web
analytics
4 روش که با کمک کردن به دیگران به خودتان کمک می کنید | کافه راز
کمک به خود

۴ روش که با کمک کردن به دیگران به خودتان کمک می کنید

ترجمه شده توسط کافه راز : شما چطور می توانید تغییر ایجاد کنید؟

 نویسنده مایک مرادیان

همه ی ما داستان های درمورد سامریان نیکوکاری که سعی می کنند تغییراتی در جامعه ی خود ایجاد کنند می شنویم. این داستان ها گاهی اشک ما را در می آورند، ما را به خنده می اندازند و ایمانمان را نسبت به دنیا که گاهی می تواند بسیار تاریک باشد حفظ می کند.

اما اگر یک قدم به جلوتر برویم چه؟ اگر دست از جست و جو برداریم و شروع به فعالیت کنیم. ایجاد تغییرات می تواند برای جامعه و همچنین زندگی شخصی و حرفه ای شما مفید باشد. حتی چیزهای بسیار کوچک هم می توانند تاثیرات بسیار بزرگی در جهان داشته باشند.

من شما را به این چالش دعوت می کنم که از همین امروز شروع به ایجاد تغییرات کنید. از همینجا شروع کنید.

چالش شماره ۱: در رویدادهای خیریه کارهای داوطلبانه انجام دهید.

انجام کارهای داوطلبانه هم برای سازمان ها و هم برای انجمن هایی که از این نوع رویدادها سود می برند بسیار اهمیت دارد. پناگاه هایی برای افراد بی خانمان، پذیرفتن حیوانات بی سرپرست و بسیاری چیری های دیگر برای ادامه ی فعالیت های خود نیاز دارند که مردم زمانی را به آنها اختصاص دهند.

شما هم از همکاری در فعالیت های خیریه سود خواهید برد. اینکار نه تنها دیدگاهی پیشرفته تر نسبت به زندگی به شما خواهد داد، بلکه می تواند مهارت هایی در شما ایجاد کند که برای شغلتان هم موثر باشند.

در تحقیقی که در سال ۲۰۱۴ در یک سایت اینترنتی انجام گرفت، ۸۳ درصد از ۲۹۷۸ فرد پاسخ دهنده، گفته بودند که شرکت ها به دنبال مهارت های ارتباطی در افراد هستند. این ویژگی به عنوان ویژگی مهم درنطر گرفته می شود، البته دومین ویژگی مثبت.

چه راهی بهتر از ایجاد ویژگی های مثبت در خود و پیشبرد مهارت های ارتباطاتی به جز انجام کارهای داوطلبانه و کمک به انسان های دیگر؟ شما مهارت های مهم دیگری هم خواهید آموخت، مانند تفکر منتقدانه، مهارت های اجتماعی و بهبود وضعیت مدیریت زمان و همه  ی اینها در حالی است که شما با انجام کارهای خیر لبخند بر لب دیگران می آورید.

چالش شماره ۲: به یک گروه اجتماعی بپیوندید.

گروه های اجتماعی اعضای فعال در انجمن خود هستند، در رویدادهای مختلفی شرکت می کنند که هم آگاهی و هم هزینه های لازم برای یک موضوع خاص را افزایش می دهند. گروه های مختلف در شکل و اندازه های متفاوتی وجود دارند و شامل همه نوع انسان هایی  هستند که کمک می کنند.

می توانید از منابع آنلاین استفاده کنید، مثلا در گروه های مختلف به دنبال گروه هایی با موضوعات مورد علاقه ی خودتان باشید. این گروه های می توانند گروه های کارهای دستی، گروه های کتاب خوانی یا انجمن های علمی باشند که انسان ها را به راه های ارزشمند و مفیدی به یکدیگر متصل می کنند.

زمانی که شما با افراد دیگر ارتباط برقرار می کنید در واقع ایده هایتان را به اشتراک می گذارید و چیزهای جدید می آموزید. مطمئن شوید که با روشی مناسب و معتبر که برپایه ی کمک به یکدیگر است ارتباط برقرار می کنید.

مهمتر از همه، سعی کنید حتی در صورتی که مدتی هیچ فعالیتی نداشته اید باز هم ارتباطتان را با اعضای گروه حفظ کنید.

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که ممکن است انجام دهید این است که ارتباط خود با اعضای گروه را از دست بدهید. مطالعه ی جامعی که در سال ۲۰۱۴ انجام شد نشان داد که ۲۸ درصد از مدیران عالی رتبه ای که مورد تحقیق قرار گرفته اند گفته اند که قطع ارتباط با گروه بزرگترین اشتباه است. تمام تلاش خود را انجام دهید تا بتوانید ارتباطات خود را حفظ کنید.

درنهایت چیزی که شما می خواهید این است که یک رابطه ی پرمعنی ایجاد کرده و آن را حفظ کنید.

چالش شماره ۳: از محیط های هنری محلی حمایت کنید.

یک روش عالی دیگر در برقراری ارتباط این است که از انجمن های هنری در محل خود حمایت کنید. به عنوان مثال، حضور در تورهای گردش در موزه، بازدید از برنامه های هنری و کمک مالی به افرادی که برای تحصیل موسیقی اجرا می کنند.

حضور در کنار افراد خلاق به شما کمک می کند که همه چیز را به روشی جدید و هیجان انگیز درک کنید. با افراد خلاق در محل خود ارتباط برقرار کنید تا قوه ی تخیلتان را پیشرفت دهید و روش های مبتکرانه در فکر کردن و حل مشکلات ایجاد کنید.

به یاد داشته باشید، با برقراری ارتباط شما ایده ها را به اشتراک می گذارید، چیزهای جدید می آموزید و باعث پیشرفت شخصی خود می شوید. زمانی که بتوانید چیزهای بیشتری درمورد خودتان یادبگیرید و علاقه ی خود را کشف کنید، آمادگی بیشتری برای ایجاد تغییرات مهم در جامعه ی خود هستید.

چالش شماره ۴: برنامه ای ترتیب دهید تا به صورت عمومی سخنرانی کنید.

با برگذاری یک برنامه ی سخنرانی در یک کتاب خانه یا یک مرکز تفریحی مهارت های خود در زمینه ی مورد علاقه تان را با دیگران به اشتراک بگذارید. البته انجام این پروژه نیازمند این است که مهارت های خاصی داشته باشید.

این کار در کنار مزیت مشخصی که دارد – برقراری ارتباط – به شما می آموزد که چطور اطلاعات خود را به روشی واضح و پرمعنی ارائه دهید.

این یک تلاش خلاقانه است که با یک پروژه ی چندرسانه ای مرتبط است، پروژه ای که می تواند شامل ویدیو، اسلاید ها، بخش های نوشتاری، صداهای ضبط شده و سایر رسانه ها برای مجذوب کردن مخاطبان است.

همچنین می توانید روش های بازاریابی را هم یادبگیرید که شامل برقراری ارتباط با شبکه های ارتباطی و افرادی است که ممکن است به ارائه ی اطلاعات شما علاقه مند باشند. دربرنامه های اجتماعی شرکت کنید تا اطلاعات و آگاهی خود را منتقل کنید، نشانه ی خاصی بسازید و وبسایتی بسازید تا مارک و نشان خاص خود را معرفی کنید.

این چالش ها همگی موقعیت هایی دو سر برد هستند. شما به جامعه ی خود خدمت می کنید، با افراد جدید ارتباط برقرار می کنید و چیزهای بسیاری درمورد خود یاد می گیرید، همه ی اینها در حالی است که به زندگی حرفه ای خود هم  کمک می کنید.

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : اگر مردم یکی از این چهار مورد را درمورد شما…