web
analytics
5 عادت شبانه که شما را برای داشتن یک روز موفق آماده می سازد | کافه راز
5 عادت شبانه که شما را برای داشتن یک روز موفق آماده می کند

۵ عادت شبانه که شما را برای داشتن یک روز موفق آماده می سازد

ترجمه شده توسط کافه راز : ۵ عادت شبانه که شما را برای داشتن یک روز موفق آماده می سازد

زمانی که در دوران نوجوانی بسکتبال بازی می کردم، مربی من همیشه بر این نکته تاکید داشت که برای داشتن یک شروع خوب باید از همان لحظات آغازین با برنامه بود ،اینکه چطور بازی را شروع کنید نشان دهنده ی روند بازی تا انتها است. اگرچه تمرکز بر داشتن شروعی موثر بسیار مهم است، اما اینکه در نیمه ی چهارم هم بهترین بازی خود را ارائه دهید و بازی را در اوج به پایان برسانید هم به همان اندازه اهمیت دارد. همه ی ما بازی هایی را تماشا کرده ایم که در آنها همه چیز خوب و مرتب بوده است اما در نیمه ی چهارم تیم از هم جدا می شوند و بازی را می بازند.
این نشان می دهد که باید تا لحظه ی سوت پایان مسابقه با هدف موفقیت بازی کنید.

همین فلسفه در مورد زندگی روزمره هم کاربرد دارد.

ایجاد عادت های مناسب برای صبح ها ( نیمه ی اول بازی) به خوبی ثابت شده است. اگرچه مهم است که هر روز را با برنامه ی مناسب و بدون کاستی شروع کنید، اما به پایان رساندن روز با عادت های مناسب مربوط به شب (نیمه ی دوم بازی) هم به همان اندازه اهمیت دارد، تا بتوانید خودتان را برای موفقیت در روز آینده آماده کنید.

یک برنامه ی منظم شبانه نه تنها باعث آرامش شما می شود، بلکه شما را برای روز بعد دوباره شارژ می کند تا بتوانید روز بعد در یک حالت فیزیک، ذهنی و احساسی مناسب قرار بگیرید.

اینها ۵ عادت شبانه هستند که شما را برای داشتن یک روز موفق آماده می کنند:

۱-سه مورد از مهم ترین کارهای روز بعدتان را مشخص کنید

زمانی که برنامه ای نداشته باشید این امکان وجود دارد که از مسیر اصلی تصورات و خواسته هایتان منحرف شوید. چند لحظه ای را به این اختصاص دهد که به موضوعات و کارهای مهمی که باید انجام دهید فکر کنید؛ در غیر این صورت این ریسک وجود خواهد داشت که به جای انجام کارهای مفید و موثر کارهای بیهوده انجام دهید.

مشخص کردن سه مورد از مهمترین کارهای مهم روز بعد به شما کمک می کند که روزتان را با هدف، منظم و با مسیر مشخص آغاز کنید. برای تشخص این سه مورد مهم از خودتان بپرسید اگر فردا هیچ کاری را انجام ندهم، سه مورد از مهم ترین و موثرترین کارهایی که می توانند مرا به هدف اصلیم نزدیک تر کنند چه هستند؟ پاسخ به این سوال به شما کمک می کند که هدف اصلی تان را مشخص کنید این کار باعث می شود که از احتمال ناامیدی از هدف اصلی تان جلوگیری شود.

قبل از خارج شدن از محل کارتان سه مورد از کارهای مهمی که باید روز بعد انجام دهید را یادداشت کنید.

۲-بدنتان را حرکت بدهید

تصور کنید که سلامت شما مانند سر یک اختاپوس است. اگر این سر عملکرد درستی نداشته باشد، بازوها نمی توانند به اندازه ی توانایی هایشان عمل کنند. پس از یک روز سخت کاری، ورزش کردن آشفتگی های ذهنی شما را از بین می برد، عوامل استرس زا را کاهش می دهد و در نتیجه جایی برای ایده های جدید و افکار مثبت در ذهنتان به وجود می آید.مهم نیست که تمریناتتان دویدن در پارک باشد، یا ۳۰ دقیقه ورزش در باشگاه، یا شرکت در کلاس های یوگا یا کلاس رقص سالسا، هر نوع فعالیتی باعث می شود تاثیرات مثبت افزایش میزان اندروفین را تجربه کنید.

۳-زمانی را به افرادی که به شما نزدیک هستند اختصاص دهید

بسیاری از ما به قدری در کارمان غرق می شویم که به افرادی که نزدیک به ما هستند بی توجه می شویم. یکی از بهترین روش ها برای حفظ حس شادی و به دست آوردن انرژی بعد از یک روز سخت، این است که زمانی را به روابط تان با افرادی که برایتان مهم هستند اختصاص دهید.

روابط نیروی قوی پشت هر حس خوشبختی ما هستند. روابط ما با افراد بسیار مهم می باشد زیرا همان افراد هستند که در روزهای شادی و دشواری از ما حمایت می کنند. این را جزء اهداف شبانه تان قرار دهید که به طور مداوم و بی وقفه به کسانی که دوستشان دارید توجه کنید. فعالیتی که انجام می دهید خیلی مهم نیست، مهم با هم بودن شماست.

۴-خودتان را آموزش دهید

برای اینکه به بهترین حالت خودتان تبدیل شوید باید طرز فکر یادگیری مداوم را در خود ایجاد کنید. و چه روشی برای آموختن وجود دارد بهتر از مطالعه ی کتاب ؟ مطالعه کردن شما را با تعداد زیادی از طرز فکر های بزرگ جهان آشنا می کند و می توانید از آنها به عنوان مشاوران مجازی استفاده کنید.

با مطالعه کردن شما نه تنها علم و آگاهی خود را افزایش می دهید، بلکه انگیزه های ارزشمندی در خود ایجاد می کنید که باعث می شود مسیر رسیدن به اهدافتان را ادامه دهید. این انگیزه های مثبت در حین خواب افکار مثبت را در شما افزایش می دهند و باعث می شوند که با یک دیدگاه مثبت نگرانه از خواب بیدار شوید.

این هدف را برای خود قرار دهید که هر شب ۳۰ دقیقه مطالعه کنید. برای حرکتی در مسیر رسیدن به موفقیت از کارشناسان استفاده کنید.

۵-شکر گذار باشید و به روزتان فکر کنید

زمانی که دائماً برای رسیدن به اهدافمان تلاش می کنیم، به سادگی می توان در این تلاش ها غرق شویم و فراموش کنیم به چیزهایی که داریم توجه کنیم. ایجاد یک عادت شبانه ی قدردانی و شکرگذاری باعث می شود زمان حال را فراموش نکنید، و در عین حال برای رسیدن به اهداف آینده اتان انگیزه داشته باشید.

روزتان را با نوشتن سه یا چهار اتفاق مثبت آن روز تمام کنید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : جوری بگویید که مشخص باشد برایتان مهم است. درکتاب "آهنربا:…