web
analytics
6 گام برای اینکه خود واقعیتان را پیدا کنید | کافه راز
خود واقعی

۶ گام برای اینکه خود واقعیتان را پیدا کنید

ترجمه شده توسط کافه راز : زمانی که درک کنید واقعا چه کسی هستید، آن زمان است که اهدافتان در نهایت از ترس هایتان بزرگتر می شوند.

“شناخت خود شروع تمامی علم و خرد هاست.” – ارسطو

شناخت واقعی خود مهمترین مهارتی است که می توانید بدست آورید. زمانی که بدانید چه کسی هستید، می دانید چه کاری باید انجام دهید و نیازی نیست منتظر اجازه ی دیگران برای انجام کاری باشید.

این کار به شما کمک می کند که بسیاری از ناامیدی هایی که از وقت گذاشتن برای کارهای نادرست حاصل می شوند را در کناری قرار دهید. بله،زندگی همیشه باید پر از تلاش و اشتباه باشد، اما این به شما کمک می کند که زمینه ی تجربیاتتان را از همان ابتدا درست انتخاب کنید.

زمانی که خودتان را بشناسید، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت، هدفتان را پیدا خواهید کرد و می توانید تاثیرات بزرگتری بر دنیا داشته باشید. خب چطور می توانید متوجه شوید که چه کسی هستید و چه کارهایی را باید انجام دهید؟

اینها ۶ گامی هستند که باید برای شناخت بهتر خود واقعیتان انجام دهید.

۱-آرام باشید.

بسیاری افراد خودشان را نمی شناسند زیرا هر نوع سکوت باعث هراس آنها می شود، آنها اصلا احساس راحتی نمی کنند که تنها باشند در حالی که تمام اشتباهاتشان را به یاد بیاورند.

اما تا زمانی که با خودتان تنها نباشید، خود را ارزیابی نکنید و با خودتان صادق نباشد، نمی توانید تمامی جنبه های زندگی خود را ببینید – تمام خوب و بد آن را. ساکت باشید و خود واقعیتان را کشف کنید.

بررسی خود اولین نقطه ی شروع برای ایجاد هرنوع تغییر است.” – برادران چالمرز

۲- دریابید که واقعا چه کسی هستید، نه این که دوست دارید چه کسی باشید.

می دانم که شما در حال حاضر یک نظر ثابت درمورد اینکه دوست دارید چه کسی باشید دارید، اما این ممکن است آن چیزی نباشید که برای آن طراحی شده باشید، به همین دلیل است که دانستن اینکه واقعا که هستید بسیار مهم است.

زمانی که بدانید چه کسی هستید، در نهایت متوجه می شوید که کجا قرار دارید و استعداد های خاصتان در تصاویر بزرگتری شکل می گیرند و زمینه های قوت و توانایی شما مشخص می شود، درنتیجه می توانید بر تغییراتی که دوست دارید در جهان ایجاد کنید تمرکز کنید.

۳- کشف کنید که در چه کارهایی خوب هستید (یا در چه کارهایی خوب نیستید)

این ممکن است سخت ترین قدم در فرآیند تشخیص اینکه چه کسی هستید باشد، اما یک گام ضروری است. البته برای کشف اینکه در چه زمینه ای بهتر هستید، نیاز به آزمون و خطای بسیاری است. و من از شما نمی خواهم که پیش از انجام تلاش های کافی تسلیم شوید، اما دانستن اینکه چه زمانی باید تسلیم شد استعدادی است که هرکسی ندارد.

زمانی کار را رها کنید که زمان کافی برای تلاش هایتان اختصاص داده اید اما نتیجه ای نگرفته اید.

زمان کافی چیست؟ این را فقط شما می توانید تعیین کنید. اما زمانی که در زمان درست کار را رها کنید به معنای تسلیم شدن نیست، بلکه ایجاد فضا برای انجام کارهای بهتر است.

اگر کارهایی که انجام می دهید هیچ نتیجه ای به جز خسته کردن شما ندارند، این نشانه ی خوبی است برای اینکه تمرکز تان را روی کار دیگری بگذارید.

نقاط قوت شما به شما نشان می دهند که شما چه کسی هستید؟

۴- کشف کنید که به چه چیزی علاقه ی فراوان دارید.

دنبال کردن علایق در هر زمینه ای چیز بسیار خوبی است، و باید به آن بسیار توجه کنید زیرا نشان دهنده ی بخش هایی از زندگی است که باید تمرکز بیشتری بر آن ها داشته باشید.

اگر در مورد دنبال کردن علایق در شغلتان صحبت می کنید، این چیز خوبی است. و اگر در مورد اینکه علاقه های بیشتری در زندگی داشته باشید صحبت می کنید، این هم چیز خوبی است.

بر علایقتان بیشتر تمرکز کنید، خودتان را به روش های بهتری بشناسید، تا بتوانید تاثیر بیشتری داشته باشید. علاقه به وجود آورنده ی تلاش است و تلاش مداوم به وجود آورنده ی نتیجه ی خوب است.

۵- بازخورد دیگران را بپرسید.

اگر خودتان را نمی شناسید، شنیدن آنچه دیگران درمورد شما می گویند می تواند تمرین خوبی باشد. دو سوال ساده از آنها بپرسید: “به نظر شما چه توانایی هایی را باید در خودم توسعه دهم؟” و “به نظر شما چه ضعف هایی وجود دارند که باید روی آنها کار کنم؟

البته که نظر آنها کامل نیست، اما بازخورد آنها احتمالا بخش هایی را نمایان می کند که باید حداقل برای چند ثانیه بر آنها تمرکز کنید.

این مرحله مخصوصا برای افرادی بهتر است که در شناخت خود دچار مشکل شده اند. گاهی اوقات افرادی که به ما نزدیکترند چیزهایی را می بینند که خود ما قادر به تشخیص آنها نیستیم.

۶- روابط خود را ارزیابی کنید.

جنبه ی مهمی از شناخت خود می تواند در روابطتان کشف شود. زمانی که متوجه شوید تا زمانی که خودتان را نشناسید نمی توانید هیچ کس دیگر را بشناسید، اهمیت خود شناسی حتی بیشتر هم نمود پیدا می کند.

این حقیقت درمورد مدیران کسب و کار هم بسیار مهم است، زیرا اگر افراد تیمتان را به خوبی نشناسید به عنوان یک مدیر کنترل امور را از دست خواهید داد.

اما این قانون در تمام روابط زندگی قابل اجراست. تقریبا به همان اندازه که لازم است خودتان را بشناسید، لازم است که افراد دیگر هم بدانند که شما چه کسی هستید.

مردم به شما احتیاج دارند – به خود واقعی شما.

از افکار خود استفاده کنید تا با ترس های بزرگتان روبه رو شوید زیرا زمانی که درک کنید واقعا چه کسی هستید، آن زمان است که اهدافتان درنهایت از ترس هایتان بزرگتر می شوند.

تمرکز بر نقاط قوت خود به شما توانایی لازم را می دهد تا تغییرات بیشتر و بهتری در دنیا ایجاد کنید. زمانی که خودتان را بشناسید به آرامش بیشتری می رسید و سریعتر از پیش موفقیت را پیدا می کنید.

کافه راز : حالا بروید و تلاش کنید خود واقعیتان را پیدا کنید. از همین امروز شروع کنید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : "اگر برای هیچ چیز خطر نکنید، بیشتر خطر کرده اید."…