web
analytics
11 چیزی که می توانند جرقه ی یک موفقیت بزرگ را در زندگی شما روشن کنند | کافه راز
۱۱ چیزی که می توانند جرقه ی یک موفقیت بزرگ را در زندگی شما روشن کنند

۱۱ چیزی که می توانند جرقه ی یک موفقیت بزرگ را در زندگی شما روشن کنند

۱۱ چیزی که می توانند جرقه ی یک موفقیت بزرگ را در زندگی شما روشن کنند و تنها یک ثانیه کوتاه برای تغییر آینده لازم است.

ترجمه شده توسط کافه راز : تغییرات به ندرت ایجاد می شوند، با برداشتن گام های کوچک و معین به سمت یک آینده ی از پیش برنامه ریزی شده.

اما گاهی این تغییرات در زمان های بسیار کوتاهی صورت می پذیرند،حتی گاهی خودمان هم متوجه آنها نمی شویم و گاهی این تغییرات به قدری موثر و بادوام هستند که تا آخر عمر تغییر خواهیم کرد. دیگر نمی توانیم بد، یا خوب است را بپذیریم. ما می خواهیم آینده ی مان را در دستان خود داشته باشیم.

ما از اعضای سازمان اوراکلز،گروهی از مشاوران بزرگ دنیا در زمینه ی کارآفرینی، پرسیدیم چه چیزی به وجود آورنده ی آن ایده ای در ذهن شما بود که باعث تغییرتان شد؟

آن لحظه ی مهم در زندگی شما کدامست؟

۱-قدرت نصیحت های افتضاح

Scooter Braun

من کسب و کارم را در دوران دانشجویی شروع کردم و نمره هایم قربانی این کار شدند. من برای مشاور تحصیلی ام توضیح دادم که دلیل نمرات کمی که می گیرم افسردگی یا مصرف الکل نیست، بلکه به این دلیل است که من کسب و کار خودم را راه اندازی کرده ام.

او درمورد اعانه ی بزرگ دانشکده برای من توضیح داد که توسط رابرت وودراف، رئیس شرکت کوکاکولا، از سال ۱۹۲۳ تا ۱۹۸۴ پرداخت می شد. من فکر می کردم که مشاور سعی دارد روشی را به من نشان دهد که بتوانم هم در دانشکده بمانم و هم کسب و کارم را اداره کنم. اما او سپس گفت: “شانس تو برای اینکه به فردی مانند رابرت وودراف تبدیل شوی یک در میلیون است. روی درس ها و کلاس هایت تمرکز کن. ” درهمان لحظه زندگی من تغییر کرد. به او گفتم که خودم فکری برای این وضعیت خواهم کرد. و گفتم که درس و دانشگاه را رها می کنم.

اسکوتر براون، بنیانگذار پروژه های SB ، یکی از “۱۰۰ فرد تاثیرگذار سال ۲۰۱۳ ” به انتخاب مجله ی تایمز. سرمایه گذار در تکنولوژی و انسانی خیر و بشردوست.

۲-کتابی که زندگی را دچار تغییر می کند

Tai Lopez

در اوایل ۲۰ سالگی زندگی من افتضاح بود. روی کاناپه ای در یک ماشین کاروان می خوابیدم، هیچ دوستی نداشتم، مدرک دانشگاهی نداشتم. یادم می آید یک شب دراز کشیده بودم و به این فکر می کردم که واقعا زندگی من این است؟ سپس مادرم کتاب “هیولای درونت را بیدار کن” اثر تونی رابینز را به من داد. یک جمله همه چیز را برای من تغییر داد. “زمانی که موفق می شوید، جشن می گیرید و زمانی که شکست می خورید، فکر می کنید. تمامی چیزهای بزرگ و ارزشمند از فکر کردن به دست می آیند.

این مفهوم به من فهماند که من می توانم به این فکر کنم که کجای کار را اشتباه کرده ام و مهم تر از آن برای آینده ام برنامه ریزی کنم. این به من توانایی داد تا با محدودیت ها و موانع موجود بجنگم. من به لحاظ ذهنی تشنه ی یافتن یک مشاور و تجربیات متناسب بودم. اگرچه برای رسیدن به موفقیت اندکی زمان لازم بود، اما آن موضوع مسیر را برای رسیدن به جایگاه کنونی ام به من نشان داد.

 تای لوپز، سرمایه گذار، شریک و مشاور در بسیاری از تجارت های چندین میلیون دلاری، با تای از طریق فیس بوک یا اسنپ چت ارتباط برقرار کنید

۳-مشاور مناسب در زمان مناسب

آن لحظه ی بسیار تعیین کننده در زندگی من ملاقات با لارس راسموسن دستیار برنامه ی گوگل مپ بود، دومین روز از اقامت من در سانفرانسیسکو بود و تا آن زمان من هنوز متوجه نشده بودم که شرکت های عظیم و مهم جهانی هم توسط افراد عادی دایر شده اند.

لارس بسیار مهربان بود و واقعا برای رسیدن به موفقیت به ما کمک می کرد. آن ملاقات و درک این موضوع باعث شد که ایده ی جاه طلبانه ی شرکت کانوا در ذهن من ایجاد شود. و درنهایت به آنچه که امروز است تبدیل شود.

ملانی پرکین، بنیان گذار و مدیرعامل شرکت کانوا، کسی که توانست ارزش گذاری بهای بورس شرکت خود را دو برابر کرده و به ۳۴۵ میلیون دلار برساند.

۴-یک دیدگاه ثانویه

Roberto Orci

من در مکزیکو سیتی به دنیا آمدم و تا پیش از آنکه در ۸ سالگی به آمریکا بیاییم در همانجا زندگی می کردم. در طول سال هایی که به مدرسه می رفتم، معلم های ما فیلم زاپوردر در مورد ترور جان اف کندی را به ما نشان می دادند. درکمال تعجب، آنها این مفهوم را گرامی می داشتند که حقیقت این جریان در نزاع و مشاجرات تاریخی بوده است. این همیشه در ذهن من باقی ماند.

این موضوع به من نشان داد که هر چیز بیش از یک روی دارد و مهم نیست که حقیقت تا چه اندازه مشخص و واضح باشد. و این دیدگاه به من کمک کرد نویسنده ای موفق باشم.

 روبرتو ارکی، تهیه کننده و فیلم نامه نویس فوق العاده ی هالیود، کسی که فیلم ها و برنامه های تلویزیونی اش در کل جهان بیش از ۵ بیلیون سود ناحالص داشته است.

۵-قانون ۸۰/۲۰

Jon Braddock

اصل پارتو زندگی من را تغییر داد: درک این موضوع که ۲۰ درصد از یک عمل ۸۰ درصد از نتیجه ی آن را می سازد. اگر بر همان ۲۰ درصد تمرکز کنید می توانید با کمترین مقدار بیشترین حد را به دست آورید – هم در زندگی و هم در کسب و کار.

 فیل سوسلو، صاحب شرکت اوزنیوم

۶-ارتباط بسیار موثر

Jon Braddock

تغییر در زندگی من زمانی رخ داد که بیش از ۱۵ سال پیش در اولین گروه چندشبکه ای عضو شدم. شبکه سازی و ایجاد ارتباط با سایر کارآفرینان انرژی دهنده است و توانایی به اشتراک گذاری ایده ها و کسب دیدگاه های ارزشمند را ایجاد می کند. آموختن موضوع درخواست مشورت از دیگران و پیشنهاد مشورت دادن به دیگران باعث ایجاد تغییرات مثبتی می شود.

 جان براداک، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت My Life & Wishes (زندگی و رویاهای من)

۷-فضای مناسب با افراد مناسب

chris-plough

من ۵ سال پیش برنامه ی” Opening the Kimono” را که توسط نویسنده تیم فرریس معرفی شده بود را انجام دادم و با انسان های فوق العاده ای آشنا شدم – نویسنده ها، کارآفرینان و هنرمندان. این کار اصلا ارزان نبود، و در آن زمان بیشترین پولی بود که بعد از دوران دانشگاه برروی خود سرمایه گذاری کرده بودم. علایق و داستان های ما باعث شد راه هایی برای برقراری ارتباط و دوستی پیدا کنیم. آن روابط دوستی به بهترین روابط زندگی من تبدیل شدند.

 کریس پلاگ، مشاور کارآفرینی و کارآفرین زنجیره ای

۸-بازنده و زیردست بودن

CraigLack

مربیگری تیم پسرم در مسابقات پینت بال “ما در برابر جهان” تغییر را در زندگی من ایجاد کرد. پول جایزه ۱۶۰۰۰۰ دلار بود و ما در مسابقات بین سه تیم برتر ۰-۱ عقب بودیم. همه دربرابر ما قرار داشتند: تیم مقابل و البته تیم مورد علاقه ی بینندگان فقط یک امتیاز لازم داشت تا بازی را برنده شود. اما با تجربه ی کم آنها درمورد فشار قهرمانی، تیم مقابل فقط بازی می کردند که نبازند، اما ما برای برنده شدن می جنگیدیم.

درآن لحظه من متوجه شدم که نگرش، آگاهی و تعهد همان چیزهایی هستند که در ورزش و هم در زندگی تغییراتی ایجاد می کنند. تیم ما دو بازی بعد را برنده شد و پول جایزه را با خود به خانه بردیم. اما تجربه ی غلبه بر فشارهای موجود بسیار ارزشمند تر بود.

کریگ لک، مدیرعامل شرکت انرژی و خالق برنامه ی اجرا بر اساس برنامه های سالم

۹-زندگی در یک داستان مهاجرتی موفق

Tom Shieh

زمانی که من شش ساله بودم خانواده ام به آمریکا مهاجرت کردند. پدرم سرایدار بود و در شیفت شب کار می کرد، من و برادرم از ساعت ۱ تا ۵ صبح پیش از رفتن به مدرسه روزنامه ها را درب خانه ها تحویل می دادیم. ما ماشین نداشتیم و همه جا پیاده می رفتیم. کل خانواده ی ۵ نفره ی ما روی یک تشک سایز بزرگ می خوابیدیم.

باوجود تمام این چالش ها و مشکلات خانواده ی ما قوی و متعهد به یکدیگر باقی ماند. من از این موضوع یادگرفتم که:

از تلاش فراوان برای رسیدن به رویاها نباید ترسید.

درتمامی لحظات و بی توجه به شرایط قدردان و مثبت اندیش باشید.

مراقب خانواده خود و تمام افرادی که به آنها تعهد دارید باشید.

 تام شیه، مدیرعامل و بنیانگذار Crimcheck

 

۱۰-ارزش قدرت آسیب پذیری را بدانید

Adèle McLay

من در طول ۷ سال ۱۱ اتفاق ناگوار از قبیل از دست دادن سه قلوهایم را تحمل کردم. من هرگز در این مورد صحبت نکردم، اما به ندرت احتمال دوباره بچه دار شدن را فراموش کردم. با یادگیری قدردان بودن برای چیزهایی که حالا دارم، من از انرژی و انگیزه های جدید لذت می بردم. من با هدف و دیدگاهم در زندگی و کسب و کار دوباره ارتباط برقرار کردم.

اندکی بعد من داستانم را برای یک خانم پرنفوذ و قدرتمند تعریف کردم و او من را تشویق کرد که این داستان را با دیگران هم به اشتراک بگذارم. زمانی که این کار را انجام دادم، مردم گریه کردند و تحت تاثیر قرار گرفتند. من با به اشتراک گذاشتن ترس ها، غم ها و شکست هایم، ارتباطات قوی تر و عمیق تری ایجاد کردم. دیگران من واقعی را دیدند و این من را از درد و غم آزاد می کرد. من یادگرفتم که آسیب پذیری قدرت زیادی دارد.

عادل مک لی، مشاور پیشرفت کسب و کار و سخنران.

 

۱۱-هرگز بیش از اندازه راحت نباشید

Maury Rogow

در شروع عملکرد خود در سری قبل، توانستیم سهام شرکت خود را به قیمت ۲ میلیارد دلار به فروشیم. ما عقب نشستیم، احساس راحتی می کردیم و این پیروزی را جشن گرفتیم. سپس رئیس جدید گروه وارد اتاق شد و گفت: “جشن گرفتن کافی است. شما هیچ کار مفیدی برای من انجام ندادید. کارتان از امروز شروع می شود. اگر نتوانید وضعیت بازار را بهبود دهید اخراج خواهید شد.” جشن تمام شد.

آن هفته سه نفر اخراج شدند. من متوجه شدم که برای موفق شدن به عنوان یک کارآفرین نباید بر موفقیت های گذشته متکی باشم. باید خودم را به چالش بکشم و اصلاحات و تغییرات جدیدی را ایجاد کنم. حتی همین حالا هم من این درس را هر هفته به خودم یادآوری می کنم.

 موری راگو، مدیرعامل شرکت Rip Media Group

 
One thought on “۱۱ چیزی که می توانند جرقه ی یک موفقیت بزرگ را در زندگی شما روشن کنند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : ارتباط و ملاقات با دیگر افراد برای همه به یک…