web
analytics
5 روشی که خارج شدن از محیط امنم به من کمک کرد انسان بهتری شوم | کافه راز
انسان بهتر

۵ روشی که خارج شدن از محیط امنم به من کمک کرد انسان بهتری شوم

ترجمه شده توسط کافه راز : آیا تاکنون از آن لحظات در زندگیتان داشته اید که چیزی را تجربه کنید که هرگز تصور نمی کردید ممکن شود؟

دوره ای از یک خوشی غیرمنتظره که دوست دارید خودتان را نیشگون بگیرید تا متوجه شوید آیا خوابید یا بیدار؟

این اتفاق اخیرا برای من افتاده است. در یک مزرعه در اطراف آرژانتین به همراه یک خانواده ی دوست داشتنی پنیرخانگی ، گوشت گاو و کیک میوه ای می خوردم. خودمان را با آتش گرم می گردیم و درهمان حین با بچه ها بازی می کردیم و داستانهایی درمورد زندگی ها و کشورهایمان تعریف می کردیم.

آن یک بعدازظهر رویایی بود که همیشه در ذهن من باقی خواهد ماند. و این به خاطر تصمیمی بود که چند سال قبل گرفته بودم: اینکه چیزهایی که باعث ناراحتی ام می شوند را بپذیرم.

من سه دهه ی اول زندگی ام را صرف انجام کارهایی کردم که بتوانم آرام و راحت باشم. مراقب بودم که باعث به هم خوردن موقعیت ها نشوم یا اینکه کاری انجام ندهم که پیش مردم به نظر احمق برسم و همه چیز را با توجه به لیست “کارهایی که باید انجام بدهم” تنظیم می کردم.

اما این روش زندگی باعث شده بود که من احساس یک پرنده ی در قفس را داشته باشم که آرزوی آزادی و پرواز را دارد.

خوب من شروع کردم به اینکه تعمدا خودم را از آن حالت راحتی دور کنم . با کارهای کوچکی مانند آموزش شنا و موج سواری شروع کردم. و با گذشت سال ها این کارها به ماجراجویی های بزرگتری تبدیل شد، مانند سفر یک نفره در آمریکای جنوبی با اتوبوس.

اینها ۵ مورد از مزیت های تغییر و تحولاتی هستندکه پس از غیر راحت کردن موقعیت خودم متوجه شان شدم. و اگر شما هم یک قدم از محیط امن و راحت خودتان دور شوید، می توانید آنها را تجربه کنید:

۱- درهای بسته به رویتان باز می شوند.

زمانی که در مکانی در آیرس مهد رقص تانگو مشغول به یادگیری رقص تانگو شدم، فهمیدم که اتفاق خاصی درحال وقوع است. در سومین سفرم به آمریکای جنوبی بود که متوجه نتایج آشنایی با افراد مختلف در یک کشور بیگانه، یادگرفتن یک رقص جدید و یک زبان جدید شدم.

این ارتباطات و مهارت های جدید من را آماده می کردند که زمان بروز موقعیت های مختلف از آنها بهره برداری کنم. این موقعیت ها هرگز در مسیر من قرار نمی گرفتند اگر که خودم را در فرهنگ آنها غرق نمی کردم. موقعیت هایی که اگر خودم را مجبور به تلاش بیشتر و کسب و تجربیات جدید نمی کردم هرگز توانایی برخورد با آنها را نداشتم.

هر تجربه ای خارج از محیط امنتان باعث ایجاد تجربه های بیشتر می شود. و اگرچه ممکن است ندانید که سفر به قلمروهای ناشناخته شما را به کجاها خواهد برد، اما این را بدانید که درهایی که تا پیش از این بسته بودند به رویتان گشوده می شوند.

۲- مهارت هایی که بی استفاده بوده اند را تقوت می کنید.

من در آرایس در کلاس های تانگو فراوانی شرکت می کردم. همه ی آن کلاس ها به زبان اسپانیایی بودند و به قدری سریع صحبت می کردند که من به جز چند کلمه ی گاه و بیگاه چیزی متوجه نمی شدم. شرکت در کلاس های با زبان انگلیسی کار من را ساده تر می کرد، اما چنین تجربه ی گرانبها و باارزشی را در اختیارم نمی گذاشت.

به دلیل موانع زبانی، من راه های جدیدی برای یادگیری پیدا کردم. به جای اینکه با گوش دادن به توضیحات چیزها را یادبگیرم، من سعی کردم که به اشارات حواس لامسه و بینایی اکتفا کنم تا آنچه می خواهم را یاد بگیرم. و البته که یاد هم گرفتم.

زمانی که در محیط امن خود قرار دارید به راحتی به روش هایی که همیشه برای انجام کارها اتکا می کنید. آن چیزی که همیشه از آن استفاده می کرده اید ممکن است گاهی قابل دسترسی نباشد. درنتیجه شما یاد می گیرید که برای رسیدن به هدفتان مهارت های جدیدی را کسب کنید.

در پایان شما رشد می کنید. پیشرفت می کنید. و مهارت های قوی بیشتری در انبار خود خواهید داشت که می توانید از آنها در برخورد با چالش های زندگی استفاده کنید.

۳- شما می توانید به ترس هایتان بخندید.

زمانی که در یک شهر کوچک در کشور اکوادور برای برداشت پول از دستگاه خودپرداز دچار مشکل می شدم، به این معنا بود که من پول کافی برای پرداخت اجاره ی اتاقم را هم نداشتم.

در گذشته من از صحبت کردن با زبانی که کاملا به آن مسلط نبودم خجالت می کشیدم. مکالمه با مالک کار آسانی نبود، اما ما توانستیم یک راه حل پیدا کنیم.

آن روز من فهمیدم که ترس از “شکست” آخرین نگرانی بود که من داشتم. من مشکلی داشتم که باید حل می شد. و مهم نبود که من به نظر احمق برسم، کلمات را اشتباه تلفظ کنم یا برای رساندن مفهومم از حرکات بدن استفاده کنم.

اکثر انسان ها به خاطر ترس از شکست در محیط امن خود باقی می مانند. آنها دوست ندارند محیطی را که در آن می دانند چه عملکردی داشته باشند را ترک کنند و با صورت به زمین بخورند. اما در دنیای بیرون از محیط امن شما، زمانی برای نگرانی درمورد شکست وجود ندارد.

آنجا موضوع زنده ماندن است، موضوع این است که بتوانید با حداقل زخم و صدمه ی ممکن به جایی که می خواهید برسید. هربار که با موفقیت از پس یکی از موقعیت های زندگیتان بربیایید، از شکوه و عظمت کارهایی که می توانید انجام دهید زمانی که ترس بر شما غلبه نکند، شگفت زده خواهید شد.

۴- هیچ پشیمانی و افسوسی نخواهید داشت.

زمان هایی بود که حضور در برخی کشورها کار آسانی نبود – مخصوصا زمانی که هنوز در یادگیری زبان تازه کار و مبتدی بودم. یا زمانی که بسیاری از دوستان و خانواده ام درک نمی کردند که چرا من تصمیم گرفته ام ماه ها به تنهایی در قاره های مختلف به گشت و گذار بپردازم. اما نزدیک شدن به این حالت غیر راحت، به من کمک کرد که برخی از آرزوهای طولانی مدت خود را متوجه شوم، مانند سفر به ماچو پیچو یا یادگیری یک زبان جدید یا زندگی در خارج از کشور.

اگر دوست ندارید که زندگی پر از پشیمانی و حسرت در مورد چیزهایی ممکن بود اتفاق بیفتد داشته باشید، بهتر است که از محیط امن خود خارج شوید. زمانی که به رویاهایتان دست پیدا کنید، لذت و رضایتی که خواهید داشت ده برابر آن احساس ناراحتی ارزشمند است.

۵- خودتان را بهتر خواهید شناخت.

یکی از سرگرمی های موردعلاقه ی من این است که پیاده اطراف شهر قدم بزنم. من این را تا قبل از شروع به مسافرت های مختلف کنم درمورد خودم نمی دانستم. من تا قبل از اینکه هر هفته صدای گروه های موسیقی تانگو را نشنیده بودم، نمی دانستم که چقدر از شنیدن موسیقی زنده لذت می برم.

و من اصلا نمی دانستم که خاموش کردن ذهن به شدت درگیرم چقدر احساس آزادی به همراه دارد. این را زمانی فهمیدم که خودم را در جهانی قرار دادم که به روشی متفاوت از روش های عادی من عمل می کرد. زمانی که تصمیم گرفتم کاملا آگاهانه خودم را از آن حالت راحتی خارج کنم، بخش های جدیدی از خودم را شناختم که سالیان سال وجود داشتند اما در حالت سکون بودند.

اگر شما می خواهید بخش هایی از وجودتان که ساکن مانده اند را فعال کنید، کاری را انجام دهید که تا کنون هرگز نکرده اید.

فرصت کشف خود واقعیتان را از خود نگیرید.

به سادگی می توان متوجه شد که چرا انسان ها دوست دارند در یک حالت راحتی قرار بگیرند. زیرا یک برنامه ی روزانه ی مشخص دارید. احساس می کنید همه چیز تحت کنترل است. و می توانید پیش بینی کنید که اتفاقی رخ خواهد داد.

اگرچه ممکن است خارج شدن از محیط امنتان به نظر ترسناک بیاید اما مزیت های فراوانی که آن سو قرار دارند کاملا ارزش تلاش کردن را دارند. پس از همین حالا شروع کنید و خودتان را در حالتی ناراحت قرار دهید. به چیزهایی که پیش از این نه می گفتید حالا آری بگویید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : به عنوان یک کارآفرین، اینکه چطور برخی مدیران بزرگ می…