web
analytics
13 روش برای مراقبت روزانه از خود | کافه راز
مراقبت روزانه

۱۳ روش برای مراقبت روزانه از خود

ترجمه شده توسط کافه راز : خودرا درگیر یک برنامه ی روزانه ی سخت و ناسالم نکنید. به شما یاد می دهیم که چطور در برنامه ی شلوغتان “زمان شخصی” به خود اختصاص دهید.

ساعت ۷:۳۰ صبح است.ساعت گوشیتان زنگ می زند. با چشم نیمه باز سعی می کنید گوشی را پیدا کنید و این صدای وحشتناک را قطع کنید. دوباره در تختتان فرو می روید و چشمهایتان را می بندید.

تا اینکه ناگهان صاف می نشینید، چشمهایتان کاملا باز است و متوجه می شوید سه بار زنگ ساعت گوشی را قطع کرده اید. دیرتان شده است. درنتیجه به سرعت از تخت خارج می شوید و مثل باد لباس هایتان را عوض می کنید و سر کار می روید.

درمحل کارتان هستید (بالاخره) و میلیون ها ایمیل در صندوق دریافتتان وجود دارد. خیلی سریع شروع می کنید که پاسخ دادن، فقط به افرادی که تا دقایق دیگر بازخواهندگشت. زمانی بیدار می شوید که جهان شما را می خواند و شکمتان درخواست غذا می کند. باز هم همه چیز مات و سیاه است. و زمان آن می رسد که دوباره به سمت تخت و پتویتان بدوید.

می خوابید، بیدار می شوید و کار می کنید. این مرتبا تکرار می شود. چیزهای بیشتری در زندگی وجود دارند که از کار کردن مهمترند. چه طور می توان اطمینان حاصل کرد که به اندازه ی کافی برا خود “زمان شخصی” دارید؟
برای رسیدن به نتیجه از شورای کارآفرینان جوان پرسیدیم :”پیش از رفتن به کار چه روش هایی برای مراقبت روزانه از خود انجام می دهید؟

۱٫بازه های زمانی مشخصی را تعیین کنید که کار نکنید.

بهترین بهانه برای اینکه به خودتان توجه نکنید کارکردن است. من زمان های خاصی را تعیین کرده ام که در طول آن کارنمی کنم و درعوض با خانواده ام وقت می گذرانم. این زمان ها اولین چیز در صبح (قبل از ساعت ۸صبح) و زمان صرف شام (۵ تا ۸ شب) هستند. به جز زمان هایی که باید کار خاصی را انجام دهم، این زمان های مقدس برای من است تا با خانواده ام وقت بگذرانم و کار نکنم.

_جاشوا دورکین. از شرکت Bigger Pockets

۲٫ روزتان را با تمرینات تمدد اعصاب شروع کنید.

من هرروز صبح با استفاده از نرم افزاری به نام Beditations حدودا ۵ تا ۱۰ دقیقه تمرینات آرامش اعصاب انجام می دهم. مدیتیشن به من کمک می کند تا به آن چیزهای خوبی که در زندگی دارم فکر کنم و امواج منفی را از خود دور کنم.

من متوجه شدم که این تمرینات صبح گاهی خودآگاهی را در من افزایش می دهد و به من کمک می کند فقط به مسائل مهم دقت کنم. همچنین باعث شده است انسانی مثبت، پرانرژی و شاد باشم.

_کریستوفر جونز. LSEO.com

۳٫ ورزش کنید.

من اکثر روزها صبح زود بیدار می شوم و بیرون از خانه ورزش هایی به نام F3 انجام می دهم.جدا از فواید مشخصی که ورزش برای بدن دارد، ذهن من را پاک می کند و باعث می شود به بیرون از خانه بروم و با دوستان خوب درارتباط باشم.

_ جان دیلارد، از شرکت های Big Sky

۴٫ به اندازه ی کافی بخوابید.

فواید علمی خوابیدن غیرقابل شمارش است. خواب بیشتر برابر است با شادی و سلامت بیشتر و قدرت تصمیم گیری بهتر. برای اینکه بتوانید بهترین خود را انجام دهید، باید باتری هایتان را شارژ کنید.

_راین استفنز، از شرکت های بازاریابی Ryan Stephens

۵٫ شعر بنویسید.

ممکن است به نظر احمقانه بیاید اما این کاری است که من هرروز این کار را انجام می دهم، باعث می شود که استرس من کاهش یابد و ذهنم به سمت جزئیات دنیای اطراف و موقعیت هایی باز می شود که تا کنون متوجه آن نشده ام. روزتان را با نوشتن یک شعر آغاز کنید، حتی یک شعر ساده ی بچگانه.

_متیو مانوس، شرکت Verynice

۶٫ خاطراتتان را یادداشت کنید.

زندگی خیلی شلوغ است. من کارهایی که انجام می دهم، افرادی که ملاقات می کنم و احساسات خود را یادداشت می کنم. این بهترین روشی است که باعث می شود لحظات مهم زندگی را فراموش نکنم و از چالش های زندگی کاری و زندگی شخصی ام آگاه بمانم.

_کیت لونستین، شرکت های Canonball

۷٫ با خانواده و دوستانتان صحبت کنید.

دوستان و خانواده تان بزرگترین حامیان شما هستند. حتی اگر روز سخت و پراز تنشی داشتید، تلفن را بردارید و سلامی به مادرتان بکنید یا با دوست صمیمیتان کمی صحبت کنید و فقط درمورد اتفات خوب صحبت کنید. این باعث می شود بتوانید سرپا باشید.

_فراز خان، Go Direct Lead Generation

۸٫ آهسته بیدار شوید.

برای من این غیرعادی نیست که پیش از بیرون آمدن از تخت ۱۰ تا ۱۵ ایمیل را پاسخ دهم. اما شروع کردن روز به این صورت معمولا باعث می شود تا پایان روز امواج منفی وجود داشته باشد. من متوجه شده ام که زمانی که ۳۰ تا ۴۵ دقیقه زمان می برد تا به آرامی بیدار شوم و دوش بگیرم و بعد ایمیل هایم را چک کنم بسیار احساس شادی بیشتری دارم.

_جسی لییر، V.I.P. Waste Services, LLC

۹٫ داستان های افسانه ای بخوانید.

یک بعد از ظهر را استراحت کنید، از موضوعات کاری فاصله بگیرید و وارد دنیای دیگری شوید. خواندن داستان های ساختگی و افسانه ها نیمکره ی راست مغزتان را تحریک می کند و افکار خلاقانه ای خواهید داشت. این تحریکات باعث می شود در طول روز افکار متفاوتی داشته باشید، مشکلات را به روش های ذهنی حل کنید و مهم تر از همه روحتان را طراوت می بخشد.

_مارک کراسنر،Knee Walker Central

۱۰٫ یوگا انجام دهید.

کافه راز : من همیشه انسان فعالی بودم، واترپلو بازی می کردم، شنا، اسکی روی آب و همه ی ورزش های دیگر را انجام داده ام. اما در سال های اخیر چند روزی در هفته یوگا انجام می دهم و این کار زندگی من را تغییر داده است.

آنجا تنها جایی است که تلفن همراهم کاملا خاموش است و تماما بر روی خودم تمرکز می کنم، هیچ مشتری، کارمند یا پروژه ای وجود ندارد. این آسان ترین راهی است که می توانید در طول ۶۰ ثانیه جسم و ذهنتان را مرتب کنید.

_توری تایناکا، Sparkhouse

۱۱٫ به فیلم ها و صداهای ضبط شده گوش دهید.

من متوجه شدم که یکی از بهترین تلاش ها برای اکسیژن رسانی و تحریک ذهن قدم زدن و گوش دادن به صداهای ضبط شده ای است که در نرم افزار پادکست که برای گوشی های آیفون وجود دارد. به خودتان لطف کنید و صدایی با موضوعی غیر از کسب و کار گوش کنید.

_مت ویلسون، Under30Experiences

۱۲٫ خودتان را در برنامه روزانه تان قرار دهید.

زمانی که خود را در برنامه هایتان قرار دهید، جلسات یا برنامه هایی به وجود نمی آیند که از برنامه های شخصیتان جلوگیری کنند. من ترجیح می دهم اولین برنامه ی روزم خودم باشم تا مطمئن باشم که فعالیت های مهمی که برای سلامتم مفیدند مانند ورزش کردن را از دست ندهم.

_ناتالی مک نیل، She Takes on the World

۱۳٫ زمانی را برای بازی کردن اختصاص دهید.

پیش از اینکه پدرشوید، من این نصیحت را به همه می دهم: ورزش، مدیتیشن، یوگا و غیره. این ها همگی استثنا هایی برای پرورش خود هستند. پس از پدر شدن، بزرگترین لذتی که من تجربه کرده ام بازی با فرزندانم است.

مانند این است که بعد از یک روز سخت کاری هوای دریا را عمیقا تنفس کنید، حتی بهتر!
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز: به جسم و ذهنتان فرصت بدهید دوباره بازسازی شوند احتمالا من…