web
analytics
5 روش برای اینکه علاقه تان را به یک حرفه تبدیل کنید | کافه راز
کار مورد علاقه

۵ روش برای اینکه علاقه تان را به یک حرفه تبدیل کنید

ترجمه شده توسط کافه راز : به این فکر نکنید که دنیا به چه چیزهایی احتیاج دارد، به این فکر کنید که چه چیزی به شما حس زنده بودن می دهد و همان کار را انجام دهید، زیرا آنچه دنیا نیاز دارد انسان هایی هستند که احساس زنده بودن داشته باشند.

علاقه چیزجالبی است. شما را شب ها بیدار نگه می دارد و در اعماق وجودتان چیزی را روشن می کند. به شما انگیزه ی تلاش و تغییر دادن جهان را میدهد یا حداقل کمک می کند زندگی خودتان را بهتر کنید. استیصال و ناکامی های شما علایق شخصیتان را نشان می دهند.

بسیاری از مردم می گویند این عالی خواهد بود اگر بتوانند شغل روزانه اشان را کنار بگذارند و تمام مدت به کارهای مورد علاقه اشان بپردازند،مثلا یک کسب و کار راه اندازی کنند، کتاب یا وبلاگ بنویسند. اما همه چیز فقط همین است، حرف! من به آن انسان ها می گویم: حرف زدن را تمام کنید و کاری انجام دهید. علایقتان را به حرفه تان تبدیل کنید. به این صورت:

۱- شروع کنید.

بدون وارد شدن در بحث های روانشناسی درمورد طرزفکر متناقض با خود، تنها راه از بین بردن این طرزفکر این است که : ساکت شوید و شروع به کار کنید.

کاری انجام دهید. ۱۰ کتاب برتر با این موضوع را مطالعه کنید. خودتان به شخصه با ۵ نفر از کسانی که درحال حاضر در همان صنعت مشغول هستند مصاحبه کنید. یک وبلاگ بنویسید. پول، انرژی و وقت خود را جایی مصرف کنید که ذهنتان آنجا باشد.

لازم نیست که شغل فعلیتان را ترک کنید. درواقع تازمانی که کارجانبی تان به اندازه کافی پول ساز نیست نباید کار فعلیتان را کنار بگذارید. موضوع نهایی این است که اگر می خواهید تغییر کنید باید فعالیت داشته باشید. باید تصمیم بگیرید که کاری متفاوت انجام دهید. باید حرکت کنید. فعالیت داشتن شما را از دور باطل رویا پردازی درمورد چیزهایی که می خواهید رها می کند.

۲- هزینه ها را محاسبه کنید.

چند سوال مهم وجودد دارند که پاسخ به آنها کمک می کند دیدگاه روشن و واضحی داشته باشید:

آیا جهان به این احتیاج دارد؟ به بیان دیگر مشکلی که سعی می کنم آن را حل کنم چیست؟ این که به وضوح مشخص کنید که هدف از انجام کاری که مشغول به آن هستید، موضوع بسیار مهم برای ادامه ی مسیر است، و همچنین برای افراد دیگر که محصولات شما را خریداری می کنند.

من در انجام این کار خوب هستم؟ اگر از استعدادها و توانایی هایتان در شغل کنونی و شرایط فعلی زندگیتان استفاده می کنید، شانس این وجود دارد که این کار را به عنوان یک ریسک یا کار پرمخاطره درنظر نگیرید. همه ی ما موجوات عجیبی هستیم.

هر انسانی استعداد و نبوغ مخصوص به خود را دارد. سوالی که باید از خودتان بپرسید این است که آیا در این زمینه استعدادی دارم؟

آیا من می توانم از عهده ی این کار بر بیایم؟ این صرفا یک سوال درمورد پول نیست (اگرچه پول نقش بسیار مهمی دارد.)

شما باید سرمایه گذاری زمان، مکان، انرژی و سایر منابعی که برای ادامه ی مسیر به آن احتیاج دارید را هم در نظر بگیرید. نگاهی دقیق به مسئولیت های کنونی تان داشته باشید و درمورد میزان زمانی که می توانید به انجام کار مورد علاقه اتان اختصاص دهید واقع بین باشید.

آیا خانواده ام از این کار حمایت می کنند؟ صرف نظر از اینکه شما خانواده را چطور معنی می کنید، هر انسانی نیاز به افرادی دارد که همیشه کنارش بوده و او را باور داشته باشند. مربی ها و دوستانی که با شما صادق اند و زمانی که تلاش می کنید رویاهایتان را به حقیقت تبدیل کنید از شما حمایت می کنند.ُ

این ها همان صداهایی هستند که کمک می کنند بعد از زمین خوردن دوباره بلند شوید، زمانی که انگیزه تان را از دست می دهید شما را تشویق می کنند و درزمان موفقیت با شما جشن می گیرند.

آیا احتمال اینکه آن کار را ترک کنم وجود دارد؟ در مراحل اولیه ی آغاز هرکار جدید شکست حتمی است. مهم نیست که چقدر باکمالات، تحصیل کرده و آماده باشید، درپایان روز باید انگیزه ای خاص برای ثابت قدم بودن داشته باشید.

۳- قبیله ی خود را پیدا کنید.

همچنین می توان گفت که بازار هدف خود را بشناسید. به طور دقیق چه کسی از کاری که شما دوست دارید سود می برد؟ آنها چه شکلی هستند؟ کجا زندگی می کنند؟ بزرگترین چالش هایی که در زندگیشان وجود دارد چیست؟

ایده ی کوچک شما چگونه می تواند زندگی آنها را بهتر کند؟ آنها مشتریان احتمالی شما هستند و شما باید تصویر واضحی از علایق و نیازهای آنها داشته باشید. احتمال این که آنها هم علایقی مشابه شما داشته باشند وجود دارد. بهترین کار در این راستا برای پیگیری علایقتان این است که با قبیله تان مصاحبه کنید. (مثلا در شبکه های مجازی و غیره) تا به درستی متوجه شوید که مشتریهای شما چه کسانی هستند و چه سلیقه ای دارند.

۴- یک لیست با فرجه های مشخص تهیه کنید.

شما باید میزان پیشرفت خودتان را اندازه گیری کنید و اهدافتان را مشخص کنید. باید یک برنامه ی منظم ترتیب دهید و زمانی را برای تبدیل ایده هایتان به واقعیت اختصاص دهید. درطول مسیر به مسئولیت پذیری، شفافیت و تشویق احتیاج خواهید داشت.

در این مسیر درخواست کمک کردن اصلا نشانه ی ضعف نیست، بلکه نشانه ی قدرت و دانایی شماست.

۵- در طول مسیر آمادگی مواجه با شکست را داشته باشید.

دیر یا زود شکست خواهید خورد. شکست سنگ پایه برای یادگیری، رشد، تغییر افکار و درنهایت رسیدن به پیروزی است. تمام خودتان را صرف تلاش و هدایت خود کنید. از اینکه خودتان باشید نترسید و درخواست کمک کنید. شکست یک بازخورد است. سعی کنید براساس آنچه یادگرفته اید دوباره سرپا شوید.

خودباوری عامل تعیین کننده برای رسیدن به تمام استعدادهایتان در زندگی است. اعتماد به نفس دقیقا به این معناست که به خودتان اعتماد کنید. و برای اینکه خودتان باشید باید به خودتان اعتماد کنید. تنها یک نسخه از شما وجود دارد – حضور شما ضروری است.

کافه راز : علاقه ی شما باید به حرفه اتان تبدیل شود. برای همین است که در این دنیا حضور دارید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : دونالدترامپ اگر بزرگ نبود، هیچ چیز نبود. یک تاجر آمریکایی…