web
analytics
کنترل
کنترل افکار

۵ روش برای کنترل قدرت افکار مخرب

ترجمه شده توسط کافه راز : با ایجاد تغییر در نحوه ی فکرکردنتان تغییرات اساسی ایجاد کنید.

یک زندگی جدید آغاز کنید ، آغاز های جدید را تجربه کنید و اهداف و انگیزه های قدیمی تان را بازسازی کنید. اما این را بدانید – پذیرفتن تازگی زندگی جدید و امکانات بی انتهایی که باخود به همراه می آورد نیازمند طرزفکری پیشگام و نو است.

علاقه به کشف سرزمین های ناشناخته احتیاج به دل و جرعت و طرزفکری نامتعارف و خارج از محدودیت ها دارد. به همین دلیل است که کلماتی مانند شجاعت، جسارت و شکست سریعا به ذهن خطور می کنند.

اما سومین موردی که گفته شد همیشه محتمل تر است.

و دلیلش این است که: انسان هایی که با تعیین اهداف خود را به چالش می کشند درون نقطه ی امن ساکن نیستند. درنتیجه آنها می توانند درد عدم پذیرش را تحمل کنند و شکست ارزش زیادی برایشان ندارد. آنها تفکرو عمل متفاوتی دارند و راحتی را در راحت نبودن می دانند. همه ی اینها به آنها کمک می کند که وضعیت موجود را با روش هایی کاملا رضایت بخش کنار بگذارند.

اگر می خواهید در زندگی جدید به آن اهدافی که به شدت خواهانشان هستید دست پیدا کنید، باید با تغییر طرزفکرتان تغییراتی اساسی ایجاد کنید: وارد تفکرات مخرب شوید.

اما چه چیزی باعث افکار مخرب می شود؟ لیزا بودال مدیرعامل تفکرات آتی در مقاله ای در سایت Forbes.com توصیه می کند که این حالت به خاطر یکسری سوالاتی است که ذهن را هوشیار می کند، به جای آنکه آن را به خواب ببرد. این سوالات معمولا با “چطور”، “چرا”، “کدام” و “اگر” آغاز می شوندو هیچ گونه محدودیتی در خیال پردازی و خلاقیت ندارند.

آنها بر ایجاد راه حل ها تمرکز دارند. به عنوان مثال، افکار سنتی به این سوال منتهی می شوند که “چه کسی ایده هایی برای بهبود خدمات و محصولات ما دارد؟ ” اما افکار مخرب به چنین چیزی می رسند: “اگر یک انجمن با نام “چقدر محصولات ما مضخرف است” راه اندازی کنیم چه موضوعاتی برای ارائه در صحنه ی اصلی مناسبتر هستند؟” یا یک حالت موثرتر این است که “کدام یک از این دو روش را رقبای ما می توانند انجام دهند تا محصولات ما را غیرضروری و نامناسب جلوه دهند؟ “

می بینید؟ فقط ایجاد تغییرات قوی و چند جانبه در دیدگاه است که می تواند این روند را موثر کند. اگر می خواهید در سال جدید بر محدودیت های موجود برای رسیدن به اهدافتان غالب شوید یاد بگیرید که بر افکار مخرب کنترل داشته باشید:

۱- موقعیت کنونی خود را به چالش بکشید.

یک بازیکن تیمی بودن بسیار تحسین برانگیز است اما همراهی کردن به منظور گذراندن یک راهکاری است که با ارزش ها و روابط و در برخی موارد با موضوع نهایی سازگار است.

از اینکه حافظه ی سازمانی را زیر سوال ببرید نترسید. البته که برای این کار احتیاج به جرات، فکر باز و علاقه برای رسیدن به بهترین نتایج است، اما جایزه ی حاصل از این تلاش بسیار خاص است.

۲- راحت نباشید.

اگر از وضعیت کنونیتان کاملا راضی باشید ، ممکن است که به فکر ایجاد تغییرات در آنها نیفتید. اما چرا زمانی که می توانید فوق العاده باشید، در حالت متوسط بمانید؟ شما تنها رقیب واقعی خودتان هستید. پس از منطقه ی امن خود خارج شوید و با نقاط ضعفتان مبارزه کنید. عادت کنید که استاندارد ها و توقعات خود را افزایش دهید و با کارکرد بهتر و بیشتر خود را به چالش بکشید.

۳- فراموش کنید که دیگران چه فکری می کنند.

تلاش برای جلب رضایت و جلوگیری از سرزنش شدن دستورالعمل های یک فاجعه هستند. آنها را فراموش کنید. شما بهترین سنجش برای خودتان هستید. تنها چیزی که اهمیت دارد این است که خودتان چه فکری می کنید. پس تمرین کنید که به خودتان اعتماد کنید، شک و تردید باعث گیجی و حواس پرتی می شود. اجازه ندهید که افکار و تصمیمات شما را تحت تاثیر قرار دهد. با استفاده از نیروی افکار مثبت مانع صداهای ذهنتان شوید.

۴- از شکست ها استقبال کنید.

تصور کنید که در مسیر زندگی هستید و هرگز هیچ اشتباهی نمی کنید. خب این چه ارزشی دارد؟ گام های اشتباه برداشتن و درس گرفتن از اشتباهات ارزش بسیار زیادی دارد. تجربیات بهترین معلم برای شما هستند. علاوه براین، فرصت برای توسعه درک بیشتر، قضاوت بهتر و بهبود مهارت های تحلیلی بسیار ارزشمند است. و به عنوان کسی که بسیار سختی کشیده است و استقامت کرده است خیلی بهتر می توانید به دیگران مشاوره دهید.

۵- جسور باشید.

بدترین اتفاقی که ممکن است رخ دهد اگر پا را از حریمتان فراتر بگذارید چیست؟ ممکن است یک نفر بگوید نه، یا موقعیت برطبق برنامه پیش نرود. بااین حال بهترین چیزی که ممکن است رخ دهد این است که به شدت موفق شوید. پس چرا یک شانس برای بردن به خودتان نمی دهید؟

اما از پیش روزنهایی و عواقب کار را محاسبه نکنید. به یاد داشته باشید: زمانی که بیش از حد محتاط باشید موقعیت های عالیی را از دست می دهید. چشم هایتان را به روی جهانی از احتمالات باز کنید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : هرگاه درمورد موضوع خواب صحبت می شود، یک تعبیر عمومی…