web
analytics
4 راهکار برای اینکه از اعتقادات خود پشتیبانی کنید | کافه راز
اعتقادات

۴ راهکار برای اینکه از اعتقادات خود پشتیبانی کنید

ترجمه شده توسط کافه راز : داشتن شجاعت اخلاقی به این معناست که در مقابله با ترس هایتان کار صحیح را انجام دهید.

این که درصورتی که شجاع بودن برایتان سودی داشته باشد از خودتان جرات و شهامت نشان دهید موضوع دیگری است. اما اگر شجاع بودن باعث اذیت شما شود چه؟

به عنوان مثال، اگر با همکارتان بد رفتاری شود آیا شما حاضرید برای دفاع از او صدایتان را بالا ببرید حتی اگر این کار به معنای به خطر انداختن شغل خودتان باشد؟

اگر در مدرسه به این دلیل که شما کمک مالی انجام داده اید توجه ی بیشتری به فرزند تان شود، آیا ازآنها تقاضا خواهید کرد که به کودکان دیگری که خانواده هایشان توانایی انجام کمک های مالی را ندارند هم به همین اندازه توجه شود؟ به طور کل، آیا شما حاضرید که به قیمت به خطر انداختن خودتان به فردی که مورد آزار و اذیت است کمک کنید؟

آن نوع شجاعت و جراتی که لازم است داشته باشید تا به این سوالات پاسخ مثبت بدهید، شجاعت اخلاقی نام دارد. ارشاد مانجی، بنیانگذار پروژه های شجاعت اخلاقی در دانشگاه نیویورک، می گوید: “داشتن شجاعت اخلاقی به این معناست که در مقابله با ترس هایتان کار صحیح را انجام دهید.” او تاکید دارد که “شجاعت اخلاقی یک خاصیت یا ویژگی اخلاقی نیست، بلکه یک مهارت است.”

زمانی که کاری را انجام می دهید که باعث می شود احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید، می توانید به آسانی عواقب مثبت آن بر روی سلامت ذهنی خود احساس کنید. پس از همین امروز تقویت مهارت شجاعت اخلاقی را در خود شروع کنید.

۱-خوب بزرگتر چیست؟

به گفته ی مانجی زمانی که یک تصمیم اخلاقی می گیرید اولین سوالی که از خودتان باید بپرسید این است – پیش از اینکه حتی به عواقب و نتایج آن فکر کنید. اگر شما به وضوح می دانید که “درست” چیست، زمان آن رسیده است که میزان شجاعت اخلاقی خود را اندازه گیری کنید. ممکن است به این فکر کند که نتایج حاصل از گرفتن تصمیم “درست” ارزش نداشته باشند، اما حداقل این است که یک تصمیم هوشمندانه گرفته اید.

۲- برای بهبود آن تلاش کنید.

اگر شما می دانید که نشان دادن اشتباهات رئیستان باعث از دست دادن شغلتان می شود، قابل درک است که بخواهید کار دیگری پیدا کنید یا اینکه چندین ماه حقوقتان را ذخیره کنید. مانجی می گوید: “انسان های کمی در جوامع کل دنیا وجود دارند که شجاعت اخلاقی خود را به نمایش بگذارند. پس هر زمان و در هر مکان که این اتفاق بیفتد باید از آنها تقدیر شود. برای گسترش شجاعت اخلاقی به زمان احتیاج است.”

۳- مراقب “تفکر گروهی” باشید.

رفتاری که توسط روانشناس ایروینگ جنیس مورد تحقیقات قرار گرفته است، تفکر گروهی چیزی است که در گروه های کوچک و یکدست اتفاق می افتد، “زمانی که تفکرات انتقادی باعث از بین رفتن قدرت رضایت و موافقت عمومی می شود.”

مانجی می گوید این بزرگترین مانع برای شجاعت اخلاقی است. تفکر گروهی چیزی است که پشت تاثیرات بیننده وجود دارد، یک غریزه ی طبیعی برای رد چیزهایی که از لحاظ عمومی غلط هستند برای حفظ امنیت و وابستگی های شخصی.

این همچنین باعث از بین رفتن اخلاقیات هم می شود، یک فرآیند ناخودآگاه که اجازه می دهد ویژگی های اخلاقی یک تصمیم از جلوی چشم ما محو شوند زیرا ما به جنبه های دیگر آن موضوع دقت می کنیم. یکبار امتحان کنید و تفکرگروهی را در خانواده، شرکت، گروه های دینی و جمعی از دوستانتان برگذار کنید، و خواهید دید که چقدر با میزان باورهای اخلاقی شما تفاوت خواهد داشت.

۴- مشکل را دوباره چارچوب بندی کنید.

ان تنبورنسل دارای مدرک دکترا و استاد اخلاقیات در تجارت دانشکده ی کسب و کار در دانشگاه نوتر دام بر این باور است که اینکه شجاعت اخلاقی داشته باشید درواقع مربوط به طرزفکر شماست.

دریکی از تحقیقات او شرکت کنندگان در آزمایش را در برابر یک دوراهی فرضی قرار دادند. در ابتدا نصفی از آنها گفتند که به یک راه حل تجاری فکر خواهند کرد و نصف دیگر گفتند که تصمیمی اخلاقی خواهند گرفت. سپس، بعد از انجام یک کار غیرمرتبط که برای پرت کردن حواس شرکت کننده گان بود، به آنها موقعیت تقلب کردن داده شد.

گروه تجاری تمایل بیشتری به دروغ گفتن و تقلب کردن داشتند نسبت به گروه اخلاقی. انتخاب های مشابه ، نتایج متفاوت – که همه ی آن به خاطر تغییر در طرزفکر است.

سعی کنید در گرفتاری های شدید هم تفکری اخلاقی داشته باشید، پیش از آنکه جنبه های دیگر موضوع را در نظر بگیرید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : می دانید تنها چیزی که من تصمیم داشتم امسال به…