web
analytics
3 گام برای جلوگیری از دام موفقیت | کافه راز
گام موفقیت

۳ گام برای جلوگیری از دام موفقیت

ترجمه شده توسط کافه راز : این مقاله داستان چگونه برپا کردن یک کسب و کار موفق نیست و البته موضوع درمورد اینکه من چطور میلیونر شدم و اینکه شما هم می توانید آن را انجام دهید نیست.

در واقع موضوع عدم موفقیت من در مورد دیدن دامی که برای خورم ایجاد کردم است. اینکه چطور این عادت را پیدا کردم که تمام کارهایی را که همیشه انجام می دادم را انجام دهم. و من برای متوجه شدن این موضوع مجبور شدم میلیون ها دلار پول از دست بدهم. حالا من از تجربیاتم استفاده می کنم و به مردم کمک می کنم که یک دیدگاه جدید داشته باشند.

در اواخر دهه ی ۹۰ میلادی جهان به تازگی انجام تحقیقات و خریدهای اینترنتی را پذیرفت. کارکردن در یک شرکت اینترنتی در آن دوره باعث پیشرفت من شد و توانستم به چندین شرکت دیگر در فروش محصولاتشان کمک کنم. در سال ۲۰۰۱ من آماده بودم که کسب و کار خودم را راه اندازی کنم.

درواقع من ایده ی خیلی خاصی نداشتم و به نظرم مطمئن تر بود اگر از همان روش رقبایم استفاده می کردم. من بلیط های بزرگترین رویدادهای ورزشی جهان مانند المپیک و جام جهانی را می فروختم. شرکت من خیلی سریع رشد کرد و در سال اول از مرز ۱ میلیون دلار هم فراتر رفت.

من به سختی کار کردم، از موقعیت ها استفاده کردم، سرمایه گذاری کردم و پول درآوردم، یک گروه قوی تشکیل دادم و کسب و کاری پر رونق داشتم. اما من به فکر اهداف دیگر و مراحل بعدی بودم، منظورم پول بیشتر یا وقت آزاد نیست. من می خواستم این صنعت را متحول کنم و تغییری در نحوه ی خرید مردم ایجاد کنم. باید راه بهتری وجود می داشت. این فکر مرا از پا درآورده بود.

یک روز همسرم از من پرسید “کی می خواهی کاری در این مورد انجام دهی؟” و من به این فکر کردم که چرا تاکنون این کار را انجام نداده ام. گفتگوهای درونی من با خودم جلوی پیشرفت من را گرفته بود و من در دنیای خودم گیر افتاده بودم. من پول دار شده بودم، آزادی داشتم و راحت بودم – بسیار راحت. من می ترسیدم چیزهایی که دارم را از دست بدهم و این فکر من را فلج کرده بود.

دام موفقیت مانند این است که در یک جعبه ی نامرئی زندگی کنید، نمی توانید مرزها را ببینید اما باز هم توسط قوانین خاصی محدود شده اید. من جسارت لازم برای اینکه فراتر از سطوح موفقیت کنونی ام بروم را نداشتم.

و جالب است که همین ترسی که مرا در منطقه ی امنم نگه م داشت، باعث شد همه چیز را از دست بدهم. من در ۲۴ ساعت ۳ میلیون دلار را از دست دادم و مجبور شدم که دوباره از اول شروع کنم. اما شما مجبور نیستید، این سه مرحله را انجام دهید تا از دام موفقیت دور شوید:

۱- راحت نباشید.

زمانی که راحت باشید نمی توانید رشد کنید.

ترس های درونیتان شما را از حرکت باز می دارند. اگر به صدای درونتان گوش دهید دو انتخاب خواهید داشت: می توانید اجازه دهید که جلوی شما را بگیرد یا اینکه می توانید کاری کنید که شما را به سمت چیزهای بهتر و بزرگتر سوق دهد.
زمانی که به دنبال جاهایی باشید که در آن راحت نباشید، می توانید پیشرفت کنید. عادت کردن به راحت نبودن باعث پیشرفت شما می شود.

۲- به قصد بردن بازی کنید.

اکثر مردم تصور می کنند که به قصد بردن بازی می کنند، اما آنها این را با بازی کردن به قصد نباختن اشتباه می گیرند. پس از آن که به اهداف اولیه تان دست پیدا کنید،دیگر با احتیاط کار می کنید و این باعث عدم پیشرفت شما می شود. زمانی که به قصد برد بازی کنید پیشرفت می کنید. از مرزهای راحت بودن فراتر می روید. این موضوع باعث پیشرفت شما به مراحل بالاتر می شود.

۳- صبر نکنید.

گاهی صبرکردن ایده ی خوبی به نظر می رسد، اما شروع به فعالیت کردن یک نیرو اولیه برای پیشرفت است. منتظر “زمان مناسب” نباشید، این فقط یک بهانه است و البته دشمن پیشرفت و موفقیت.

دام موفقیت زمانی اتفاق می افتد که شما در مورد موضوعی صحبت می کنید اما برای رسیدن به آن کاری نمی کنید. ممکن است برنامه ریزی کنید اما سرمایه گذاری نمی کنید، ممکن است یک آینده جدید را بخواهید اما برای رسیدن به آن کاری انجام نمی دهید.

زمانی که به عقب نگاه می کنم، زمانی که نتوانستم با ترس هایم مواجه شوم و کاری انجام دهم، می بینم که درآن زمان نمی دانستم که چه کاری صحیح بوده.

کافه راز : از منطقه امن خود خارج شوید ، ترس خود را به شجاعت تبدیل کنید و از دام موفقیت دور شوید .
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : چطور سلامت ذهنیتان را الویت بندی کنید؟ "قدرت تفکر مثبت"…