web
analytics
5 ویژگی که برای رسیدن به اهداف بزرگتان باید داشته باشید | کافه راز
رسیدن به هدف

۵ ویژگی که برای رسیدن به اهداف بزرگتان باید داشته باشید

ترجمه شده توسط کافه راز : من اهداف بزرگ زیادی داشته ام، آنهایی که به دنبالشان رفته ام و به آنها رسیده ام.

من مدرک فوق لیسانس در رشته ی روانشناسی را کسب کردم و بیش از ۲۰ سال اشتغال در صنعت امنیت به یک بازپرس خصوصی تبدیل شدم، در نوشتن دو کتاب همکاری کرده ام، و فعالیت های مربیگری و سخنرانی ام را به یک شرکت سودآور ارتقاء داده ام.

این کار اصلا آسان نبود – این یک تعهد بسیار بزرگ بود و برای هر بار عزم و اراده ای قوی لازم بود.

اما بیایید این قضیه را بپذیریم، همه ی ما گاهی از اهداف بزرگمان می گذریم زیرا کارهایی که لازم است را انجام نمی دهیم. همه ی ما اینطور هستیم. امروز شروع کنید و به سمت جلو حرکت کنید، شما مثل آن افرادی که به آرزوهایشان نمی رسند نباشید. نه به این خاطر که شکست می خورید – به این دلیل که همه ی ما اشتباه می کنیم. و بیشتر به این دلیل که اصلا نباید با هیچ گونه حسرتی زندگی کرد.

درحرفه ی من به عنوان یک سخنران انگیزشی و یک مربی، من با انسان هایی صحبت می کنم که به اهدافشان نرسیده اند، و معمولا این به آن دلیل نیست که اهدافشان مهم نبوده است، بلکه به این دلیل که آنها خیلی زود تسلیم شده اند، پیش از آنکه نتیجه ی تلاش هایشان را ببینند.

اگر این موضوع برای شما هم به این صورت است، از شما می خواهم که این را تغییر دهید – و به کسی تبدیل شوید که به آرزوهایش دست پیدا می کند. من می خواهم که تجربیات شخصی ام را با شما به اشتراک بگذارم و آن چیزی که من به مراجعه کنندگانم توصیه می کنم ۵ ویژگی است که به رسیدن به موفقیت و دستیابی به آرزوهایتان کمک می کنند.

اینها ۵ ویژگی هستند که برای رسیدن به اهداف بزرگ باید داشته باشید:

۱- مثبت باشید.

من همیشه بر این باور هستم که هرچیزی با یک طرز تفکر مثبت شروع می شود. این که ذهنیتتان را در چه سویی قرار دهید نشان می دهد که در چه مسیری عمل خواهید کرد. شما باید تا جایی که می توانید به خودتان ایمان داشته باشید و مثبت باشید. برخی از بهترین راه ها برای این حالت داشتن ارتباط با افراد مثبت و امیدبخش ، یادداشت کردن روند پیشرفت خود، و مطالعه ی روزانه ی مقالات انگیزشی است.

۲- پشتکار داشته باشد.

برخی اوقات زمانی که برای رسیدن به یک هدف بزرگ تلاش می کنید، افرادی هستند که به آنچه لازم دارید و می خواهید “نه” می گویند. این کلمه را به من گفته اند و به شما هم خواهند گفت.

انسان های موفق و قوی تسلیم نمی شوند. گاهی فقط ۱۵ ثانیه برای تغییر رویه ی شما لازم است، و گاهی ممکن است نفر بعد به شما “بله” بگوید. پس مسیر پیشرفت به سمت اهدافتان را ادامه دهید. همیشه باور داشته باشید که امروز روز شما خواهد بود.

۳- صبور باشید.

زمانی که به دنبال اهداف بزرگتان می روید باید صبری فوق العاده داشته باشید. همه ی ما می خواهیم که همین امروز به اهدافمان دست پیدا کنیم. همه ی ما می خواهیم همین حالا نتیجه ی تلاش هایمان را کسب کنیم، اما گاهی زمان برای هدف ما مناسب نیست.

همانطور که بورلی سیلز می گوید: “هیچ میانبری به یک مکان وجود ندارد که ارزش رفتن داشته باشد.” این طرز فکر را برای خود ایجاد کنید که صبر کردن ارزشمند خواهد بود. در هرکاری که می توانید فعالیت داشته باشید، اما فراموش نکنید که چیزهای بزرگ نیاز به زمان دارند. آرزوهای ما ارزش صبرکردن را دارند.

۴- انعطاف پذیر باشید.

در طول زندگی افراد و موقعیت هایی وجود دارند که سعی می کنند ما را از مسیر موفقیت خارج کنند. انسان هایی وجود دارند که به شما خواهند گفت که نمی توانید این کار را انجام دهید، و چالش هایی در مسیر شما قرار خواهند گرفت که شما را مجبور به تسلیم می کنند. برای رد شدن از این حالت ها باید انعطاف پذیر باشید.

اگر دائما به خودتان شک دارید، یکی از بهترین کارهایی که به شما کمک خواهد کرد استخدام یک مربی برای کمک به شما است تا به طور مثبت به سمت اهدافتان پیشروید. شما به تنهایی می توانید کارهای فراوانی انجام دهید، اما با کمک دیگران و داشتن حمایت مناسب، متوجه می شوید که به چیزهای بسیار بیشتری دست پیدا خواهید کرد.

۵- سازش پذیر باشید.

همانطور که اوگ ماندینو می گوید: “همیشه ویژگی یک دانش آموز را داشته باشید. نه آنقدر بزرگ باشید که نتوانید سوال بپرسید و نه آنقدر بدانید که چیزهای جدید را نیاموزید.” درمسیر زندگی باید یادبگیرید و رشد کنید زیرا این به شما کمک می کند به موفقیت های بزرگی دست پیدا کنید.

شما باید ذهنیت بازی نسبت به امکانات و موقعیت های موجود داشته باشید. با انسان های باهوشی در ارتباط باشید که بتوانند از آنها یاد بگیرید و رشد کنید. زمانی که اطرافتان انسان هایی باشند که مسیری را که شما آغاز کرده اید به انتها رسانده باشند، روش های بسیار عالی برای رسیدن به موفقیت را پیش روی شما می گذارد.

شما سزاوار این هستید که به اهداف و آرزوهایتان برسید – اما برای رسیدن به آنها باید کار دست را انجام دهید. مثبت باشید، پشتکار داشته باشید و در عین حال صبور باشید، انعطاف پذیر بوده و همیشه سازش پذیر باشید.

اهداف بزرگی که می خواهید به آنها برسید چه هستند؟ به خودتان ایمان داشته باشید. می توانید آن کار را انجام دهید.

هشدار: زمانی که اهداف بزرگی برای خود تعیین می کنید این امکان را برای خود ایجاد می کنید که از فاصله ی بلند تری سقوط کنید. مطمئن شوید که این کار ارزشش را دارد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : به آیینه نگاه کنید – این رقابت شماست. یک روز…