web
analytics
4 مفهوم از موفقیت که هرگز نمی توانند شما را کاملا راضی کنند | کافه راز
نبض زندگی

۴ مفهوم از موفقیت که هرگز نمی توانند شما را کاملا راضی کنند

ترجمه شده توسط کافه راز : همه ی ما تعریف خاصی از موفقیت داریم، درست است؟

برای برخی موفقیت به معنای داشتن یک کار مستقل، ایجاد یک کسب و کار، مهاجرت به یک کشور دیگر یا مهارت در یک کار خاص است. داشتن یک تعریف مناسب از موفقیت بسیار عالی است – یادداشت کردن اهداف و آرزوهایتان. این به ما انگیزه ی تلاش و پیشرفت و ترقی می دهد.

اما موضوعات خاصی هستند که مردم آنها را به تعریف خود از موفقیت نسبت می دهند که به آن اندازه ای که به نظر می رسند رضایت بخش نیستند. آنها به واقع رضایت بخش نیستند و اگر هم باشند، دائمی نیست.

اینها ۴ تعریف از موفقیت هستند که هرگز نمی توانند شما را راضی کنند:

۱- دستیابی به یک ثروت عظیم

در ازای به دست آوردن دنیا، روح خود را از دست ندهید. دانش و آگاهی بهتر از نقره و طلا است.” – باب مارلی

همه ی ما در هنگام شروع قصد ثروتمند شدن داریم. احتمالا زمانی که جوانتر هستیم و چیز زیادی درمورد لذت واقعی زندگی نمی دانیم.

فکر می کنید چند نفر از میلیاردرهای جهان با این هدف که یک میلیاردر شوند شروع کرده اند؟ تقریبا هیچ کدام. آنها میلیاردر شده اند اما این قصد را نداشته اند. آنها می خواسته اند که دنیا را تغییر دهند و بر زندگی دیگران تاثیر بگذارند.

مارک زوکربرگ علاقه ی شدیدی به ساخت فیس بوک و برقراری ارتباط میان جهانیان داشت. جف بیزوس قصد ایجاد بزرگترین و ساده ترین شرکت تجارت الکترونیک را داشت. اینکه تنها هدفتان میلیونر یا میلیاردر شدن باشد هرگز منجر به رضایت همیشگی نمی شود.

۲- داشتن دوستان فراوان

هیچ کس دوست ندارد که تنها باشد. من فقط بیش از اندازه برای پیدا کردن دوست تلاش نمی کنم، زیرا این کار باعث ناامیدی می شود.” – هاروکی موراکامی

احتیاج به دوست داشته شدن توسط دیگران در ذات انسان هاست. اما این حقیقت ساده می تواند به روش هایی که انتطارش را نداریم، آسیب هایی جدی به زندگی ما وارد کند. زمانی که شما قصد داشته باشید روابط دوستانه ی زیادی را بسازید و حفظ کنید، مشکلات فراوانی به وجود خواهند آمد:

شما بیش از اندازه برای افرادی تلاش می کنید که به سادگی هرزمان که بخواهند شما را تحقیر می کنند یا نادیده می گیرند.

شما تمام تلاشتان را می کنید تا همه را راضی نگه دارید، که این باعث می شود توجه و تمرکز شما منتشر شود، و نمی توانید در زمان هایی که دوستان واقعی و عزیزانتان شما را لازم دارند به آنها کمک کنید.

ممکن است در نهایت نتوانید روابط دوستانه ی قوی با چند نفر ایجاد کنید، در نتیجه افرادی که بخواهند همیشه به شما کمک کنند را در زندگیتان نخواهید داشت. در عوض انسان های زیادی در زندگی خود دارید که تمایلی به کمک های فراوان به شما را ندارند.

هدف شما در زندگی نباید پیدا کردن هزاران دوست باشد، بلکه باید به دنبال یافتن روابط دوستانه ی عمیق با تعدادی افراد منتخب باشید.

۳- بازنشستگی در سنین کم

اگر شما کاری را انجام می دهید که عاشق آن هستید، حتی یک روز را هم در طول زندگیتان کار نخواهید کرد” – مارک آنتونی

بسیاری افراد با این امید وارد دنیای کارآفرینی می شوند که در سنین ۳۰ تا ۴۰ سالگی بازنشست شوند. این کار قطعا غیرممکن نیست. موضوع این است که زمانی که شما کاری را انجام دهید که عاشق آن هستید، دوست ندارید که ناگهان آن کار را کنار بگذارید. دوست دارید که آن کار را تا انتها انجام دهید.

به افرادی مانند وارن بافت نگاه کنید، او ۸۶ ساله است اما هنوز هم مشغول به کار است زیرا عاشق کارش است. درحالی که او یکی از ثروتمندترین افراد دنیاست و می توانست حدودا ۳۰ سال پیش خود را بازنشسته کند، اما این کار را نکرد. علاقه. موضوع مهم همین است.

درنتیجه داشتن این هدف که در سن کم بازنشسته شوید به این معناست که شما از کاری که انجام می دهید لذت نمی برید. در واقع شما دارید بهترین سال های عمرتان را می فروشید تا سال های بعد را با “آزادی” زندگی کنید.

۴- بدست آوردن مادیات

دارایی های شما در نهایت مالک شما می شوند. تنها بعد از از دست دادن همه چیز می توانید آزادانه همه کار انجام دهید.” – چاک پائولانیک

پیش از این من علاقه ی شدیدی به ارتقاء همه چیز در زندگی داشتم تا شخص خودم. تلویزیون، ماشین، لباس ها و تلفنم. و من در دورانی بزرگ شدم که تکنولوژی تازه شروع به رشد با سرعت فراوانی کرده بود – از ده سالگی که اولین موبایل نوکیا سیاه سفید خود را خریدم تا موبایل های رنگی، موبایل های تاشو و درنهایت تلفن های هوشمند لمسی، که همگی آنها در طول ۱۲ سال بوجود آمدند.

شما متوجه خواهید شد که مادیاتی که در زندگی به دست می آورید به ندرت از بین می روند. چیزهای خاصی هستند که برای شما ارزش های معنوی دارند، اما ۹۰ درصد دارایی های شما خیلی زود قدیمی و کهنه می شوند.

یک هدف تنها برای خریدن ماشین رویاهایتان یا یک وسیله ی تکنولوژی فوق العاده می تواند برای مدت طولانی باعث شادی و رضایت شما شود. چندین سال بعد، دارایی هایتان قدیمی شده و چیزهای بهتر یا جدیدتر از آنها ارائه خواهند شد.

آلبرت انیشتین می گوید : اگر می خواهید زندگی واقعا شادی داشته باشید، پس باید آن را به اهدافتان وابسته کنید، نه به افراد یا اشیاء. این مفهوم واقعی موفقیت است.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : خودتان را در موقعیت های دشوار قرار دهید تا لذتی…