web
analytics
عادت افراد بسیار موفق
زندگی افراد موفق

۳ عادت روزانه ی افراد بسیار موفق

ترجمه شده توسط کافه راز : من معتقد هستم که دو چیز در زندگی وجود دارد: نتایج و بهانه های الکی برای عدم رسیدن به نتیجه ها. به عنوان یک جامعه ما عادت کرده ایم که برای هرچیزی بهانه بیاوریم و به سادگی آنها را بپذیریم. من نمی خواهم جامعه را بدنام کنم – همه ی ما روزهایی شلوغ تر از همیشه داریم و به نظر می رسد که دائما به راه های مختلف کشیده می شویم.

من با انسان های متعهد و با استعدادی کار کرده ام که نتوانسته اند به نتایجی که لایق آنهاست برسند. این به دلیل نداشتن تلاش نبوده است، بلکه به دلیل نداشتن عادت های خوب است.

الگوهای رفتاری و عادت های شما تعیین کننده ی مسیر زندگی شما هستند، پس عجیب نیست که انسان های موفق، عادت های موفقیت آمیز داشته باشند. در بیش از ۳ دهه تلاش من در زمینه ی کسب و کار، از سه عادت خوب استفاده کرده ام که نقش بسیار بزرگی در موفقیت من داشته است و به شما کمک می کند موفقیت خود را به حد اعلا برسانید.

۱- انسانهای برنده صبح زود از تخت بیرون می روند.

من می دانم که تمایلات تجاری کنونی به سمت برنامه ی تغییر پذیر است، اما زمانی که شما در تختتان خوابیده اید، یک نفر دیگر آن بیرون مشغول به کار است. و واقعیت این است که اکثر مدیرعامل ها تا ظهر نمی خوابند و بعد از ظهر به محل کارشان نمی روند. آنها صبح زود بیدار می شوند و روزشان را آغاز می کنند.

در تمامی مصاحبه ها آنها می گویند که روزشان معمولا از ۵ یا ۶ صبح شروع می شود و دو یا سه ساعت قبل از رفتن به دفتر کارشان را به تمرکز و آمادگی برای روزی که پیش رو دارند اختصاص می دهند. ممکن است فعالیت هایی مانند مدیتیشن، ورزش و یا رسیدگی به کارهای مرتبط با تجارت یا هرچیز دیگری باشد، اما زمانی که به محل کارشان می روند بازده بیشتری دارند وبه چیزهای بهتری دست پیدا می کنند.

این عبارت قدیمی “سحر خیز باش تا کامروا شوی” بی دلیل گفته نشده است. انسان هایی که سرحال و درحال کار هستند همان های هستند که موقعیت ها را در اولین فرصت می ربایند. پس صبح زود از تخت بیرون بروید و زمان و تلاش اضافی را صرف شکار موفقیت کنید. موفقیت منتظر شما نمی ماند.

۲- انسانی باشید که اهداف روزانه تعیین می کند و روزانه به آنها دست می یابد.

هیچ مشکلی برای داشتن اهداف و آرزوهای طولانی مدت وجود ندارد، اما کاری که امروز انجام می دهید تاثیر زیادی بر رسیدن یا نرسیدن به آرزوهایتان در آینده دارد. شما باید هر روزتان را عامدانه به روشی برنامه ریزی کنید که منجر به پیشرفت شما در رسیدن به اهدافتان باشد. نه به این معنا که تمام دقایق روزتان را شلوغ کنید فقط به این دلیل که مشغول باشید. بلکه به این معنا که بدانید چه کارهایی مهم هستند و بر انجام آنها تمرکز کنید.

هرشب، یا در آن ساعات اول صبحی را که برای آماده شدن اختصاص می دهید، اهداف روزانه اتان را مشخص کنید. برای یک هفته ی کامل هدف تعیین نکنید. فقط برای روزهای نزدیک. از خودتان بپرسید که هرروز چه کاری باید انجام دهید که نتایج بیشتری داشته باشد و برانجام همان کارها تمرکز کنید. و انتخاب آن کارها به عنوان اهداف روزانه را به یک عادت برای خود تبدیل کنید.

۳- تمرکز کنید، تمرکز کنید ، تمرکز کنید.

حتی اگر هدف را هم تعین کنید، اگر بروی آنها تمرکز نداشته باشید – و منظور از تمرکز کردن کار کردن بر آن چیزی است که حالا مهم است – موفق نخواهید شد. انسان های موفق همیشه می دانند که چه چیزی در لحظه اهمیت دارد و تمام تلاششان را می کنند تا آن کار را انجام دهند و اجازه نمی دهند موضوعات بی اهمیت حواسشان را پرت کند.

آنها این توانایی را دارند تا زمانی که دیگران تمرکز ندارند، متمرکز باشند، و این کار در یک سازمان اصلا آسان نیست زیرا هرکس خواستار بخشی از توجه شماست. اگر می خواهید موفق باشید باید بتوانید این اصل را در خود ایجاد کنید که اجازه ندهید هیچ کس تمرکز شما از کارهای مهم از بین ببرد. البته که ایجاد این اصل نیاز به تمرین فراوان دارد،

اما در پایان روز نتایجی که به دست می آورید کاملا ارزش کار سختی که انجام داده اید را دارند.

ببینید من نمی خواهم به شما دروغ بگویم: برد و موفقیت اکثراوقات خسته کننده است. باید یک کار موفقیت آمیز را بار ها و بارها انجام دهید. اما یک تابلوی امتیازات در زندگی و تجارت وجود دارد، و به وجود آوردن عادات تکراری که منجر به انجام کارهای موثر می شوند اصل کلیدی برای کسب نتایج است – و نتایج آن چیزی هستند که اهمیت دارند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
هرکسی یک تجربه ی اینچنینی داشته است. ممکن است زمانی بوده باشد که در تابستان کار…