web
analytics
4 روش برای رسیدن به بهترین رکورد شخصی خودتان | کافه راز
بهترین

۴ روش برای رسیدن به بهترین رکورد شخصی خودتان

ترجمه شده توسط کافه راز : به آیینه نگاه کنید – این رقابت شماست.

یک روز داشتم به موضوعی فکر می کردم، که ناگهان مصاحبه ام را با دایانا نیاد شناگر معروف به یاد آوردم. ناید ۶۰ ساله درحال رانندگی بود که ناگهان در یک نگاه چشم هایش را در آیینه جلوی اتومبیل دید. آن لحظه او سریعا به خود اندیشید، به چیزی که خودش آن را “چیزهای از دست رفته” می نامید.

مهم ترین هدف او این بود که بدون توقف از فلوریدا تا کوبا شنا کند. او در ۲۰ سالگی اش، بعد از پیروزی در چندین چالش شنا در مسیرهای طولانی برای انجام این کار هم تلاش کرد، اما این مسیر طولانی ۱۱۱ مایلی که پر از کوسه و ستاره دریایی است او را مغلوب کرد.

زمانی که بسیاری از ما درحال لذت بردن از تخفیف هایی بودیم که به تازگی به دست آورده بودیم، نیاد درحال بازگشت دوباره به آب بود. او برای مدت ۳۱ سال بود که شنا نکرده بود، حتی به آن نزدیک هم نشده بود، این را خودش به مخاطبان گفت.

اما آن چهره ی درون آیینه بسیار مصمم بود. او هربار ساعت ها در آب به تمرین می پرداخت – ۸، ۱۰، ۱۲، ساعت – تا قدرت، استقامت و تکنیکش را دوباره به دست آورد. او درنهایت فکر کرد که توانسته است ۱۵ ساعت شنا کند، اما ساعت مربی اش ۱۴:۵۸ دقیقه را نشان داد ، مربی به او گفت که نگران آن دو دقیقه کمبود نباشد. اما نیاد دوباره درون آب شیرجه زد و تا زمانی که ساعت عدد ۱۵:۰۰ را نشان دهد شنا کرد. به این میگویند اراده و تعهد.

برای کسب بهترین رکورد خودتان، باید یاد بگیرید که چطور با فرد درون آیینه مبارزه کنید. او جدی ترین و قوی ترین رقیب شماست. اینکه یاد بگیرید چطور بر ترس ها، محدودیت ها و تردیدهایتان غلبه کنید – تاثیر بیشتری در پیشرف شما دارد تا شکست دادن هزاران رقیب دیگر. درادامه توضیح می دهیم چه کارهایی باید انجام دهید:

۱- متمرکز بر پیشرفت باشید نه متمرکز بر هدف

من عاشق برد هستم و شما هم همینطور. طبیعی است که بردن را هدف نهایی خود قراردهید، مانند یک تیم ورزشی که برای یک مدال قهرمانی تلاش می کند یا شناگری که برای ثبت رکورد. اما باید مراقب صرف کردن انرژی بیش از حد برای یک هدف باشید، مانند شنای دیرهنگام نیاد در زندگی اش.

اگر شدیدا خواهان یک هدف خاص باشید، اگر ببازید چه اتفاقی می افتد؟ یا بعد از اینکه برنده شدید چه اتفاقی می افتد؟ آیا تا به حال چیزی درمورد خماری بعد از برد در مسابقات قهرمانی سوپربال شنیده اید؟ در اکثر مواقع، قهرمان ها در فصل بعد دچار اشتباه می شوند.

به همین دلیل است که من می گویم باید بر پیشرفت تمرکز داشت نه بر هدف: آن بازی هرگز تمام نمی شود، اگر ببازیم پریشان نمی شویم، و اگر برنده شویم به اوج نمی رویم، همیشه جایی برای پیشرفت وجود دارد.

کار نیاد در واقع دستیابی به موفقیت های متوالی بود: او رکورد جهانی شنای زنان در شنای ۲۲ مایل از کاپری تا ناپل در ایتالیا را شکست، بهترین زمان برای شنا اطراف منهتن را با زمان یک ساعت شکست، و رکورد جهانی شنا در اقیانوس های آزاد زنان و مردان را در شنای ۱۰۲٫۵ مایل از باهاماس تا فلوریدا را به نام خود ثبت کرد، او پیشرفت می کرد و هرزمان هدف جدیدی برای خود تعریف می کرد.

آیا اگر از ابتدا لباس شنا به تن نمی کرد کسی از او شاکی می شد؟ البته که نه! او یک موقعیت برای پیشرفت یافت و معیارهای جدیدی تعریف کرد – هم برای شناگران و هم برای مایی که نگران محدودیت های جسمی در پیری هستیم.

او به هدفش رسید و هدفی دیگر برای خود تعریف کرد. نیاد و مربی کوبای اش بونی استول اورواک EVERWALK را پایه گذاری کردند، کمپینی برای بهبود سلامت توسط پیاده روی. نیاد و استول این اتفاق را “بزرگترین ابتکار پیاده روی در تاریخ آمریکا” نامیده اند.

۲- بر پیشرفت تدریجی تاکید داشته باشید.

هر انسانی که برای کاهش وزن تلاش کرده باشد می داند تمرکز بر یک عدد بزرگ روشی مطمئن برای شکست است. ۲۰ پوند بسیار ترسناک است – و زمانی که ببینید عقربه های وزنه به ندرت تکان جزیی می خورند نا امید کننده خواهد بود؛ اما ۲ پوند را می توان مدیریت کرد. ۱۰ مرتبه به هدف ۲ پوندیتان برسید و دو سایز کم کنید.

بله تاکید بر پیشرفت به جای اهداف بسیار مهم است اما اهداف هم جایگاه خاصی در یک رقابت دارند. از نظر من آنها نقاط عطف در مسیر پیشرفت هستند. اهداف فزاینده تعیین کنید – مانند مثال کاهش وزن – و هنگام دستیابی به هر یک از آنها و پیش از رفتن به سراغ هدف بعدی موفقیتتان را جشن بگیرید.

ایجاد قوانین کوچک هم می تواند کمک کند. مثلا، به عنوان بخشی از کارهای روزانه ام، من به آموزش های دیگران گوش می دهم با این هدف که یک جمله از آنها بیاموزم که در فرصت های بعدی سخنرانی هایم مفید باشند.

موفقیت بزرگ فردای شما وابسته به کارهایی است که امروز انجام می دهید.

۳- نقاط قوت خود را پرورش دهید.

زمانی که در سن رشد بودم والدینم مرا تشویق می کردند کاری که به بهترین نحو انجام می دهم را پیدا کنم و انرژی ام را در آن مسیر به کار گیرم. این واقعا احساس آزادی در من ایجاد می کرد. دیگر نیازی نبود که نگران این باشم که نمی توان همه ی نیازهای اطرافیان را پاسخگو شوم. می توانستم استعداد ذاتی ام را پیدا کنم و خودم را مجبور به پیشرفت در همان زمینه کنم.

بسیاری از ورزشکاران رشته های ورزشی متعددی را در دوران کودکی انجام می دادند. اما آنهایی که به دنبال ورزش حرفه ای بوده اند، آن ورزشی که به خوبی انجام می دادند را رها کردند و ورزشی را ادامه دادند که می توانستد در آن پیشرفت کنند. همین روش برای شما هم مناسب است: نقاط قوت ذاتی خود را پیدا کنید و آنها را با علاقه و اشتیاق دنبال کنید.

تحقیقات علمی این موضوع را ثابت کرده اند. سالیان سال گالوپ، بر موضوع مزیت های پرورش نقاط قوت به جای رسیدگی به نقاط ضعف تحقیق می کرد.

یک نتیجه: انسان هایی که به صورت روزانه از نقاط قوت خود استفاده می کنند شش برابر شانس بیشتری برای داشتن شغل دارند. اگر به کاری که انجام می دهید قلبا علاقه نداشته باشید نمی توانید در آن کار پیشرفت کنید.

۴- با دیگر برنده ها شریک شوید.

اینکه یاد بگیرید خودتان را به جلو برانید بسیار مهم است. اما اگر تنها به دیدگاه های خودتان بسنده کنید نمی توانید به آسانی متوجه شوید چقدر پیشرفت کرده اید یا نمی توانید به نقاط ضعفتان دقت کنید.

راه حل؟ یک مربی استخدام کنید.

من این افتخار را داشته ام مربیانی از بهترین و باهوش ترین افراد در حیطه ی کاری خودشان داشته باشم. تفاوت هایی که دیدگاه ها و مشاوره های آنها ایجاد می کند واقعا فوق العاده است. سال ها پیش زمانی که درحال نوشتن اولین کتابم بودم، این شانس را داشتم که با ناشر حرفه ای لس استوپ همکاری داشته باشم.

من نمونه هایی از کارم را برای او فرستادم و نظر او را خواستم، زیرا واقعا نگران کیفیت کار بودم. من واقعا راهنمایی های او در نوشتن را می ستایم، اما چیزی که واقعا برای من ارزشمند بود تشویق ها و دلگرمی های او بود. بیشتر به خاطر او بود که من خود را مجبور به نوشتن و نوشتن و نوشتن کردم. نوشته های من مخاطبان بسیار بیشتری نسبت به سخنرانی هایم دارند.

برگردیم به داستان نیاد: تلاش او در ابتدا با شکست مواجه شد. یک ستاره ی دریایی به او حمله کرد. نیش های آنها مانند آتش بود و سم آن باعث از کار افتادن سیستم تنفسی او شد. در آن زمان او گفت تمام آرزوهایش از بین رفتند. اما فقط این نبود، این موجودات لزج متوجه روحیه ی رقابتی او نبودند.

در تلاش دوباره ی او در سال ۲۰۱۳ در سن ۶۴ سالگی از کی وست تا هاوانا شنا کرد – اولین فردیکه بدون قفس محافظ این کار را انجام داد. نیاد قول داده بود که راهی پیدا کند، و او برای تلاش های پیروزی آفرینش، لباس و ماسک مخصوصی پوشید که او را از نیش موجودات دریایی حفاظت کند.

او در مصاحبه هایی که پس از آن شاهکار انجام می داد گفت: “هرگز و هرگز تسلیم نشوید.”

کافه راز : همه ی ما میتوانیم با همین چند جمله زندگی کنیم.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : 7 مورد از رایجترین اشتباهاتی که کارآفرینان تازه کار مرتکب…