web
analytics
4 قانون طلایی میلیونرها برای مدیریت زمان | کافه راز
قوانین مدیریت زمان

۴ قانون طلایی میلیونرها برای مدیریت زمان

ترجمه شده توسط کافه راز : فقط یک روش مهم در زندگی وجود دارد که باید برای راه اندازی یک کسب وکار به آن توجه کرد: مدیریت زمان

به نظر من کارآفرینان این تصور اشتباه را دارند که می توانند تا هر زمان که بخواهند در تخت بمانند و هر زمانی که بخواهند جلسات را تشکیل دهند. زیرا می اندیشند رئیس خود بودن به معنای رئیس زمان بودن است.

این روش رسیدن به ثروت و موفقیت نیست. می توانید از هرکسی که تاکنون شرکتی راه اندازی کرده است بپرسید. اینکه مدیر خود باشید به این معنا نیست که می توانید نسبت به زمان بی توجه باشید.

در ادامه ۴ قانون تاثیرگذار در مدیریت زمان عنوان شده اند

۱٫یک ارتش نگهبان داشته باشید.

از زمانی که از اعضای گروه خواسته ام تماس های تلفنی را بررسی و گزینش کنند ، حتی یک تماس تلفنی مستقیم هم نداشته ام. زمانی که تماس گیرنده صدای متفاوتی را از پشت تلفن می شنود فقط دو گزینه دارد :

۱٫ اینکه دقیقا به چه دلیلی لازم است با شما صحبت کنند.

۲٫ پیام مختصری بگذارند.

با داشتن یک منشی قابل اعتماد شما می توانید اتفاقات را پی گیری کند و هم زمان به مراجعه کنندگان نشان دهید که وقت شما بسیار با ارزش است .

۲٫ ایمیلتان را چک نکنید.

گوشیتان را زمین بگذارید و از آن فاصله بگیرید. از کسی بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد (به شماره یک مراجعه کنید) یا در برنامه ی کاری هفتگی تان (نه روزانه) زمانی را به این کار اختصاص دهید.

به ایمیل ها با توجه به الویتشان پاسخ دهید تا مطمئن شوید به موضوعات مهم رسیدگی کرده اید و به موضوعات نامربوط توجه نکنید.

من از گروهم خواستم که صندوق دریافتی ام را بررسی کنند و فقط پیام های مهم را به من اطلاع دهند. به این صورت ۱۵ ساعت از زمان کاری من در هفته آزاد شد. در این زمان چه کارهای مفیدی می توان انجام داد؟

۳٫ یک لیست از کارهایی که باد انجام دهید تهیه کنید و به آن عمل کنید.

داشتن نظم از موضوعات اساسی در مدیریت زمان است. اگر وقت خود را آزادتر کنید، داشتن نظم و ترتیب شخصی آسانتر می شود. درنتیجه زمانی که من تصمیم گرفتم کارهای بیشتری را به نمایندگانم بسپارم و برنامه ی منظم تری داشته باشم،برای اولین بار در عمرم تصمیم گرفتم که همه چیز را از لیست کارهایی که باید انجام دهم خط بزنم. این که کارهای کمتری انجام دهم باعث می شود کارهای مفید بیشتری انجام دهم.

وقتی از زمانتان به بهترین نحو استفاده کنید می بینید که کارهای مهمتر و اساسی تر مشخص می شوند. و اینها همان کارهایی است که شما به عنوان یک مدیر باید بر آنها تمرکز کنید.

۴٫ جلسات حضوری را حفظ کنید.

هیچ حرف مهمی وجود ندارد که بتوان در جلسه گفت اما در هواپیما، سالن پذیرایی یا روی مبل خانه اتان نه! مطمئنان جلسات یکی از پراسترس ترین و غیرضروری ترین اتفاقاتی است که در دنیای تجارت رخ می دهد.

این طور که به نطر می رسد حضور فیزیکی من در جلسات آنقدری که دیگران فکر می کنند مهم نیست، اگر پیامی داشته باشم می توانم از پیش آن را ضبط کنم. اگر واقعا لازم باشد که در جلسه باشم، این کار را از طریق برنامه ی اسکایپ انجام می دهم. و اگر بخواهم بدانم که دقیقا چه اتفاقاتی رخ می دهد، یکی از اعضای تیم را به آنجا می فرستم تا یاداشت برداری کند.

شرکت نکردن در جلسات باعث می شود وقت آزاد بیشتری برای اداره ی کارها داشته باشم، سلامت روحی و جسمی من را حفظ می کند و تعداد جلسات شرکت من را کاهش می دهد.

مدیریت زمان در ۳ مرحله خلاصه می شود:

تمرکز،

الویت بندی

و انتخاب نماینده.

باید برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت شرکتتان را مشخص کنید تا به بهترین نحو کارها را انجام دهید و همچنین یک تیم قوی برای انجام کارهای دفتری داشته باشید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : درمواجه با مصیبت ها زمانی که در شرایط بسیار دشواری…