web
analytics
4 راه برای مهار قدرت تفکر مخرب | کافه راز
قدرت تفکر

۴ راه برای مهار قدرت تفکر مخرب

کافه راز : برای کشف تجربه‌های جدید،نیاز به کمی تفکرات قدیمی و کمی تفکرات جدید دارید.در این میان کلماتی مانند شجاعت،جسارت و مهار افکار منفی به ذهن می‌آیند…

افرادی که برای رسیدن به اهدافشان تلاش می‌کنند،فقط انتظار راحتی ندارند.آنها میدانند ممکن است طعم شکست را نیز بچشند.آنها در ناراحتی دنبال راحتی می‌گردند و در این راه منحصر به فرد،رضایت را احساس می‌کنند.

اگر می‌خواهید بر خلاف سال‌های گذشته، امسال به اهدافتان برسید باید طرز فکر خود را تغییر دهید.

اما چگونه باید افکار خود را تغییر دهیم.در یک مقاله از مدیر عامل شرکت Futurethink ، نقل شده است برای این کار باید ذهن را با سوالاتی مانند چرا،چگونه،چطور و…. بیدار نگه داشت و نگذاریم ذهن حالت راکد و یکنواخت پیدا کند.

همچنین وی اضافه‌ی کرده‌است:”افراد باید به جای ارائه‌ی توجیهات وقت گیر و نفس گیر به دنبال راه حل مشکلات باشند و از پرسیدن سوالات با انتهای بسته بپرهیزند و سعی کنندسوالات باز مطرح کنند.به عنوان مثال به جای پرسیدن این سوال قدیمی که ” چه کسی برای بهبود محصولات ایده‌ی جدیدی دارد؟”بهتر است اینطور سوال را مطرح کنید:” اگر شما میزبانی انجمنی به اسم “ارتقاء محصولات” باشید، چه موضوعاتی را به بحث خواهید گذاشت؟”

این مثال گویایی از همان تغییرات تفکر است که کمی قبل بحث کردیم.اگر می‌خواهید آسان به اهداف خود برسید،بهتر است طرز فکر را کمی تغییر دهید.برای این اهداف ،از راه‌های زیر استفاده کنید.

۱- وضع موجود را به چالش بکشید.

اگر همواره با مسایل موجود کنار بیایید، اغلب ارزش‌ها را به زیر خط انتظار خواهید کشید.از اینکه در مورد مشکلات سازمانی بحث کنید و سوال بپرسید،ترسی نداشته باشید.البته بایدشجاعت و روشن فکری داشته باشید اما مطمئن باشید نتیجه‌ی قابل توجهی خواهید گرفت.
با توجه به موضوعاتی که هیچ وقت افراد دیگر درباره‌ی آنها بحث نکرده‌اند، چشم انداز یکنواخت ایجاد شده را عوض کنید.

۲- خود را به زحمت بیاندازید.

اگر همیشه از شرایط راضی باشید هیچ وقت برای وضعیت بهتر تلاش نخواهید کرد.شما تنها رقیب واقعی خود هستید.پس برای بالا بردن استاندارد ها و انتظارات خود از طریق به چالش کشیدن خود به کار بیشتر و بهتر،نهایت تلاش خود را انجام دهید و بر نقاط ضعف خود غلبه کنید.

۳- آنچه دیگران فکر می‌کنند را فراموش کنید.

تلاش برای ستایش دیگران و جلوگیری از سرزنش شدن، یک فاجعه است.پس خود کفا باشید و شک را کنار بگذارید.اجازه ندهید شک، افکار و قضاوت‌ها، شما را تحت تاثیر قرار دهد.افکار منفی را با تجربه‌های مثبت ذهنی که دارید از خود دور کنید.

۴- از شکست هم استقبال کنید.

تصور کنید هیچگاه در زندگی خطا نکرده باشید.در این صورت چگونه از تجربیات خود درس می‌گرفتید؟ تجربه بهترین معلم در زندگی ماست. تجربیات فرصت توسعه‌ی ذهن ، قضاوت بهتر و بهبود مهارت‌های تحلیلی را فراهم می‌کنند . هر چه بیشتر تجربه داشته باشید، مشاور معتبرتری خواهید بود.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
[quote]کافه راز : زندگی هولمز بسیار شبیه به استیو جابز است و در همه جای زندگی…