web
analytics
3 روشی که پذیرفتن اشتباهتان شما را قوی تر می سازد | کافه راز
اشتباه

۳ روشی که پذیرفتن اشتباهتان شما را قوی تر می سازد

کافه راز : می دانید که شکست بخش مهم و تقریبا همیشه لازم در مسیر موفقیت است. با این حال به جز درس گرفتن چیزهای بیشتری در مورد شکست وجود دارد، مثلا پذیرفتن اشتباهات.

گاهی اوقات شکست به دلیل اشتباهات خودمان حاصل می شود،البته گاهی هم اینطور نیست، اما صرف نظر از دلیل عدم موفقیت یک موضوع ، مهم است که شما مشکل را بپذیرید.

نپذیرفتن اشتباهات پیامدهای جدی طولانی مدتی به همراه دارد، زیرا کارآفرین بودن به این معناست که شما در نوعی سبک زندگی وارد شده اید که برای طولانی مدت برنامه ریزی شده است.
حسن شهرت شما، تجارت شماست. کسی از شما توقع ندارد که همیشه بی نقص باشید اما توقع می رود که صادق باشید.

سه روش وجود دارد که پذیرفتن اشتباهاتتان در طولانی مدت شمارا به یک کارآفرین قدرتمند تبدیل می کند.

۱٫پاسخگوی کارخود باشید، این نشان می دهد که شما فرد مسئولی هستید.

وقتی که اشتباهی مرتکب می شوید، آمادگی داشته باشید که مسئولیت آن را برعهده بگیرید. همه ی پدر و مادرها از معضل بسیار رنج آور داشتن یک فرزند بی مسئولیت آگاهی دارند.

شیشه های ظرف شیرینی کف آشپزخانه متلاشی شده است و زمانی که شما وارد می شوید کودکتان را می بینید که آنجا ایستاده و می گوید :”کار من نبود.” این گونه نباشید.

افراد منطقی می دانند زمانی که اشتباهی صورت می گیرد در اکثر مواقع پذیرفتن آن باعث می شود که مشکل حل شود. نپذیرفتن اشتباهات مانند ریختن بنزین در آتش است، ممکن است شما را دچار مشکلاتی کند که بعدها قادر به حل آن نباشید.

زمانی که تحویل چیزی دیر می شود، یا سیستم موجودی ها دچار اشکال می شود یا یک کار یا تماس مهم را فراموش می کنید، آن را انکار نکنید. به محض اینکه متوجه شدید اشتباهی کرده اید به دنبال بهانه تراشی نباشید.

۲٫صادق باشید، این نشان می دهد که شما انسان درستکاری هستید.

وقتی که مشکلی پیش می آید می توان به سادگی کس دیگری را متهم کنیم یا ساکت ماند و امیدوار باشیم که کسی متوجه چیزی نشود، اما مقصر کردن دیگران یا حذف مشکل ابزارهای موثری برای کارآفرینی که می خواهد به مدت طولانی در صحنه باشد به حساب نمی آید.

اگر مشتری متوجه شود که مشکلی وجود دارد، چه مثالی برای گروهتان ارائه می دهید یا چه اعتباری برای خود خواهید ساخت؟

وقتی که درمورد اشتباهتان مسئول باشید و صادقانه به آن اعتراف کنید، این احتمال وجود دارد که خودتان را پیش مشتریان محبوب تر کنید.

همه ی انسان ها اشتباه می کنند. نقص ها قابل قبولند تا زمانی که اشتباه کردن قاعده ی زندگی شما نباشد. زمانی که با مردم روراست باشید آنها بسیار قدردان و با گذشت خواهند بود. همچنین شما اعتماد مردم را نیز به دست می آورید زیرا همه می دانند که پذیرفتن اشتباهات کار آسانی نیست.

ضرب المثلی می گوید :”موفقیت والدین بسیاری دارد اما شکست یتیم است” . ثابت کنید که آنقدری شجاعت دارید که درستکار باشید و اشتباهات خود را بپذیرید.

۳٫مسئولیت پذیر باشید، این نشان می دهد که شما مورداعتمادید.

خب شما اشتباهی کرده اید، مسئولیت آن را به عهده می گیرید و تصمیم می گیرید که درمورد آن صاق باشید. اما چگونه نظر افراد ضرر دیده را جلب می کنید؟ این فرآیند سه مرحله ای را انجام دهید تا به طورصحیح مسئولیت پذیر باشید.

  • اولا زمانی که متوجه می شوید اشتباهی کرده اید، سریعا به دنبال راه حل باشید. اگرمهلت پایانی انجام کاری را از دست داده اید باید خلاق باشید، به این فکر کنید که چگونه می توانید هرچه سریعتر تا زمانی که قول داده اید کار را تحویل دهید.
  • سپس، با افرادی که ممکن است این اشتباه به آنها مربوط باشد تماس بگیرید و آنها را در جریان اشتباه صورت گرفته قرار دهید. سپس در مورد راه حلی که ابداع کرده اید برایشان توضیح دهید تا باعث بهبود اوضاع شود. اگر مورد قبول واقع شد که عالیست و اگر باعث بهبود اوضاع نشد، برای یافتن راه حل قابل قبول مذاکره کنید.
  • ودر نهایت باید پس از آنکه راه حلی که اتخاذ کردید انجام شد، عواقب آن راپیگیری کنید. یک تماس یا بازدید به منظور پیگیری همه چیز را مرتب می کند و به مشتریان اطمینان می دهد که برای آنها ارزش قائلید.

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
کافه راز : گرانت کاردون، استاد بازرگانی و نویسنده‌ی پنج کتاب از جمله کتاب " قانون"…