web
analytics
4 عادت سلامتی که می دانید اما انجامشان نمی دهید. | کافه راز
عادات سلامتی

۴ عادت سلامتی که می دانید اما انجامشان نمی دهید.

ترجمه شده توسط کافه راز : بهانه ی “وقت کافی ندارم” در اینجا هیچ معنایی ندارد. فکر می کنید برای داشتن یک زندگی سالم سرتان زیادی شلوغ است؟ بهتر است دوباره فکر کنید.

نه، ایجاد تعادل میان زندگی کاری و زندگی خانه اتان کار آسانی نیست و احتمالا هرزمان که بتوانید از زیر کار فرار می کنید، درست است؟ و به احتمال قوی سلامت شخص خودتان اولین قربانی است.

اما آیا می دانستید که فقط با اندکی ابتکار و برنامه ریزی می توانید چندین عادت سالم را در برنامه ی بسیار شلوغتان جای دهید؟ سعی کنید این راه حل های ساده را در زندگی روزانه اتان جای دهید – تا غذای بهتری بخورد، بهتر به نظر برسید و احساس بهتری داشته باشید.

۱- خوردن غذای سالم

آماده کردن یک غذای سالم همیشه زمانبر و وقت گیر نیست. سعی کنید غذا را از قبل آماده کنید که پخت آن سریع و آسان باشد. به عنوان مثال خرد کردن مقداری سبزیجات در روز یکشنبه باعث می شود در روز های دوشنبه و سه شنبه به آسانی سالاد درست کنید. غذاهای یخ زده و از پیش آماده را می توان در طول هفته یخ زدایی کرد. سوپ و پاستا گزینه های مناسبی برای غذاهای یخ زده و دوباره گرم شده هستند.

اما مراقب باشید به غذاهای ناسالمی که به آسانی آماده می شوند اعتیاد پیدا نکنید. مصرف یک دوره ی کوتاه قهوه برای بیدار نگه داشتن شما می تواند تبدیل به اعتیاد تمام مدت به کافئین شود. هیچ ماده ی غذایی مقوی در پیتزا، قهوه و نوشیدنی های انرژی زا وجود ندارد. این نوع رژیم غذایی قابل تحمل نیست. زمانی را برای خوردن غذای خوب اختصاص دهید، این باعث می شود در طولانی مدت زمان پول زیادی را ذخیره کنید.

۲- ورزش کردن

بسیاری از انسان ها روش ورزشی روزانه ای دارند با این تفکر که یا همه چیز یا هیچ چیز. اگر نمی توانند تمام شب را در باشگاه تمرین های سخت انجام دهند، پس چرا اصلا به آنجا بروند؟ این تفکر تنها یک نتیجه خواهد داشت: هیچ وقت ورزش نخواهید کرد. یاد بگیرید که هرزمان که می توانید ورزش کنید. حتی تنها ۲۰ دقیقه فعالیت هم بهتر از هیچ چیز است.

چند ایده ی مناسب:

درطول راه رفتن مکالمات تلفنی طولانی انجام دهید. به این صورت هم ورزش می کنید و هم کارهایتان را انجام می دهید.

بازی کردن با بچه ها بهترین ورزش است. روی ترامبولین بپرید و گرگم به هوا بازی کنید. نه تنها با خانواده و کسانی که دوست دارید زمان می گذرانید بلکه هم زمان تمام اعضای خانواده تان مشغول به فعالیت خواهند شد.

اگر محل کارتان نزدیک است و شرایط آب و هوایی هم مساعد بود ماشینتان را در پارکینگ قرار دهید و با دوچرخه به محل کار بروید. در این صورت هم ورزش می کنید و هم از هوای تازه لذت می برید در حالی که مسافت روزانه را با حالتی جالب و هیجان انگیز طی می کنید.

۳- تمدد اعصاب

فراموش نکنید که زمانی را به استراحت و آرامش اختصاص دهید – این کار می تواند مدیتیشن، باغبانی، استراحت در وان حمام باشد یا حتی تنها نشستن بر روی مبل و تماشای ویدیو های خنده دار.

بازده کاری زمانی زیاد می شود که فقط بر روی یک کار تمرکز کنید، نه اینکه حواس خود را پرت کنیم. با این وجود تمرکز بیش از اندازه بر روی یک موضوع به صورتی که تا پایان کار ذهنمان را درگیر کند مضر است، مخصوصا زمانی که درگیر یک کار بزرگ، پیچیده و پراسترس باشید. از مشاوره ی دیگران استفاده کنید. استفاده از راهنمایی و کمک دیگران، مخصوصا کسانی که به شما اهمیت می دهند، باعث می شود تلاش کمتری انجام دهید.

۴- خانواده

کار را در همانجایی که تعلق دارد رها کنید – در محل کار. آخر هفته ها را تعطیل کنید و به فکر زمان های خانوادگی باشید. فعالیت هایی را پیدا کنید که کل خانواده را دور هم جمع کند. بازی کنید، به تفریح بروید، دوچرخه سواری کنید یا فقط یک شام ساده با هم بخورید، بدون هیچ مزاحمت فکری. زمانی که با خانواده هستید، واقعا با خانواده باشید.

فراموش نکنید که والدین خوبی بودن مانند همسر خوبی بودن نیست. هردو نقش خاص هستند و نیازمند اصول متفاوتی هستند. نمی توانید بر یک مورد تمرکز کنید و تصور کنید که دیگری به خودی خود مدیریت می شود.

تعادل به معنای مدیریت تمامی فعالیت های زندگی است. حالا که بیشتر می دانید دیگر نمی توانید به آن بهانه ی “زمان کافی ندارم” اکتفا کنید. یک زندگی سالم تر و فعالتر آنقدرها هم زمانبر نیست – درواقع این زمان وجود دارد فقط کافی است که از آن به بهترین نحو استفاده کنیم.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
چیزهایی که باید برای به دست آوردن استقلال مالی بیاموزید – با نام مستعار برنامه ی…