web
analytics
4 راه برای اینکه بیشتر بخندید | کافه راز
بیشتر بخندیم

۴ راه برای اینکه بیشتر بخندید

کافه راز :  خندیدن باعث می شود احساس بهتری داشته باشید.

اخبار فوری: خندیدن باعث می شود حال بهتری داشته باشید. خب شاید این خیلی غیرمنتظره نباشد اما به آخرین باری که از ته دل خندیده اید فکر کنید، احتمالا زمان زیادی از آن موقع می گذرد. ما بزرگسالان به قدری سرگرم مسئولیت های خود هستیم که دیگر به اندازه ی دوران کودکیمان نمی خندیم.

ما باید بخندیم!

ثابت شده است که خندیدن استرس را کم میکند، ایمنی بدن را افزایش می دهد، گردش خون را بهبود می بخشد و درتقویت روابط هم نقش دارد. حتی اگر به سریالها و برنامه های طنز می خندید، در ادامه به شما می گوییم چرا و چگونه باید بیشتر بخندید:

۱- حالتان خوش نیست؟ درخانه بمانید و فیلم کمدی تماشا کنید.

یک سازمان غیردولتی به نام LAUGHTER RX با همکار دانشکاه کالیفرنیا، لس آنجلس جانسون مرکز تحقیقات جامع سرطان، تحقیقی در مورد اثرات طنز بر کاهش درد کودکان بیمار این مرکز انجام دادند.

تحقیقات نشان داد که کودکان ۷ تا ۱۶ سال در حین تماشای فیلم های طنز راحتتر درد را تحمل می کنند. و این قضیه اهمیتی ندارد که کودکان با صدای بلند بخندند یا فقط لبخند بزنند، همین که بدانند این فیلم خنده دار است حواسشان را از عمل های ناراحت کننده پرت می کند. سایر تحقیقات نشان داده اند که خندیدن هورمون های استرس را کاهش می دهد و سطح هورمون های حس خوب را بالا می برد.

۲- نمی توانید سرکار بخندید؟ منتظر باشید که بعدا این کار را انجام دهید.

فقط قهقهه زدن با صدای بلند باعث ترشح اندورفین نمی شود. حتی پیش بینی خندیدن هم باعث این واکنش روانی مشابه می شود. در یکی از تحقیقات سال ۲۰۰۶، مردانی که به آنها گفته شده بود قرار است یک فیلم طنز تماشا کنند نسبت به گروه دیگر سطح بالاتری از این هورمون را داشتند. پس دفعه ی بعد که در یک جلسه ی پراسترس بودید، به فیلم کمدی ای که قرار است آخر هفته تماشا کنید فکر کنید.

۳- خوشحال نیستید؟ مهم نیست به هرصورت بخندید.

براساس نظریه ی قدیمی “بازخورد از چهره“، حالت های چهره ی شما حس و حالتان را به مغز مخابره می کند. به همین دلیل است که تحقیقات نشان داده اند افرادی که در صورتشان بوتاکس تزریق کرده اند، به محرک های شادی و غم واکنش های حسی کمتری از خود نشان می دهند. زمانی که بخشی از ماهیچه های صورت قادر به حرکت نباشند، نشان دادن احساسات کار سختی خواهد بود. پس حتی اگر از جکی که یک نفر تعریف می کند خوشتان نیامد، به هر حال بخندید.

۴- زمان طولانی است که نخندیده اید؟ با فرزندانتان بازی کنید و کشتی بگیرید.

به گفته ی دکتر رابرت پرواین ،استادبازنشسته روانشناسی دردانشگاه مریلند کشور بالتیمور و نویسنده کتاب خنده: یک تحقیق علمی، “خنده صدای بازی است و بازی کردن خوب است.

او معتقد است که خنده حالت تکامل یافته ی نفس نفس های سنگین شامپانزه ها در حین بازی های بی نظم و قاعده است. و همچنین می گوید خندیدن یک موضوع اجتماعی است. “زمانی که ما با دیگران هستیم ۳۰ مرتبه بیشتر از زمان های تنهایی می خندیم. خندیدن یک روش برای ایجاد صمیمیت است و البته مسری است.”

کافه راز : به دفعات ثابت شده است که تعاملات اجتماعی بخش مهمی از یک زندگی شاد و رضایت بخش است. پس برای ایجاد صمیمیت با دیگران چه راهی بهتر از خندیدن؟؟
One thought on “۴ راه برای اینکه بیشتر بخندید

 1. حسین و لعیا

  سلام
  سایت جالبی دارید
  اما یه پیشنهاد میدم اگه دوست داشتید بزارید
  ازین فیلمایی که امید به زندگی و مبارزه با شکست و غلبه بر ترس
  ازین فیلمایی که مشاوره با داستانهای جالب برای مردم توضیح میده بزارید
  فکر میکنم امارتون بره بالا
  مرسی که سر زدید
  بازم بیاین!

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
دانلود زندگی نامه کریستیانو رونالدو