web
analytics
6 استراتژی برای توانمندسازی تیم همراهتان | کافه راز
استراتژی مدیریت

۶ استراتژی برای توانمندسازی تیم همراهتان

کافه راز : در کتابی که در مورد آدولف هیتلر خواندم اینگونه نوشته شده بود، وقتی هیتلر می‌خواست برای خودش راننده انتخاب کند، با ۳۰ نفر مصاحبه کرد. سرانجام در بین این افراد کوتاه‌ترین فرد را انتخاب کرد. این فرد آنچنان کوتاه قد بود که برای رانندگی مجبور بود بالشتی در زیر پایش بگذارد.هیلتربرای اینکه خود را بزرگ و با ابهت جلوه دهد معمولا” اطرافیان را از نظر ظاهری، کوچک انتخاب می‌کرد.

اما کسانی که در مورد مدیریت مطالعه می‌کنند می‌دانند برای یک رهبری خوب، باید افراد اطراف خود را تقویت کنند و در شکوفا شدن استعدادشان به آنها کمک کنید.اگر بخواهیم کشوری را تغییر دهیم، باید ملت آن کشور را تغییر دهیم. به عنوان مثال در کشوری مانند: گواتمالا ،۵۴% افراد زیر خط فقر هستند.نصف کودکان زیر ۵ سال دچار سوء تغذیه هستند.اما یک نفر نمی تواند همه‌ی کشور را تغییر دهد.اما زمانی که افراد باور کنند می‌توانند تغییر ایجاد کنند ،آن زمان است که کشور تغییر می‌کند.

من در ابتدای شروع کارم ساعت‌های طولانی برای موفقیت تلاش می ‌کردم.اما خودم همه‌ی کارها را انجام می‌دادم و به کسی آموزش نمی‌دادم و کارها را به کسی محول نمی‌کردم.

اما به مرور زمان بازده‌ی کاری من پایین آمد ومن به این نتیجه رسیدم که اگر افراد تیم را تقویت کنیم و مسئولیت ها را با آنها تقسیم کنیم،به نتایجی دست خواهیم یافت که اگر تنها بودیم هرگز به این درجات نمی رسیدیم.اما چگونه می‌توانیم از یک رهبر خوب به یک رهبر فوق العاده تبدیل شویم؟راه‌های زیربرای این هدف به شما کمک خواهند کرد.

۱- سوال بپرسید.

گفت و گوهای هدفمند و طولانی باعث تقویت مهارت و اطلاعات افراد می‌شود .به عنوان یک مدیر،با پرسیدن سوال باعث جلو رفتن بحث شوید.

۲- به دقت گوش کنید.

وقتی به صحبت‌ افراد گوش می‌کنید به آنها احساس ارزشمند بودن می‌دهید.به گفته‌ی دیوید آسبرگر، برای اکثر مردم، گوش دادن به صحبتهایشان معادل دوست داشته شدن تعبیر می‌شود.به افراد گروه به دقت گوش کنید.حتی افراد تازه کار نیز ممکن است ایده‌های جدید و قابل تاملی ارائه کند.

۳- الگوها را مشخص کنید.

وقتی افراد صحبت می‌کنند به اهداف و انگیزه‌های آنها توجه کنید.آیا احساسی هستند یا منطقی؟خود محور هستند یا خیر.شناسایی الگوهای افراد تیم باعث می‌شود بهترین بتوانید آنها را رهبری کنید.

۴- فکر افرادرا به چالش بکشید.

آیا بهترین معلم‌های خود را به یاد می ‌آورید؟ آنها را در مورد فرضیات شما سوال میکردند، شما را به مسیر‌های فکری جدید راهنمایی می‌کردند و شما را مجبور می‌کردنداز زوایای دیگری به موضوع نگاه کنید.با به چالش کشیدن افکار افراد تیم ، آنها را برای پیشرفت آماده می‌کنید و این لحظات مهمی برای یاد گیری افراد جوان تیم به حساب می‌آید.

۵- آنها را به تمرکز بر راه حل‌ها تشویق کنید.

من همیشه از افراد تیم خود می‌خواهم به جای یافتن یک راه حل، سه راه حل برای هر مشکل پیدا کنند و بعد بهترین راه را با مشورت و گفتگو انتخاب می‌کنیم. با این توانایی حل مشکلات در افراد گروه تقویت می‌شود.

۶- دیگران ما را تحت تاثیر قرار می‌دهند، اطلاعات زیادی وارد مغز ما می‌شود .

تمرین باعث بهبود عملکرد ما می‌شود اما همه‌ی ما به زمانی برای تفکر و تحلیل اطلاعاتی که وارد مغزمان شده‌اند نیاز داریم.قبول داریم که تبدیل شدن از یک مدیرخود محور به مدیری که کارها را به افراد تیم محول کند کمی سخت است.اما اعضای تیم خود را طوری انتخاب کنید که بتوانید کارها را با خیال راحت محول کنید،راحت‌تر خود محور بودن را کنار خواهید گذاشت.




پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
[quote]کافه راز : موفقیت چیزی نیست جز چند اصل کوچک که روزانه به آنها عمل می…