web
analytics
راه های
پیشرفت شخصی

۳ بخش از پیشرفت شخصی

ترجمه شده توسط کافه راز : زندگی فقط بحث ایجاد مهارت ها و ارزش ها و بردن آنها به بازار است تا ببینید که چه نتیجه ای برای شما به همراه خواهند داشت.

یک روز مربی من آقای ارل شاوف به من گفت :”جیم اگر می خواهی ثروتمند و خوشبخت باشی این درس را به خوبی به یاد داشته باش، یاد بگیر که بیشتر از آنکه برای شغلت تلاش کنی برروی خودت کار کن.” باید اعتراف کنم این سخت ترین تکلیفی بود که تا به حال داشتم. این کار برای رشد خود تا آخر عمر باقی خواهد ماند.

این که به چه چیزی تبدیل می شوید بسیار مهم تر از آن است که چه چیزی به دست می آورید؟ سوال مهمی که در مورد کارتان باید بپرسید این نیست که “من چه چیزی به دست می آورم؟” بلکه باید پرسید که “من به چه چیزی تبدیل می شوم؟” این که به چه چیزی تبدیل می شوید مستقیما آنچه به دست خواهید آورد را تحت تاثیر قرار می دهد. از این زاویه به قضیه فکر کنید: اکثر چیزهایی که امروز به دست آورده اید، به واسطه ی کسی که امروز بوده اید به دست آورده اید.

من همچنین متوجه شده ام که نتیجه به ندرت فراتر از پیشرفت شخصی خواهد بود. معمولا نتایج یک شانس بسیار بزرگ هستند، اما اگر نتوانید به مسعولیت هایی که همراه با آن می آیند رسیدگی کنید این نتایج در حد توانایی های شما کوچک می شوند.

این مهم ترین اصل زندگی است : برای بدست آوردن بیشتر از آنچه که دارید، باید بهتر از آنچه که هستید باشید.

بازار یک محیط پر مسئولیت است. موقعیت های زیادی در آن قرار دارد اما برای وارد شدن به آن باید از پیش آماده باشید. باید بخشی از امسال به آماده شدن برای سال بعد اختصاص دهیم و بخشی از این دهه را به آمادگی برای دهه ی بعدی زندگیمان. خوشبختانه دلیل اینکه ما درحال حاضر خیلی خوب به نظر می آییم و اوضاع خوبی داریم این است که بخشی از دهه ی پیش را صرف آمادگی برای این دهه کرده ایم.

پس سهم زیادی از زندگی صرف آماده شدن می شود، بخشی از آن هم صرف پیشرفت و بهبود مهارت ها. من یک جمله ی کلیدی خوب برای شروع در مهارت های پیشرفتی که در بازار موثر باشند به شما می گویم. اول از همه ، همه چیز با پیشرفت شخصی و بهبود فردی شروع می شود که باعث ایجاد یک پیشرفت قابل اندازه گیری می شود.

پیشبرد شخصی یک فشار ، یک چالش یک مبارزه است. بدون یک چالش هیچ پیروزی وجود نخواهد داشت. زندگی کاملا همین است. زندگی مبارزه و چالش هایی برای پیشبرد خودمان و مهارت هایمان است تا ببینیم که چه چیز باارزشی در بازار می توانید به دست آوریم.

البته به جز اینها زندگی دارای بخش های اجتماعی، روحی و جسمی هم هست که بعد در موردشان صحبت خواهیم کرد. عادت های جدید به سادگی به دست نمی آیند اما می توان آنها را توسعه داد. گاهی اوقات زمانی که چندین حرکت را در یک مسیر انجام می دهید تغییر کردن آسان نیست اما ممکن است.

یک نفر می گفت “موفقیت :۱۰ درصد انگیزه است و ۹۰ درصد کار و تلاش.” شما فقط کافیست که کتاب بخوانید، مهارت ها را بیاموزید، به ذهن خود فشار وارد کنید و خودتان را آماده کنید.

انگیزه خوب است اما انگیزه باید منجر به اصول و قاعده شود. انگیزه داشتن یک چیز است و داشتن انگیزه به اندازه ای که در کلاس ها شرکت کنید، مطالعه کنید، تکرار کنید تا زمانی که ملکه ذهنتان شود چیز دیگری است. و همه ی اینها چالش هستند. اینها اصلا آسان نیست، اما چالش هایی هستند که اگر در آنها پیروز شوید رشد و پیشرفت را به همراه دارند، و همین است که حقوق، جایگاه و ارزش شما را در بازار مشخص می کند.

من پیشبرد شخصی را به سه بخش تقسیم کرده ام:

۱- روحی و فکری

می دانم زمانی که صحبت از روح می شود بحث ها و صحبت های متفاوتی ایجاد می شود، اما من معتقد هستم که انسان ها حیوان نیستند. برخی معتقدند که انسان ها فقط تکامل یافته از حیوانات هستند اما از نظر من انسان ها منحصر به فرد هستند.

وجود این خصوصیت روح و فکر ما را از همه ی مخلوقات دیگر متمایز ساخته است. خب من درمورد این قضیه نابلد هستم و نمی توانم نصیحت هایی زیادی کنم اما به شما توصیه می کنم در مورد ماهیت روحانی خود مطالعه کنید. و هرچیزی را که باید مطالعه کنید یا وفق دهید تا در این زمینه پیشرفت کنید را شدیدا توصیه می کنم.

۲- جسمی و فیزیکی

ذهن و بدن هم زمان با هم کار می کنند، پس شما باید به هر دو آنها توجه کنید. به پیشرفت هم زمان ذهن و بدن. درمورد بخش فیزیکی، شما این جمله را شنیده اید که “با بدنتان مانند یک معبد رفتار کنید.” منظور چیزی است که به خوبی از آن مراقبت می کنید. با بدنتان مانند یک معبد رفتار کنید نه یک انبار هیزم. خب؟ از آن به خوبی مراقبت کنید.

تنها خانه ای که ما باید در آن زندگی کنیم همین بدن ماست و این تاثیر زیادی در موفقیت در بازار دارد. این سلامت جسم است. به این معنی که نسبت به حالت فیزیکی خودتان احساس خوبی داشته باشید تا در بازار مطمئن و با اعتماد به نفس قدم بردارید و از پایان کارتان مطمئن باشید. این موضوع به بخش های زیادی مربوط می شود از جمله تغذیه ی مناسب.

اگر فقط اندکی دقت کنید می توانید از لحاظ فیزیکی بسیار عالی باشید. تمامی کتاب های تغذیه را مطالعه کنید تا ذهنتان آماده شود. بحث های عجیبی در مورد تغذیه وجود دارد اما شما باید بتوانید خودتان برنامه ی مناسب برای سلامتتان را انتخاب کنید.

سپس موضوع ظاهر فیزیکی وجود دارد. به اندازه ای مهارت داشته باشید که از ظاهر خود در بازار مراقبت کنید. این بسیار بر روی پذیرفته شدنتان تاثیر دارد. بخش بزرگی از آن درمورد این است که چطور دربرابر دیگران ظاهر می شوید چه در جامعه چه در کار. ممکن است بگویید که مردم نباید از روی ظاهر دیگران را قضاوت کنند، اما بگذارید من به شما این را بگویم، آنها این کار را انجام می دهند. زندگی خود را برپایه ی باید ها و نباید ها نگذارید. فقط برپایه ی واقعیت ها زندگی کنید.

البته بعد از اینکه مردم شما را بشناسند براساس چیزهایی فراتر از آنچه می بینند شما را قضاوت می کنند اما در اولین برخود تنها یک نگاه است. پس ظاهر شما یکی از جنبه های فیزیکی پیشبرد شخصی است. نسبت به خودتان آگاهی داشته باشید. این موضوع بسیار مهمی است که از خودمان مراقبت کنیم.

برخی افراد تمام طول روز را نگران ظاهرشان هستند، این نه تنها مفید نیست بلکه مضر هم هست. از خودتان مراقبت کنید و سپس بیخیال شوید.

۳- ذهن

و این هم سومین بخش از پیشبرد شخصی است: ذهن. ذهن خود را بسط دهید، عادت فکرهای خوب را در خود ایجاد کنید، عادت مطالعات خوب، و سعی کنید که آنها را در رفتار با آدمها و در بازار به کار بگیرید.

تمایل شما به اینکه با سختی ها مواجه شوید و کارهایی را انجام دهید که دیگران از آنها صرف نظر می کنند برای شما یک حالت فوق العاده در بازار است.

چطور می توانید در کاری استاد شوید و مهارت های فوق العاده ای داشته باشید که شما را در بازار به یک ایفا کننده ی غیرعادی تبدیل کند؟

باید ذهنتان را بسط دهید. برخی انسان ها از شعر و ادبیات یا تاریخ و هنر و هرچیز دیگری که به نظر سخت بیایند دوری می کنند. اما اگر همیشه از چیزهایی که به نظر سخت می رسند کناره گیری کنید، انسانی ضعیف خواهید بود.

و در بازار آمادگی نخواهید داشت. پس از مواجه با موضوعات و مسائل دشوار نترسید. زمانی که با آنها روبه رو شوید و مهارت های لازم را بیاموزید خواهید دید به مراتب ساده تر از آنچه فکر می کردید بوده اند .
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : ثروتی که ارزشش بیشتر از مقداری اسکناس است و می…