web
analytics
4 روش هوشمندانه برای بالابردن سطح IQ (چون این موضوع ربطی به مسائل ژنتیکی ندارد) | کافه راز
بالا بردن ای کیو

۴ روش هوشمندانه برای بالابردن سطح IQ (چون این موضوع ربطی به مسائل ژنتیکی ندارد)

ترجمه شده توسط کافه راز : من اخیرا یک جامعه ی محرمانه از افراد با IQ بالا را کشف کرده ام. اسم آن منسا Mensa است. درواقع این اصلا محرمانه نیست، اما من هرچیزی را که بعد از ۳۹ سال زندگی کسی به من نگفته باشد را یک نقشه ی سری فرض می کنم.

پس تا آنجایی که به من مربوط می شود این یک موضوع محرمانه است. و برای اینکه آنجا عضو شوید، باید آزمونی بدهید و نتیجه باید جزو دو درصد از بالاترین IQ های ممکن باشد. بعد ازآن باهوش بودن شما ثابت می شود ودیگر نیازی به سوال پرسیدن نیست.

زمانی که در مورد این موضوع فهمیدم، احمقانه ترین فکر ممکن به ذهنم خطور کرد. من می خواستم عضو آن مجموعه بشوم. درنتیجه من این هدف را برای خودم درنظر گرفتم که تا ۹۰ روز بعد عضو منسا شوم. پس از آن من سعی کردم که بر توانایی های ذهنی خودم کار کنم اما خیلی مطمئن نبودم که نتیجه بگیرم، زیرا شنیده ام که محققان می گویند IQ یک موضوع وراثتی است.

من نرم افزار Mensa را بر روی تلفن همراهم نصب کردم. یک آزمون امتحانی دادم و به طرز فجیعی رد شدم. ظاهرا همه ی آنها سوالات انحرافی بودند. زمانی که کلمات “شما در حد متوسط هستید” را بروی صفحه گوشی دیدم دوست داشتم که گوشی آیفون ۷۰۰ دلاری را خرد کنم. پس از آن کاری کردم که نتایجی در حد یک نابغه به دست آوردم. من ماه بعد آزمون رسمی را انجام می دهم و خیلی زود کارت عضویت در منسا را خواهم گرفت.

به این دلیل اینها را برای شما گفتم که…

یک اعتقاد ناگفته اما بسیار محکم در ذهن هر فردی وجود دارد که هوش موضوع بسیار مهمی نیست. ما از شنیدن داستان هنری فورد که به قدری احمق بود که از دیگران می خواست که تلفن دفترش را جواب بدهند لذت می بریم. داشتن IQ بالا چیزی است که ما معمولا آن را مسخره می کنیم، خود من هم تا قبل از اینکه به یک نابغه تبدیل شوم همین طور بودم.

اما IQ یک واحد برای اندازه گیری میزان توانایی شما در تشخیص الگو هاست. و ری کورزویل می گوید:”تشخیص الگو ذات و ماهیت افکار هر انسانی است.” هوش به معنای غول بودن در درس و چیز های بی اهمیت نیست (البته آنها هم مهم هستند). هوش درواقع توانایی شما در اداره و مدیریت زندگی با ذهنتان است.

این بهترین قدرت فوق بشری است که می توانید در این دنیا داشته باشید.

تحقیقات نشان داده است که ارتباط مستقیمی میان سطح هوش و موفقیت در زندگی وجود دارد. تحقیقی نشان داده است که کودکان دارای هوش در سطح نابغه در نهایت انسانهایی قدبلندتر، پولدارتر، سالمتر و قوی تری نسبت به کودکان دارای سطح هوش متوسط خواهند بود. موضوع جالب درمورد این تحقیقی – که تحقیق ترمن نام دارد– این است که همه ی کودکان با IQ بالا در زندگی موفق نبودند. برخی از آنها بالاترین درصد طلاق و اعتیاد به الکل را داشتند.

تفاوت آنها در این بود که کودکان موفق دارای اراده، اعتماد به نفس، پشتکار، تدبیر و قدرت تعیین هدف بودند – تمام چیزهایی که احتمالا شما هم دارید. پس در نتیجه داشتن هوش به تنهایی باعث موفقیت شما نمی شود پس بهتر است “افزایش میزان IQ” را هم جز اهدافتان قرار دهید.
ممکن است حالا که این مقاله را می خوانید به این فکر کنید که شما واقعا باهوش هستید. شاید درست باشد. بهتر است این آزمون را انجام دهید: Mensa Workout

چطور سطح IQ را افزایش دهیم؟ اینها ۴ روش مناسب برای این کار هستند:

۱- یک انسان فرهیخته و همه فن حریف باشید.

در کل زندگیتان یک دانشجو باشید. تاریخ، علوم، روانشناسی، هنر، زبان، موسیقی و ریاضیات را یاد بگیرید. یاد بگیرید که جهان چطور کار می کند. به ذهن و شخصیت خود عمق بدهید. هر هفته حداقل یک کتاب مطالعه کنید.

هفته ی پیش یکی از مربیان من حرف جالبی زد. او گفت تمام دوستان خیلی ثروتمند من در ریاضیات بسیار خوب هستند. و من متوجه شدم که من هم همین طور هستم. آیا شما ریاضیاتتان قوی است؟ اگر نه حتما روی آن کار کنید و آن را به انبار مهماتتان اضافه کنید. ما برای موفقیت در زندگی به یک انبار مهمات بسیار بزرگ احتیاج داریم.

طرزفکر و روش های موفقیت فقط بخش کوچکی از آنچه مورد نیاز است هستند.

۲- یک بازی ذهنی مانند Dual N-Back را انجام دهید.

بازی ذهنی را هرروز ۲۰ دقیقه انجام دهید، این باعث تقویت حافظه می شود و تحقیقات نشان داده اند که میزان IQ را هم افزایش می دهد. من مدتی است که این بازی را انجام می دهم و کاملا احساس می کنم که تاثیراتی بر ذهن من داشته است.

۳- به طور مداوم ورزش های سطح بالا انجام دهید.

یک روز من به باشگاه رفتم و دقیقا زمانی که به خانه برگشتم مشغول بازی Dual N-Back شدم. امتیازی که به دست آوردم به شدت بالا بود. یک موضوعی درمورد اندروفین هست که کارآیی ذهن را چندین برابر می کند. تا جایی که می توانید اندروفین دریافت کنید.

۴- نواختن یک ساز را بیاموزید.

یاد گرفتن موسیقی مانند نرمش دادن ذهن است. نواختن موسیقی باعث فعالیت های ذهنی مغز شما می شود و تاثیر مهمی بر مهارت هایی مانند ریاضیات یا استدلال دارد. بی دلیل نیست که اکثر انسانهای ثروتمند فرزندانشان را از کودکی در کلاس های موسیقی ثبت نام می کنند. فقط کافی است درهفته ۳۰ دقیقه زمان بگذارید و در کلاس های موسیقی شرکت کنید.

نکته ی آخر: میزان هوش شما یک موضوع ژنتیکی نیست. می توانید آن را افزایش دهید. و زمانی که این کار را انجام دهید، تمام کارهایی که برای به انجام آنها تلاش می کنید آسانتر خواهند شد. من این کار را کرده ام، پس شما هم می توانید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : این مقاله داستان چگونه برپا کردن یک کسب و کار…