web
analytics
مدیریت زمان
کنترل زمان

۴ روش برای یافتن زمان کافی برای انجام کارهایی که دوست دارید

ترجمه شده توسط کافه راز : بیش از این برای موضوعات اضطراری واکنش نشان ندهید و کارهای مهم را در حاشیه نگذارید.

با اجرای چند تاکتیک خاص می توانید درروز زمان فراوانی برای انجام کارهایی که دوست دارید بدست آورید، مانند پیاده روی، تماشای فیلم یا هر کار دیگری که دوست دارید. این ها چهار مرحله ی صرفه جویی در زمان است که می توانید انجام دهید:

۱- الویت بندی کنید.

یاد بگیرید که کارهای مهم را در الویت نسبت به کارهای ضروری قرار دهید. همه ی ما این عادت را داریم که نسبت به اتفاقت ضروری واکنش نشان می دهیم اما به موضوعات مهم اهمیتی نمی دهیم. بهتر است که خودتان اتفاقات را شکل دهید و منتظر رخداد آنها نمانید.

در طول روز از خودتان بپرسید آیا این بهترین روش برای گذراندن وقت است؟ و خواهید دید که این کار به شما این انگیزه را می دهد که کار درست را در زمان مناسب انجام دهید.

۲- درانجام کارهایتان تعلل نکنید.

تعلل کردن به این معنا نیست که هیچ کاری انجام ندهید، بلکه به این معناست که انجام کارهای بی اهمیت و آسان را به کارهای مهم و سخت ترجیح می دهید. به این عادت کنید که باعث انجام کارها باشید و به موضوعات مهم تر رسیدگی کنید.

۳- مهارت های سامان دهی خود را بهتر کنید.

سامان دهی به این معنا ست که هم یک محیط کار مرتب و هم سیستم برنامه ریزی شده داشته باشید. اول از همه چیزهایی را که برای محیط کارتان مناسب نیستند را دور بیاندازید. سپس روشی برای انجام کارهای روزانه تان ایجاد کنید.

۴- کارها را به دیگران بسپارید.

گاهی عدم توانایی ما در سپردن کارها به دیگران ریشه در ضمیر ناخودآکاه ما دارد – ما فکر می کنیم که خودمان کارها را بهتر از دیگران انجام می دهیم.

اما این که بدانیم چه موقع برخی کارها را به دیگران بسپاریم باعث می شود کارآیی و بازده بیشتری داشته باشیم.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : با کسب مهارت در هنر برقراری ارتباط، تمامی سطوح اجرایی…