web
analytics
5 چیزی که پیاده روی در مورد موفقیت به من یاد داد | کافه راز
پیاده روی و تاثیر آن بر موفقیت کافه راز

۵ چیزی که پیاده روی در مورد موفقیت به من یاد داد

ترجمه شده توسط کافه راز  ۵ چیزی که پیاده روی در مورد موفقیت به من یاد داد

آیا من برای مسابقه ی دو ۱۰۰۰ متر تمرین می کنم؟ خیر.

آیا برای شرکت در ماراتن تمرین می کنم؟ البته که نه. من صاحب یک تجارت هستم.

آقای میاگی را به یاد دارید که به روش های متفاوتی به دنیل کاراته را آموزش داد؟

کاراته ی او همان پیاده روی برای من است. من پیاده روی را یک سال پیش با اهداف تمرینی انتخاب کردم.

اگرچه حالا می توانم در مورد فواید ورزش کردن و احساس خوبی که داشتم صحبت کنم اما می خواهم در مورد درس هایی که یاد گرفتم و استفاده از آنها در کار عکاسی و موفقیت من صحبت کنم.

۱-یک تصویرذهنی داشته باشید.

تصویر نهایی من زمانی که پیاده روی را شروع کردم داشتن سلامت جسمانی بود. هدفم هرگز شرکت در یک مسابقه ی دو یا ماراتن نبود.

من یک تصویر واضح داشتم و گام هایی برداشتم (چهار یا پنج بار پیاده روی در روز) تا به آن تصویر مورد نظرم از بدن خودم برسم.

داشتن یک تصویر ذهنی به این معناست که از اینکه چه کسی هستید و به چیزی می خواهید دست پیدا کنید تصویری واضح داشته باشید.

هدف خود را ترسیم کنید و دقیقا برای رسیدن به آن تصویر تلاش کنید.

۲-انگیزه ی حرکت پیدا کنید.

زمانی که من پیاده روی را شروع کرده بودم با سرعت کمی حرکت می کردم اما بعد از مدتی و به دست آوردن آستانه ی حرکت بالا توانستم با سرعت بالاتری شروع به دویدن کنم و این حالت را تا انتهای مسیر حفط کنم بدون اینکه احساس خستگی داشته باشم.

موفقیت های بزرگ شروع های کوچکی دارند. هر روز کارهای کوچکی را انجام دهید که در رشد کسب و کارتان سهیم باشند. سرعتی را حفظ کنید که بدانید می توانید از پس آن بربیایید و فراموش نکنید که نباید خودتان را خسته کنید.

۳-اهداف بزرگتر تعیین کنید.

اولین باری که دویدم فقط پنج دقیقه طول کشید در حالی که برای من مانند یک ساعت بود. زمانی که توانستم بر آن ۵ دقیقه ها تسلط پیدا کنم، هدف بزرگتری تعیین کردم. حالا می توان با افتخار اعلام کنم که بعد از یک سال دویدن می توانم به مدت نیم ساعت به طور مداوم این کار را انجام دهم. هر زمانی که به هدفتان رسیدید سریعا هدف بزرگتری تعیین کنید. برای رسیدن به هدفتان جشن بگیرید اما همانجا متوقف نشوید.

۴-پشتکار

شوخی نیست که دونده ها و افرادی که پیاده روی می کنند اصلا لبخند نمی زنند. اولین باری که من می دویدم بسیار دشوار بود،  تمام مدت نفس نفس می زدم و دچار کمبود نفس شده بودم. درحالی که کمتر از یک دقیقه دویده بودم. اما من پشتکار داشتم. تقریبا یک سال طول کشید تا از دویدن خوشم بیاید و از انجام این کار برای زمانی بیشتر از ۱ دقیقه لذت ببرم.

تلاش برای رشد کسب و کارتان با وجود موانع و چالش هایی که در مسیرتان قرار می گیرد باعث می شود علاقه شما برای اداره ی آن بیشتر و بیشتر شود. پشتکار داشته باشید تا بتوانید برچالش ها غلبه کنید و تجربه، اعتماد به نفس و مهارت هایی در حل مشکلات به دست آورید که خودتان هم از وجود آنها خبر نداشتید.

۵-کاری که شروع کرده اید را به پایان برسانید.

تا به امروز، دویدن هنوز هم برای من دشوار است. برخی روزها من واقعا حوصله ی دویدن را نداشتم اما سریعا هدف و دلیل تصمیمی که گرفته بودم را به خودم یادآوری می کردم و کاری که شروع کرده ام را به پایان می رساندم.در پیاده روی، مانند کسب و کار، گاهی شما حوصله ی انجام کار را ندارید و از لحاظ جسمانی، ذهنی و روحی احساس خستگی می کنید. ممکن است سریعا شاهد نتایج تلاش سخت کوشانه ی خود نباشید. هدف نهاییتان را به یاد بیاورید، و تمام تلاشتان را به کار گیرید تا کاری را که شروع کرده اید را تمام کنید.

درس ها مانند گنج همه جا پنهان شده اند.

این را آقای میاگی اولین باری که به دنیل کاراته یاد می داد به ما آموoت. اولین باری که من شروع به پیاده روی و دویدن کردم اصلا فکر نمی کردم که این کار چنین دیدگاهی درمورد راه اندازی و اداره ی کسب و کارم به من بدهد. حالا من احساس می کنم سالمتر، قوی تر و سرزنده تر هستم. همچنین کسب و کارم هم در حال پیشرفت است .
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : 4 ویژگی افرادی که از لحاظ ذهنی قوی هستند داشتن…