web
analytics
5 رهنمود برای ارائه ی یک سخنرانی پیروزمندانه | کافه راز
سخنرانی هوشمندانه

۵ رهنمود برای ارائه ی یک سخنرانی پیروزمندانه

ترجمه شده توسط کافه راز : تفاوت میان یک سخنرانی قدرتمند و یک سخنرانی اسف بار معمولا چند اصل اساسی است. ۵ مورد زیر باید در هر سخنرانی استفاده شوند.

۱٫شناخت مخاطبان

هرچه بیشتر درمورد حضار اطلاع داشته باشید، سخنرانی بهتری خواهید داشت. تعداد زیادی از سخنران ها خود گرا هستند. آنها فقط پیامی را منتقل می کنند که به نظر خودشان خوب است. سخنران هایی که مخاطب محور هستند مطالبی را آماده می کنند که مردم به آن نیاز دارند. اطلاعات که به رشد آنها کمک کند.

۲٫ آمادگی مثبت

با ترس آماده نشوید. به جای فکر کردن به اتفاقات بدی که ممکن است رخ دهد، مثبت فکر کنید. هرچه می خواهید بگویید را یادداشت کنید. قدرتمند ترین جنبه های سخنرانیتان را مشخص کنید و آنها را به نمایش بگذارید. حضار از شما توقع دارند که موفق شوید. آنها منتظرند تا پیام های مثبتی از شما بیاموزند.

۳٫ اطمینان از محتوی

اکثر اوقات اعتماد به نفس نتیجه ی سبک ارائه ی ما است. در این جمله بیش از حد مبالغه شده است. چه کسی اهمیت می دهد که یک مخاطب از سخنرانی شما بسیار راضی باشد اگر محتوایی وجود نداشته باشد؟

این که از محتوای سخنرانیتان مطمئن باشید بسیار مهم است. دقیقا سودی که مخاطبان از سخنرانی شما کسب می کنند را بشناسید. محتوای عالی، کار خوبی به وجود خواهد آورد. بدون توجه به این که در آن روز چه احساسی دارید، متنی با محتوای جدی و عمیق پیدا کنید.

۴٫ بررسی لوازم فنی

پیش از شروع برنامه میکروفون ، لپ تاپ و غیره را چک کنید. آن ها را بررسی کنید تا اگر نیازی به تعمیرات بود زمان داشته باشید.

“درنهایت ما کابل ها را تغییر دادیم و همه چیز خوب پیش رفت، اما اگر چهل و پنج دقیق زودتر از مراسم به آنجا نرفته بودم سخنرانی من به بدترین روش ممکن در ذهن همه ثبت می شد.”

۵٫ تائید ارزش ها

این مورد همه ی چهار مورد قبل را به هم متصل می کند.  ارزش مخاطبان. بدانید آنها انسان هایی هستند که هم ترس دارند و هم رویا.

ارزش آمادگی. سعی نکنید که از زیر این کار فرار کنید و البته بیش از حد هم تمرین نکنید. اگر با فکر کار کنید باعث می شود عالی باشید.

ارزش محتوی. پیام مهمی و واضحی را منتقل کنید که فراموش نشود. سعی کنید به صورت عملی باشد تا بتوان به راحتی آن را به کار گرفت.

ارزش تکنولوژی. اگر پاورپوینت به کار شما کمک می کند از آن استفاده کنید در غیر اینصورت نیازی به استفاده نیست. فقط از فناوری هایی استفاده کنید که باعث سهولت کارتان می شود.

کافه راز : اگر بر چهار مورد اول تمرکز کنید، مورد پنجم هم به خودی خود تضمین می شود. میدانید که قرار است چه بگویید؟ مخطبان شما چه کسانی هستند؟ و چرا این موضوع را به اشتراک می گزارید؟
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : در روز مادر، برای تشکر از عشق و حمایت مادرانمان…