web
analytics
6 مهارت از انسانهای میلیونر خودساخته که شما هم باید داشته باشید | کافه راز
مهارت های ثروتمندان

۶ مهارت از انسانهای میلیونر خودساخته که شما هم باید داشته باشید

ترجمه شده توسط کافه راز : به نصیحت کسانی که موفقیت را بدست آورده اند گوش کنید. اینها ۶ مهارت از انسانهای ثروتمند خودساخته هستند که شما هم باید مورد استفاده قرار دهید و روزانه آنها را گسترش دهید.

۱٫داشتن توانایی تشخیص موقعییت های مهم و سودبخش

کارلوس اسلیم هالو، یکی از انسان های بزرگ در تجارت مکزیک و انسانی خیر، می گوید: “در یک موقعیت بهرانی، افرادی هستند که می خواهند سریعا از آن رهایی یابند، اما در این شرایط شما باید خود را درون موقعیت بحرانی قرار دهید. ” یاد بگیرید که درهایی که به رویتان گشوده می شوند را تشخیص دهید، سپس ریسک کار را در نظر بگیرید و مزیت های آن را بسنجید.

یک فرصت می تواند عالی ترین شانس باشد، مهم نیست که همه برای به دست آوردن آن حمله کنند یا کسی به سمت آن نرود. اگر کسی به آن توجه نکند پس این نشانه ای برای شماست که به جلو حرکت کنید، و اگر همه به سمت آن موقعیت حمله ور شدند زمان آن است که ثابت کنید از بقیه بهتر هستید.

۲٫ تمرکز بر عملکرد و اقدام ، نه بر حرف و سخن

ازقرار معلوم “دو صد گفته چون نیم کردار نیست.” و البته مرحوم اندرو کارنی نیز با این سخن موافق است. پس از آن که او در کارش بسیار پیشرفت کرد، می گفت :”هرچه سنم بالاتر می رود، کمتر به حرف مردم توجه می کنم. فقط تماشا می کنم که چه می کنند.

زمانی که توانایی خود را برای به انجام رساندن ایده هایتان ثابت نکنید، داشتن یک برنامه ی تجاری موفق و یک عمل سرمایه گذاری به نظر بی ارزش می آید.

مشتریان و مراجعه کنندگان توقع دارند شاهد عملکرد بی نقصی از ارزش های اصلی و گزارش کار شرکت شما باشند. زمانی هم که به دنبال استخدام کارمند هستید این موضوع را در ذهن خود داشته باشید.

یک رزومه ی خوب الزاما به معنای یک کارمند عالی نیست، اگر آن فرد نتواند به خوبی بر اساس توانمندی ها یش کار کند.

۳٫ داشتن یک تصویر واضح از موفقیت

داشتن یک تصویر ذهنی احتمالا یکی از بزرگترین نقاط قوت ماست… و در طول قرن ها ما را با استفاده از قدرت و تفکر زنده نگه داشته است. این باعث می شود که ما به آینده خیره شویم و برای خود ناشناخته ها را ترسیم کنیم.

لی کا شینگ یکی از افراد بزرگ در تجارت هنگ کنک و ثروتمند ترین فرد در کل آسیا، بر این عقیده است که داشتن تصویر ذهنی یک عامل انگیزشی برای رسیدن به موفقیت است. از نظر شما موفقیت به چه شکل است؟ اگر پاسخ شما “یک عالمه پول” است، این مقاله برای شما مناسب نیست.

تصور بسیاری از انسان ها از موفقیت این است که نهایتا محصولات خود را در طبقات فروشگاه ها ببینند، یا هزینه های سرسام آور اولیه را جبران کنند و یا جامعهایی که در آن زندگی می کنند را تغییر دهند.
برای اینکه در مسیر رسیدن به اهدافتان باقی بمانید، مهم است که تصویر دقیقی ازهدفتان داشته باشید.

۴٫ دست نکشیدن از یادگیری

کارآفرینانی که از نیاز به یادگیری مداوم موضوعات جدید آگاهی ندارند، فرصت رشد و پیشرفت را از هم از خودشان و هم شرکتشان می گیرند. حتی زمانی که به موفقیت دست پیدا کردید، بدانید انسان های اطرافتان (حتی کسانی که کمتر از شما موفق هستند) چیزهایی می دانند که شما بلد نیستید.

کافه راز : به تجربیات دیگران گوش دهید و از دستاوردها و اشتباهات آنها درس بگیرید. اگر نم خواهید که پیشرفتتان به افراد دیگر وابسته باشد، قدمی به عقب بردارید و حوضه هایی از کسب و کارتان را می دانید لازم است بهبود بخشید.

الون ماسک بنیانگذار شرکت های پی پای، اسپیس ایکس و موتورهای تلسا، می گوید:”این بهترین نصیحت است – همیشه به این فکر کنید که چطور می توانید کار ها را بهتر انجام دهید و خود را زیر سوال ببرید.

۵٫ انجام دادن کار

این یک مورد به نظر ساده می رسد، اما احتمالا شما بدون اینکه بدانید کارهایتان را به تعویق می اندازید. افرادی که پیش از آنکه کسب و کاری برای تبلیغات وجود داشته باشد زمان زیادی را برای بازاریابی صرف می کنند در واقع ساختن یک برند جدید را به تعویق می اندازند.

به عنوان یک کارآفرین شما نمی توانید تمامی کارها را خودتان انجام دهید، انتخاب هوشمندانه این است که کارهایی را که مهم و ضروری نیستند را به افراد دیگر بسپارید. بدانید که درخواست کمک از گروه های کوچک تر یا کارمندان به این معنا نیست که شما نمی توانید شرکت خود را مانند رویاهایتان اداره کنید.

میشل بلومبرگ، کارآفرین، سرمایه گذار و شهردار سابق نیویورک سیتی، می گوید”انجام دادن کارها عامل اساسی در دستیابی به موفقیت شرکت من است.

۶٫ استخدام افراد برجسته

شما نمی توانید الگوی عظمت و بزرگی باشید اگر افرادی که در شرکتتان کار می کنند انسان های بزرگی نباشند. من و برادرم متیو همیشه در زمان استخدام کارمندان بسیار دقت می کنیم، حتی اگر زمان زیادی صرف شود. ما انسان هایی را می پسندیم که اراده ی قوی در انجام کارها دارند. از آنجا که ما انتظارات بالایی از کارمندانمان داریم، سعی می کنیم که رفتار بسیار خوبی با آنها داشته باشیم. من و متیو تمام تلاشمان را می کنیم تا با آنها مانند اعضای خانواده رفتار کنیم.

من و متیو برای آنها برنامه های کاری انعطاف پذیری قرار می دهیم و هر از گاهی به آنها امتیازهایی به منظور تشکر برای کار خوب و اعتماد آنها می دهیم.

البته تشکر و سپاس بیشتر با افزایش اخلاق کاری و تشویق تیم های کوچکتر اتفاق می افتد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : آیا کارمندان من آنچه برای رسیدن به موفقیت لازم است…