web
analytics
تعیین هدف
تعیین هدف

۵ مرحله ی ساده برای برنامه ریزی زندگی رویاییتان

ترجمه شده توسط کافه راز : به این که کجا می روید و چطور می خواهید به آنجا برسید فکر کنید.

اهداف بسیار مهمند – آنها بخشی از پایه و اساسی هستند که زندگی ما را سرپا نگه می دارند. تعیین هدف باعث ایجاد تمرکز، شکل دادن رویاهای ما و ما را برای انجام کارهای به خصوصی که برای رسیدن به هرآنچه آرزو داریم و باید انجام دهیم آماده می کند.

اهداف به این دلیل هیجان انگیز هستند که در زندگی ما انگیزه و تمرکز ایجاد می کنند. اهداف به ما کمک می کند که در مسیری رشد کنیم که تا کنون در آن قرار نگرفته ایم. برای رسیدن به اهدافمان باید بهتر شویم، باید رشد کنیم و تغییر کنیم.

یک هدف قدرتمند سه ویژگی دارد:

۱-باید الهام بخش باشد.

۲-باید باورپذیر باشد.

۳-باید چیزی باشد که بتوانید به آن عمل کنید.

زمانی که اهدافتان برای شما الهام بخش باشند و بتوانید به آنها عمل کنید، به آنها خواهید رسید. اساس دانستن اینکه به کجا می رویم، این است که بدانیم از کجا آمده ایم و کجا قرار داریم.
ما باید بدانیم که چطور به کاری که انجام داده ایم نگاه کنیم، و سپس از آن برای گام های بعدی استفاده کنیم. موضوع مهم داشتن یک روند است. اینها روند ساده ی بررسی و تفکر هستند:

۱- یک محیط آرام پیدا کنید.

به دور از هیاهو و حواس پرتی ها بهتر می توان فکر کرد. در واقع یک محیط آرام به ذهن شما زمانی برای فکر کردن می دهد.

۲- یک زمان مشخص انتخاب کنید.

مثلا هرهفته، هفته ای یکبار یا یک بار در ماه، یک زمان مشخص در بازه های زمانی معین را به بررسی و تفکر اختصاص دهید.

۳- به کاری که انجام داده اید و اینکه در کجا قرار دارید فکر کنید.

دقیق باشید. صادق باشید. قابل اعتماد باشید.

۴- یادداشت کنید.

یادداشت بردارید. این کار به شما این امکان را می دهد که در مرحله ی بعدی بررسی ، دقیقا بدانید که بار قبل کجا بوده اید و تا جایی که می توانید منطقی و بی طرفانه رفتار کنید.

۵- به آینده مشتاق باشید و اهداف بعدی را تعیین کنید.

براساس آنچه برای شما بهتر است سعی کنید پیشرفت کنید.

این روند عادی برای بررسی و تفکر است. اگر تاکنون این کار را انجام نداده اید، به کمک اینها می توانید آغاز کنید. اما مطمئن باشید که ایده ی کلی را فراموش نکنید و زمانی را به بررسی و تفکر اختصاص دهید.

حال هدف از بررسی دو مورد است. اول اینکه یک روش منطقی برای نگاه کردن به دستاوردها و پیگیری آنچه می خواهید در زندگی داشته باشید به شما ارائه می دهد. دوم به شما نشان می دهد که کجا قرار دارید و درنتیجه می توانید تعیین کنید که به کجا می روید.

همه ی ما این عبارت را شنیده ایم که زندگی آزموده نشده ارزش زندگی کردن را ندارد. بررسی و تفکر باعث مواجه ما با آن چیزی که هستیم و آن چیزی که تبدیل شده ایم می شود. و مهم تر از آن، به ما زمان می دهد که رویا پردازی کنیم و دیدگاهی از آنچه می خواهیم به آن تبدیل شویم بسازیم.

آنهایی که هیچ گاه زمانی را به تفکر و بررسی اختصاص نمی دهند، در زندگی به عقب می روند و متوقف می شوند و با زور فرهنگ، شرایط، فشار اجتماعی و متاسفانه ضعف های شخصی زندگی می کنند.

درمقابل، کسانی که زمانی را به بررسی و تفکر اختصاص می دهند مانند یک درخت کاج در طوفان هستند: آنها دارای ریشه هایی قوی هستند، می دانند که به کجا می روند، و چطور به آنجا برسند و در نهایت بدون توجه به اتفاقاتی که در مسیر خواهد بود به راهشان ادامه می دهند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : آیا تا به حال یک سخنرانی پس از دریافت یک…