web
analytics
6 راه برای ایجاد انگیزه در زمان هایی که حس انجام کاری را ندارید | کافه راز
ایجاد انگیزه

۶ راه برای ایجاد انگیزه در زمان هایی که حس انجام کاری را ندارید

کافه راز: حتی با انگیزه ترین و موفق ترین انسان ها هم گاهی اوقات برای انجام کارهایشان دچار مشکل می شوند. خبر خوب این است که می توان فهمید که چرا احساس کسلی می کنیم و خبر بهتر این که روش هایی وجود دارند که بتوان این حس را کنار گذاشت و باز هم باانگیزه شد.

در اینجا ۶ راه وجود دارد برای ایجاد انگیزه در زمانهایی که حس انجام کاری را ندارید.

۱٫کشف کنید که چرا کسل هستید .

بعضی دلایلی که ممکن است باعث احساس کسالت شوند در اینجا آمده است:

ازکاری که می دانید باید انجام دهید می ترسید. شما در انجام کارهایتان تعلل می کنید زیرا از کاری که باید انجام دهید متنفرید.

خسته اید. ممکن است کمبود خواب، غذا و ورزش داشته باشید و یا اینکه مریض بوده اید و به طور کل حالتان خوش نیست.

کمبود اعتماد به نفس دارید. از اینکه از محیط امن خود خارج شوید و به کاری بپردازید می ترسید.

وسط یک پروژه هستید. هیجان اول کار از بین رفته و حتی به پایان کار نزدیک نشده اید. در سختترین بخش قرار دارید_ وسط کار.

۲٫ وقتی که از چیزی می ترسید، انجام ندادن کار را غیر ممکن کنید.

به عنوان مثال اگر می خواهید صبح زود به ورزش بروید، لباس های ورزشیتان را کنار تخت بگذارید تا اولین چیزی که بعد از بیدار شدن می بینید آنها باشند. همچنین با دوستانتان تماس بگیرید و برنامه بریزید که صبح آنها را در باشگاه ملاقات کنید. داشتن یک همراه مسئولیت پذیر امکان موفقیت شما را افزایش می دهد.

۳٫ وقتی خسته اید از بدن خود مراقبت کنید.

ممکن است بعضی روزها احتیاج به استراحت داشته باشید. شاید روزهای دیگر بدنتان احتیاج به ورزش داشته باشد. بعضی روزها هم فقط باید از پشت میزتان بلند شوید و هوای تازه تنفس کنید.

به این فکر کنید که اخیرا چه عادتهایی داشته اید. آیا به اندازه ی کافی استراحت داشته اید؟ آیا غذا ها و نوشیدنی های سالم مصرف کرده اید؟ آیا اخیرا بیماری داشته اید که باعث کسالت شما شده است؟ به این دقت کنید که چطور با بدن خود رفتار می کنید. مراقبت عالی از بدن باعث می شود احساس کسالت نداشته باشید.

۴٫وقتی که کمبود اعتماد به نفس دارید به این فکر کنید که چرا به توانایی های خود شک کرده اید.

آیا با افکار منفی درگیر هستید؟

آیا اتفاق منفی در زندگیتان رخ داده که شما را اذیت می کند؟

آیا خودتان را با دیگران مقایسه می کنید؟

زمانی که با افکار منفی درگیر هستید، خود را تحسین کنید یا کار جالبی انجام دهید تا احساس شادیتان مجددا شکوفا شود.

۵٫ زمانی که در میانه ی مسیری هستید پشتکار داشته باشید.

زمانی که برای رسیدن به یک هدف بزرگ برنامه ریزی می کنید، سخت نیست که در ابتدای کار بسیار با انگیزه باشید. در ابتدای کار، شما به نتیجه فکر می کنید و پر از هیجان و انتظار هستید. همچنین داشتن انگیزه در پایان مسیر هم آسان است. زمانی که پایان کار قابل رویت باشد، هیجان دیدن خط پایان شما را به جلو پیش می برد.

میانه ی یک مسیر سخت ترین بخش آن است. در اواسط راه هیجانات اولیه از بین رفته است و مسیری زیادی تاانتها باقی مانده است. در میانه ی راه شما متوجه می شوید که دقیقا چقدر زمان و تلاش برای اتمام کارتان را نیاز است. و از مواجه با سختی های مسیر خسته می شوید.

از خود بپرسید “چرا“. دلایل قوی و منطقی شخصی که در مرحله ی اول باعث شد این هدف را تعیین کنید چه بوده است؟ اکثر مواقع یادآوری این دلایل، باعث می شود انگیزه تان بیشتر شود.

همچنین این حرف کنفسیوس را فراموش نکنید:”تا زمانی که توقف نکنید مهم نیست که آهسته حرکت کنید.” در میان راه به مسیر خود ادامه دهید. فعالیتهای روزانه ای انجام دهید که شمارا به انتهای مسیرتان نزدیک کند، حتی اگر کارهای بسیار کوچکی باشد. فقط به مسیرتان ادامه دهید.

مطلب مرتبطاز میانه ی مسیر به سمت پایان راه حرکت کنید.

۶٫ فراموش نکنید که حالت کسلی همیشگی نیست، پس کاری کنید که سریعتر از این حالت خارج شوید.

حرکت خود را با گام های کوچک شروع کنید. به یاد داشته باشید که داشتن پشتکار تاثیر به سزایی در موفقیت شما دارد. موفقیت یک مسیر پر خطر است پر از فراز و نشیب، و اصلا شبیه به مسیر مستقیمی که مردم در ذهن دارند نیست.

به یاد داشته باشید که حرکت به جلو در زمانی که بی انگیزه هستید کمک می کند که به با ترس های خود مقابله کنید، از محیط امن خود خارج شوید و در نبردهای ذهنی خود پیروز شوید.

هر قدمی که در زمان های سختی بر می دارید به شما احساس اعتماد به نفس و مهارت می دهد، و به شما انرژی کافی برای ادامه ی مسیر را می دهد. هرزمانی که تصمیم می گیرید کار مهمی در زندگی انجام دهید، با سختی هایی مواجه خواهید شد. این سختی ها ممکن است باعث شود انگیزه ی خود را از دست بدهید و بی حوصله شوید. با این وجود، داشتن پشتکار و انجام فعالیت هایی برای رفع بی حوصلگی شما را برای موفقیت های طولانی مدت آماده می کند.

زمانی که یاد بگیرید چگونه در روزهای بد انگیزه ی خود را زیاد کنید، در آینده نیز می دانید که در روزهای سخت چه باید کرد.

کافه راز : کشف دلیل بی حوصلگی و داشتن فعالیت برای از بین بردن این حس، زمان های بی حوصلگی شما را کاهش می دهد و موفقیتتان را افزایش می دهد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
[quote]کافه راز: "تا زمانی که درحال حرکت هستید، آهستگی حرکتتان مهم نیست." کنفسیوس[/quote] داشتن انگیزه در…