web
analytics
4 گام مستقیم به سمت موفقیت | کافه راز
گام موفقیت

۴ گام مستقیم به سمت موفقیت

کافه راز : موفقیت چیزی نیست جز چند اصل کوچک که روزانه به آنها عمل می کنیم. موفقیت نه معجزه است و نه راز. موفقیت ترتیب طبیعی به کارگیری منظم چند اصل اساسی است. قبلا هم گفته ام که موفقیت مطالعه ی واضحات است- اما باید کسی باشد که ساده ترین راه برای رسیدن به آن را به ما نشان دهد.

اینجا ۴ گام برای رسیدن به موفقیتی که همیشه آرزویش را داشته اید بیان شده است:

۱٫ایده های خوب را جمع آوری کنید.

زمانی که ۲۵ سال داشتم مربی من به من یاد داد که دفتر خاطرات داشته باشم. این بهترین مکان برای ثبت ایده ها و اطلاعاتی است به ذهن آدم می رسد. و این الهامات به کودکان و نوه های من منتقل خواهد شد.

اگر ایده ی خوبی درمورد سلامت می شنوید آن را یادداشت کنید. سپس در یک عصر سرد زمستانی یا یک شب زیبای تابستانی، به نوشته های خود سر بزنید. و غرق در ایده هایی شوید که زندگیتان را تغییر داده اند، ایده هایی که زندگی مشترکتان را نجات داده اند، ایده هایی که در زمان های سخت شمارا نجات داده اند، ایده هایی که به شما کردند که موفق شوید. این بسیار ارزشمند است، مرور صفحاتی پر از ایده هایی که در طول چندین سال جمع آوری کرده اید و به خاطر آوردن آنها. پس گردآورنده ی ایده های خوب و تجربیاتتان باشید برای آینده، برای کسب و کار و برای روابطتان.

این بسیار چالش برانگیز است که دانش آموز زندگی خود، آینده ی خود و سرنوشت خود باشید. به حافظه ی خود اعتماد نکنید. وقتی به چیزباارزشی گوش می دهید آن را یادداشت کنید. وقتی با چیز مهمی برخورد می کنید، آن را یادداشت کنید. برای یاداشت برداری زمان بگذارید.

۲٫ برنامه های خوب داشته باشید.

ساختن یک زندگی، ساختن هرچیزی، مانند ساختن یک خانه است، احتیاج به برنامه دارد. اگر فقط شروع به روی هم گذاشتن آجرها کنید و کسی از شما بپرسد :” چه می کنید؟” آجری که در دستتان است را زمین می گذارید و پاسخ می دهید: “نمی دانم.”

خب سوال اینجاست: کی باید شروع به ساخت خانه کرد؟ جواب: به محض اینکه آن را تمام کردید. این یک مدیریت زمانی ساده است.

یک روز را تا زمانی که تمام نشده است شروع نکنید – حداقل سرتیترهای آن را یاداشت کنید. جایی برای اتفاقات ناگهانی و روش های بشتر بگذارید اما پیش از آنکه روز را شروع کنید آن را تمام کنید. ترتیب بندی کنید، ساختار را مشخص کنید و به آن عمل کنید. این موضوع درمورد ماه های آتی هم صدق می کند، تا زمانی که برنامه ای ندارید کار را شروع نکنید.

و بزرگتر از همه، یک سال را تا زمانی که روی کاغذ آن را به پایان نرسانده اید، شروع نکنید. ایده ی بدی نیست که در طول سال با خانواده در مورد مسائل شخصی، با همکاران درمورد مسائل کاری و با مشاور مالیتان در مورد طراحی برنامه های مالی مشورت کنید.
دلیل اینکه اکثر انسان ها با نگرانی به آینده می نگرند و پیش بینی از آینده ندارند این است که آینده را به خوبی طراحی نکرده اند.

۳٫ به خودتان زمان بدهید.

زمان می برد تا کاری را راه اندازی کنید. زمان می برد تا تغییراتی ایجاد کنید. زمان می برد تا یادبگیرید، رشد کنید، تغییر کنید و تولیدکنید. پس به خود زمان بدهید که یاد بگیرید، زمان بدهید که کاری را شروع کنید و زمان بدهید که موفق شوید.

یادم می آید زمانی که مادرم به من پیانو یاد میداد، گفت”اینها نت های راست هستند” این را متوجه شدم. سپس گفت” این ها نت های چپ هستند.” آن را هم متوجه شدم. بعد گفت”حالا هم زمان با دو دست می نوازیم” من پرسیدم “چطور این کار را انجام دهم؟” چون نواحتن با یک دست آسان است ، اما نواختن هم زمان با دو دست؟؟؟؟ او گفت :”حالا موسیقی را می خوانیم و با دو دست می نوازیم” با خود فکر کردم نمی توان همه ی این کارها را انجام داد. اما ابتدا به موسیقی نگاهی کردم و سپس نگاهی به دستانم انداختم، ابتدا اندکی گیج بودم اما در نهایت فهمیدم.

سپس یاد زمانی افتادم که مادرم گفت:”حالا به تماشاگران نگاه می کنیم، موسیقی را می خوانیم و با دو دست می نوازیم.” با خود فکر کردم چه طور ممکن است که یک نفر همه ی این کارها را انجام دهد؟ به خود زمان دادم تا یک مهارت را پیش از مهارت های بعدی کاملا بیاموزم و این گونه به جایی رسیدم که می توانستم به تماشاگران نگاه کنم، موسیقی را بخوانم و با دو دست بنوازم.

زندگی تنها گذر زمان نیست، زندگی مجموعه ای از تجربه ها و هیجانات آنهاست.

۴٫خود را تغییر دهید.

یاد بگیرید مشکلات را حل کنید – مشکلات کاری، خانوادگی، مالی یا احساسی. بهترین روش برای انجام یک چالش چیست؟ به عنوان یک فرصت برای رشد. اگر مجبور شدید تغییر کنید، یک فلسفه ی قدیمی که دیگر کارآمد نیست را کنار بگذارید و آن را با فلسفه ای جدید تعویض کنید.
بهترین جمله ای که مربی من به من گفته است :”آقای ران، اگر خودت تغییر کنی، همه چیز برای تو تغییر می کند.” من این جمله را با قلب درک کرده ام و مطمئنم هرچه بیشتر پیشرفت می کنم، همه چیز برای من پیشرفت می کند.

شما نمی توانید یک شبه تقدیر خود را عوض کنید، اما می توانید یک شبه مسیر خود را تغییر دهید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
کافه راز : جوانا ریلی دانشجوی برتر دانشگاه بود و در FBI مشغول به کار شد.اکنون…