web
analytics
5 روش برای اینکه حتی زمانی که روز بدی داشته اید، باز هم مثبت اندیش باشید | کافه راز
مثبت اندیشی

۵ روش برای اینکه حتی زمانی که روز بدی داشته اید، باز هم مثبت اندیش باشید

ترجمه شده توسط کافه راز :این قانون مورفی است.

صفی که در فروشگاه در آن ایستاده اید گیر کرده است زیرا خانومی جلوی صندوق تازه در آخرین لحظات یادش افتاده است که در کیف پول شلوغ خود به دنبال کوپن هایش بگردد.

شما صف را عوض می کنید و در صفی می ایستید تا پشت سر مردی گیر بیفتید که درحال جست و جوی جیب عمیق خود را برای پیدا کردن پول نقد است.

همه ی ما روزهای بدی داشته ایم که به نظر می رسد هیچ چیز درست پیش نمی رود. اما افراد بسیار کمی هستند که می توانند با چارلز رقابت کنند، او مردی است که در همه ی روزهای عمرش اتفاقات بد را تجربه کرده است.

چارلز زندگی پر از استرسی داشت. او از صبح تا شب مشغول به کار بود و هیچ زمانی اضافه ای برای اعتراض و رنجش نداشت. یک روز صبح که از خواب بیدار شد متوجه شد ۲۰۰۰۰۰ دلار از دست داده است – یک “دوست” خانوادگی ارثیه اش را بالا کشیده بود. در همان روز کارش را از دست داد و عصر همان روز متوجه شد همسرش درخواست طلاق داده است.

ما نمی توانیم اتفاقات زندگی را کنترل کنیم اما مجبور نیستیم که قربانی ظلم و ستم آنها باشیم. با داشتن دیدگاه هوشمندانه و گام های عملی مثبت می توانیم با قدرت تمام از پس تمامی اتفاقاتی که در مسیر قرار می گیرند بربیاییم.

در ادامه ۵ روش ارائه شده است برای اینکه همیشه شاد و مثبت باشیم حتی زمانی که زندگی با ما همکاری نمی کند:

۱-یک برنامه تنظیم کنید.

گاهی ما احساس “کسالت” می کنیم و بدون اینکه متوجه شویم چه چیزی از ابتدا باعث ناراحتی ما شده است اجازه می دهیم تمام روز ما را تحت تاثیر قرار دهد. پس تشخیص دهید چه چیزی باعث دلسردی و ناراحتی شما شده است. و زمانی که آن کار انجام شد یک برنامه تنظیم کنید.

بنویسید که چه کارهایی می توانید انجام دهید تا این حس و حال بد را از خود دور کنید.

مگ سلیگ در مقاله ی خود با عنوان “سیزده تصمیمی که اضطراب را کم می کنند” در روانشناسی امروز نوشته است: “اگر احساس کردید دارید درمورد اتفاقی که قبلا برنامه ریزی کرده اید دوباره فکر می کنید به خودتان بگویید صبرکن! من از قبل برنامه دارم.” عمل شناخت و برنامه ریزی می تواند باعث کاهش بیش از اندازه ی استرس و اضطراب شود.

۲- با افراد برنده معاشرت کنید.

ما مانند افرادی که اطرافمان هستند فکر می کنیم. این چیز جدیدی نیست،

اما چند بار شده است که صبر کنیم و دقت کنیم که هرروز با چه افرادی صحبت می کنیم؟

گروهی که برای افزایش دو سنتی قیمت گاز غصه می خورند با گروهی که انتخاب های اخیر بازار بورس را بررسی می کنند متفاوتند.

اینها دو طرز فکر متفات هستند. بزرگترین سرمایه گذاری برای افراد همیشه غمگین این است که سلولی از افکار مثبت و انسان های موفق پیدا کند.

آنها چطور به جایگاه فعلیشان رسیده اند؟ آنها چطور فکر می کنند؟ اجازه دهید به درون شما نفوذ کنند.

۳- در صحبتهایتان از واژه های مثبت استفاده کنید.

ما هرچه بگوییم را باور می کنیم.

ذهن ما دقیقا در مسیری می رود که کلمات ما می روند. البته درست است که ما نمی توانیم با صحبت کردن قد خود را بلندتر کنیم، اما می توانیم با درنظرگرفتن خوبی ها، پیش بینی نتایج خوب و گفتن آنها با صدای بلند دیدگاهی مثبت تر داشته باشیم.

این تقریبا غیرممکن است که فریاد بزنید “من فوق العاده ام” و باز هم احساس ناراحتی داشته باشید. اگر در طول روز چندین جمله ی مثبت را برای خود بگویید در بهبود روحیه ی شما تاثیر بسزایی خواهند داشت.

۴- درهر حالتی بخندید.

امروزه موضوعات زیادی برای استرس و اضطراب داشتن وجود دارند – سیاست، اقتصاد، لایه اوزون، دکمه ی گم شده ی پیراهنتان. اما بازهم این اتفاق نظر میان تمامی پزشکان وجود دارد که خنده بر هر درد بی درمان دواست.

در واقع در مقاله ی کلینیک مایو با عنوان “کاهش استرس از طریق خندیدن؟ این اصلا شوخی نیست.” گفته شده است که: “خنده ی از سر خوشی باعث فعال شدن و سپس آرام شدن واکنش های استرسی شما می شود و همچنین می تواند ضربان قلب شما را هم افزایش دهد. و در نتیجه احساس آرامش خاصی خواهید داشت.”

برای اینکه همیشه سرحال و مثبت باشید خنده های تعمدی را بخشی از رفتار دفاعی خود در برابر افسردگی قرار دهید.

۵- عمل کنید.

هرگاه متوجه شدید چه چیزی باعث کاهش روحیه ی شما می شود، برنامه ای برای مقابله با آن طراحی کنید و چند اسلحه ی ذهنی ایجاد کنید، زمان آن رسیده است که اسلحه های بزرگ را بیرون بیاورید. فکرهایتان را عملی کنید.

وقتی که درگیر حل کردن مشکلات باشید دیگر به سختی می توان برای آن نگران بود. حالا زمان آن نیست که منفعل باشید. عصبانی شوید. تهاجمی شوید. با کینه و خونخواهی به مشکلات خود حمله کنید.

آنها چه حقی دارند که لذت های شما از زندگی را از بین ببرند؟

فعالیت فیزیکی اجرای افکارتان اسلحه ای شیطانی است در برابر هرآنچه مانع پیشرفت شما می شود و به طرز شگفت آوری می تواند در میان غم ها و پریشانی ها احساس شادی و خوشی در شما ایجاد کند.

چارلز کسی که واقعا روزی بسیار بدتر از روز شما داشت، با چیزهایی که از دست داده بود خو گرفت و حتی دوست دزدش را هم بخشید.

او از مهارتش هایش برای پیشرفت در یک حرفه ی دیگر استفاده کرد و در همان فرآیند با زن زیبایی آشنا شد. او چیزهای بسیاری درمورد خودش یادگرفت و الویت های جدیدی در زندگی اش قرار داد. او حالا از هر زمان دیگری خوشحال تر و خوشبخت تر است و به دنبال موقعیتی است که موفقیت های خود را با دیگران به اشتراک بگذارد.

کافه راز : اگر چارلز توانست این کار را انجام دهد، پس شما هم می توانید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز: یاد بگیرند که چگونه به یک فرد سازگار تبدیل شوید. توانایی…