web
analytics
7 تغییر کوچک که تاثیر بزرگی در زندگی شما خواهند داشت | کافه راز
تغییرات کوچک

۷ تغییر کوچک که تاثیر بزرگی در زندگی شما خواهند داشت

ترجمه شده توسط کافه راز : شادی و موفقیت به اندیشیدن به افکار سازنده، داشتن عملکرد هدفمند و برقراری ارتباط قوی با دیگران بستگی دارد.

خبرخوب این است که ما تمامی این زمینه ها را تحت کنترل داریم. اگر بخواهیم می توانیم تغییر کنیم.

اینها معمول ترین تغییراتی هستند که می توانند تاثیرات بسیار بزرگی در زندگی شما داشته باشند:

۱- به افکار خود اهمیت بدهید.

افکار شما محرک احساسات شما هستند و احساساتتان محرک عملکرد شماست.

اگر افکار شما سرشار از تردید و افکار منفی باشد، امکان ندارد که بتوانید اعتماد به نفس داشته باشید. اگر هرگز با دیگران آنطور که با خودتان صحبت می کنید، صحبت نکنید می توانید تغییر کنید. بازسازی افکار شما احتیاج به زمان دارد اما خودشناسی اولین قدم است. شناخت بیشتری نسبت به افکار خود داشته باشید.

ازخودتان بپرسید: درحال حاضر چه فکری در ذهن من است و چرا؟ آیا این افکار می توانند به من کمک کنند؟

یک توقف کوتاه برای راه اندازی دوباره ی افکارتان می تواند به شما کمک کند فردی مثبت باشید.

۲- احساسات خود را از کارهایی که انجام می دهید جدا کنید.

زمانی را به این اختصاص دهید که کاملا احساسات خود را بشناسید. اهمیت دادن به افکار به معنای پنهان کردن یا رد کردن این احساسات نیست. اما احساس و عملکرد خود را از هم جدا کنید – عملکرد شما یک تصمیم جداگانه است.

به عنوان مثال: دوست شما دائما مسئولیت هایش را انجام نمی دهد و این باعث عصبانیت شما می شود. به جای چشم پوشی از آن یا تمام کردن رابطه ی دوستی تان، با او صادق باشید و درمورد تاثیراتی که کارهای او ممکن است روی رابطه ی شما داشته باشد صحبت کنید.

رفتارها و عملکردهای شما تصمیمات جداگانه ای هستند که شما به تنهایی و براساس احساساتتان آنها را انجام می دهید.

۳- مقایسه کردن را کنار بگذارید.

همیشه فردی موفق تر، ماهر تر، با مدال ها، پول و ترفیع کاری بیشتر وجود دارد. این مقایسه های دائمی به این معنا هستند که احتمالا شما هرگز واجد شرایط نخواهید بود.

این مسیر همیشه وجود دارد و همیشه رو به پیشرفت به سمت بالا است. درنتیجه سعی کنید مسیرموفقیت را براساس چیزهایی که خودتان دوست دارید تعیین کنید.

ارزش و معنای واقعی تلاش هایتان را پیدا کنید. ارزش داشتن یکی از روش های موثر برای پیروزی در مقایسه ی با دیگران است.

۴- در شروع هر روز زمانی را برای خود طلب کنید.

زمان بزرگترین سرمایه ی ماست. اگرهدف خاصی درمورد چگونگی استفاده از آن داشته باشیم می توانیم زندگی مورد علاقه ی خود را به دست آوریم. و چگونگی شروع هر روز نقش مهمی در اهداف شما دارد.

چند دقیقه ای را به این فکر کنید که دوست دارید امروزتان را چطور سپری کنید، هم از لحاظ زمان و هم افکاری که خواهید داشت.

دعا کردن، مدیتیشن و نرمش و فکر کردن برای یک مدت کوتاه، تاثیری شگفت انگیز بر روز، هفته و سال شما دارد.

من همیشه از مراجعانم می پرسم چه زمانی می توانند این زمان تفکر و برنامه ریزی را ایجاد کنند و در چه مکانی می توانند به بهترین نحو این کار را انجام دهند.

تمامی تصمیم های مهم و تغییرات بزرگ زندگی من پس از زمانی شروع می شوند که به این فکر می کنم که من واقعا چه می خواهم. یک گوشه ی آرام برای فکر کردن هایتان پیدا کنید – این زمان را در زندگی شلوغتان برای خود پیدا کنید.

۵- هرهفته یک کار جدید انجام دهید.

روزها و عادت های یکنواخت ما را دچار روزمرگی می کنند. هر هفته، یکی از تغییرات کوچکی که دوست دارید ایجاد کنید را انجام دهید.

یکی از دوستان من برنامه ی “یک سال زندگی متفاوت” را برای خود ایجاد کرد. او در کلاس های آشپزی شرکت کرد، در خانه اش تغییراتی ایجاد کرد و چندین سفر کوتاه برای آخر هفته هایش برنامه ریزی کرد و ماهیگیری را یادگرفت.

از روی قصد برنامه های عادی روزانه اتان را تغییر دهید و کارهایی را انجام دهید که تا کنون تجربه نکرده اید. حتی تغییرات کوچک مانند تماشای صبحگاهی یک برنامه ی سخنرانی در هنگام آماده شدن یا امتحان کردن منوی جدید یک رستوران می تواند به وجود آوردنده انرژی های تازه در شما باشند.

۶- گوش دهید، حتی زمانی که می خواهید صحبت کنید.

گوش دادن قوی ترین ابزار آموزشی و سازنده ی روابط است که در دسترس دارید. اما در این دنیای پرسرعت و تکنولوژی محور، این موضوع به درستی مورد استفاده قرار نگرفته است.

سوال بپرسید و واقعا گوش دهید، بدون اینکه دائما به این فکر کنید که بعد از آن چه خواهید گفت. توجه کامل شما بهترین تعریفی است که می توانید به یک نفر اهدا کنید.

۷- با اعتیاد به اینکه همیشه باید حق با شما باشد مبارزه کنید.

علاقه ی به اینکه همیشه حق با شما باشد می تواند حتی قوی ترین روابط را هم تحت شعاع قرار دهد. اینکه تحت هرشرایطی حق با شما باشد ممکن است نیازهای درونی شما را برآورده کنند، اما معمولا این موضوع به قیمت فرد یا چیز دیگری می شود.

این موقعیت را درنظر داشته باشید: آیا تنها یک پاسخ وجود دارد؟ آیا نیاز است که با آنها موافقت کنیم؟ آیا اطلاعات جدیدی وجود دارد که باید در نظر داشته باشم؟

البته، دیدگاه خود را حفظ کنید و ارزش هایتان را با صدای بلند عنوان کنید. ایجاد یک تغییر می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد. هیچ لذتی در “بردن در یک مبارزه اما باختن در جنگ” وجود ندارد.

تغییرات کوچکی که به طور مداوم در طول زمان اتفاق می افتند می توانند تاثیر زیادی بر زندگی شما داشته باشند. و تمام آنها به عملکرد خودتان بستگی دارند.

می توانید از همین امروز شروع کنید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز: 12 توصیه ی یک پدر شاغل برای برقراری تعادل میان کار…