عادت های خوب این قدرت را دارند که عادت های بد را از بین ببرند. و انتخاب عادت ها کار آسانی است – همانطور که همه ی ما می دانیم.

روز چهارم : نشانه های زندگی خوب

شما به وسعت تمام سرگردانی هایتان ثابت کرده اید که هنر زندگی درهیچ کجا را نخواهید یافت – نه در فلسفه، نه در ثروت، شهرت یا هرنوع افراط دیگر. هیچ کجا. پس این هنر کجاست؟ در انجام همان کارهایی که ذات انسان به آن نیازدارد.

معنای زندگی چیست؟ من چرا به دنیا آمده ام؟ اکثر ما با چنین سوال هایی دست و پنجه نرم می کنیم – گاهی در زمان جوانی و گاهی در زمان پیری.

و به ندرت چیزی در مسیر صحیح پیدا خواهیم کرد. اما به این دلیل است که ما موضوع مهم را فراموش می کنیم. همانطور که ویکتور فرانکل در کتاب انسان درجست و جوی معنا به آن اشاره می کند، سوالی که می پرسیم مهم نیست. درعوض موضوع مهم خود ما هستیم که سوال را عنوان می کنیم.

در واقع پاسخ ها زندگی ما هستند.

هیچ اندازه ای از مطالعه، سفر یا هوش و خرد نمی تواند به شما بگوید که چه چیز را می خواهید بدانید. در عوض این شما هستید که باید پاسخ را در فعالیت های خود کشف کنید، در داشتن یک زندگی خوب، با مجسم کردن قوانین عدالت، کنترل نفس، شجاعت ، آزادی و دوری از بدی ها.

روز پنجم :  قهرمان ها، همین حالا وهمین جا

“عجب رفتاری! انسان ها علاقه ای به اینکه انسان های هم دوره ی خود را تحسین کنند ندارند، اما بسیار چشم انتظار ستایش نسل های آینده اند – مردمانی که آنها را ندیده اند و شاید هرگز نبینند. این موضوع مانند آن است که ناراحت باشید که چرا نسل های گذشته شما را تحسین نکرده اند.” – مارکوس آرالیوس، مدیتیشن، ۶٫۱۸

اسکندریه شهری در مصر، هنوز هم بعد از ۲۳۰۰ سال نام بنیانگذارش ، اسکندر بزرگ، را به همراه دارد. چقدر می تواند جالب باشد که تا قرن ها بعد شهری به اسم شما نامگذاری شده باشد؟ اینکه بدانید مردم هنوز هم نام شما را می آورند؟

این تفکر وجود دارد که: اصلا جالب نیست. زیرا مانند اسکندر، آن زمان شما مرده اید و اصلا خبر ندارید که اسمتان چندین قرن باقی مانده است. هیچ کس نمی تواند از میراث خود لذت ببرید.

و بدتر از آن، به تمام کارهای افتضاحی که اسکندر برای رسیدن به این چیزها انجام داده است فکر کنید. چه جنگ های بیهوده ای انجام داده است. او رفتار بسیار بدی داشته است – حتی در حین مستی در یک دعوا بهترین دوستش را به قتل رسانده است. او فردی ظالم و بنده ی جاه طلبی های خود بوده است. آیا او واقعا قابل ستایش است؟

به جای اینکه حتی لحظه ای را هدر دهید و به نظر مردمان آینده فکر کنید – افرادی که هنوز حتی به دنیا نیامده اند – تمام تمرکز خود را بر این بگذارید که در زمان حال بهترین فرد ممکن باشید. بر انجام بهترین کارها در زمان حال. همین حالا خوب، باشرافت و موثر باشید.

روز ششم : بهتر شدن کار آسانی است، اما در چه چیزی بهتر شوید؟

“خب فردی در از بین بردن رقبا بسیار خوب است، اما این باعث نمی شود که او فردی فروتن، آماده در تمامی شرایط و صبور دربرابر اشتباهات دیگران باشد.” – مارکوس آرالیوس، مدیتیشن، ۷٫۵۲

بهبود فردی کار بسیار ارزشمندی است. اکثر مردم حتی زحمت این کار را هم به خود نمی دهند. اما در میان افرادی که این کار را انجام می دهند، غرور و سطحی نگری می توانند پیشرفت در این مسیر را مخدوش کنند.

آیا شما دوست دارید شکمی سیکس پک داشته باشید زیرا اهداف دشواری در سر دارید و خود را به چالش کشیده اید ؟ یا اینکه فقط می خواهید افراد دیگر را تحت تاثیر قرار دهید؟

آیا برای این در مسابقه ی ماراتن می دوید تا محدودیت های خود را امتحان کنید؟ یا می خواهید که از مشکلات خانه فرار کنید؟

اراده و تصمیم ما نباید در این مسیر باشد که به انسانی با بدنی عالی تبدیل شویم یا فردی باشیم که می تواند به چندین زبان صحبت کند اما برای افراد دیگر حتی دقیقه ای زمان ندارد.

ارزش اینکه در یک مسابقه ی ورزشی برنده شوید، اما در نقش خود به عنوان یک همسر، مادر یا پدر خوب بازنده باشید چیست؟ بیایید بهتر شدن در یک موضوع را با فرد بهتری شدن اشتباه نگیریم. یکی از اینها الویت بسیار بزرگتری نسبت به دیگری است.

روز هفتم: ویژگی هایی که برای آنها ساخته شده اید را نشان دهید.

“مردم از تیزهوشی شما حیرت نمی کنند؟ اشکالی ندارد. اما شما ویژگی های بسیار دیگری دارید که نمی توانید ادعا کنید که از بدو تولد از شما دریغ کرده اند. پس این ویژگی ها را با استفاده از قدرت خود به نمایش بگذارید: صداقت، بزرگی، تحمل، نجابت، قناعت و صرفه جویی، محبت، آزادی، پشتکار، جوانمردی و دوری از غیبت.” – مارکوس آرالیوس، مدیتیشن، ۵٫۵

مقصر دانستن شرایط کار آسانی است. یک فرد از این ناراضی است که چرا بلند تر آفریده نشده است، دیگری از اینکه چرا باهوش تر نیست، یا رنگ پوست دیگری ندارد یا اینکه در کشور دیگری به دنیا نیامده است.

نمی توان حتی یک نفر را هم در این سیاره پیدا کرد که معتقد نباشد که کمی یا کاستی دارد. اما کمبودهای شما هرچه که هستند، فراموش نکنید که ویژگی های مثبتی وجود دارند که بدون نیاز به عوامل ژنتیکی می توانید آنها را در خود ایجاد کنید.

شما این گزینه را دارید که راستگو باشید. این انتخاب را دارید که فردی بزرگ و باوقار باشید. می توانید تحمل کنید. می توانید انتخاب کنید که خوشبخت و شاد باشید. می توانید پاکدامنی را انتخاب کنید. می توانید انتخاب کنید که با دیگران مهربان باشید.

می توانید انتخاب کنید که آزاد باشید. می توانید انتخاب کنید که از غیبت و بدگویی دوری کنید. می توانید انتخاب کنید که مهربان و بخشنده باشید.

و صادقانه، آیا ویژگی هایی که براساس تلاش و مهارت به دست می آیند موثرتر نیستند؟
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : 7 دلیلی که ما با شکست مواجه می شویم به علاوه…