web
analytics
11 مهارت بسیار مفید که می توان در یک دقیقه آموخت | کافه راز
مهارت مفید

۱۱ مهارت بسیار مفید که می توان در یک دقیقه آموخت

کافه راز : هرانسانی دوست دارد که در زندگی یک برنامه ی روزانه داشته باشد، مخصوصا اگر برنامه ی سریع الوصولی باشد. اگرچه یک دقیقه زمان زیادی به نظر نمی آید برای آموختن یک مهارت، اما واقعا شگفت زده خواهید شد اگر ببینید که در کمتر از ۶۰ ثانیه چه کارهایی می توانید انجام دهید.

دراینجا چندین مهارت مفید در زندگی نام برده شده است که می توان خیلی سریع یادگرفت.

۱٫همه چیز را با یک “چرا” در ذهنتان آغاز کنید.

به گفته ی یکی از کاربرها،چارلز فارون، :”همیشه! نه فقط زمانی که موضوع برنامه های کاری درمیان است. حتی تصمیماتی که بر زندگی، سلامت و شادیتان تاثیر دارد را هم با یک چرا آغاز کنید.”

ازخود بپرسید که چرا غذاهایی می خورید که برای سلامتتان مضرند، یا اینکه چرا کارهایی را این گونه انجام می دهید. چرا ازانجام دادن کاری که می دانید باید انجام دهید اجتناب می کنید. این یک روش بسیار ساده با مهمترین نتایج ممکن است.

۲٫ در حین پرینت گرفتن جوهر را ذخیره کنید.

به گفته ی یکی از کاربران ویجی جین :”در زمان چاپ مدارک به سادگی متن را از سیاه به خاکستری تغییر دهید. ” این کار تغییربسیار اندکی در کیفیت چیزی که چاپ می کنید ایجاد نمی کند اما با این کار نه تنها میزان جوهرمورد استفاده را کاهش می دهد بلکه سرعت چاپ را هم افزایش می دهد.

“احتیاجی نیست که بگوییم با استفاده ی کمتر جوهر، تعداد کارتریج های استفاده شده ی کمتری در زمین قرار می گیرند و درنتیجه زمینی سبزتر و پاکتر خواهیم داشت”

۳٫ عطسه ی درحال وقوع را نگه دارید.

یکی از کاربران،الکساندر فریر، روش هایی را برای متوقف کرد عطسه پیشنهاد داده است. بینی خود را فشار دهید، قسمت بالایی آن را محکم بگیرید و بکشید انگار که می خواهید بینی را از صورتتان بکنید. این کار نباید دردناک باشد، اما باعث کشیده شدن غضروف می شود و عطسه را بند می آورد.

فین کنید. زمانی که احساس می کنید قرار است عطسه کنید دستمالی بردارید و در آن فین کنید. این کار سینوس های شما را از آنچه باعث عطسه شده است پاکسازی می کند.

با انگشت شصت و انگشت اشاره لب بالاییتان را بگیرید و به سمت بالا بکشید و به سوراخ های بینی به چسبانید. انگشت شصت باید در مقابل یکی از سوراخ های بینی باشد و انگشت اشاره مقابل دیگری، الب بالایی را اندکی جمع کنید.

زبانتان را پشت دو دندان جلویی، جایی که سقف دهان با لثه برخورد دارد، با بیشترین نیرو فشار دهید تا زمانی که احساس عطسه کردن از بین برود.

۴٫ پشت میزکارتان عضله سازی کنید.

به گفته ی یکی ازکاربران آشوین د.کینی:”تا جایی که می توانید دستهایتان را محکم به هم فشاردهید. باید فشار را در عضلات سینه، شانه و بازو احساس کنید.” این تمرین فشاری نیاز به تحرک کمی دارد اما عضلات را قوی می کند.

۵٫ به سادگی حالت متن را در برنامه ی Word تغییر دهید.

متنی که می خواهید حالتش را تغییر دهید، مشخص کنید و کلید های shift+F3 را فشار دهید. اگر یکبار این کار را انجام دهید تمامی متن به حروف بزرگ تبدیل می شود، اگر دو بار انجام دهید تمامی متن انتخابی به حروف کوچک تبدیل می شود و اگر سه بار این کار را انجام دهید، فقط حروف ابتدای هر کلمه به حروف بزرگ تبدیل می شوند.

۶٫ هرگز یک ایمیل ناتمام را ارسال نکنید.

به گفته ی دیوید اسپنسر:”زمانی که ایمیلی می نویسید، آدرس را در آخرین لحظه وارد کنید. دراین صورت هیچ گاه یک ایمیل ناتمام را تصادفا نمی کنید.”

۷٫ پیش از خواب ذهن خود را مرتب کنید.

میحالاکه کاتالین می نویسد :” درپایان روز برای یک دقیقه روزتان را مرور کنید. کارهایی که انجام داده اید. کارهایی که باید انجام میدادید اما ترس یا تنبلی مانعتان شده است. چرا کارهای آن روز را انجام داده اید. چه طور می توانید کارخود را بهبود ببخشید.اگر هرشب قبل از خواب این کار را انجام دهید، خواب خوبی خواهید داشت.

۸٫ همیشه بدانید که آیا قرص های روزانه تان را مصرف کرده اید یا نه

برای قرص هایی که دو بار در روز مصرف می کنید، زمانی که قرص را همگاه صبح می خورید یک بطری را به صورت سر و ته قرار دهید و بعد از آنکه قرص دوم را در عصر مصرف کردید بطری را به حالت اولیه برگردانید.

برای قرص هایی که سه بار در روز مصرف می شوند، می توانید بطری را هنگام صبح در سمت چپ خود قرار دهید، هنگام ظهر در رو به رو و پس از شام سمت راستتان قرار دهید. ترتیب کار مهم نیست. فقط محل بطری را پس از مصرف دارو تکان دهید تا متوجه شوید دارو را مصرف کرده اید.

۹٫ باطری تلفن همراهتان را ذخیره کنید.

به گفته ی یکی از کاربران ،آشوک کومار، زمانی که از وای فای گوشی به اینترنت متصل نمی شوید، آن را خاموش کنید. زمانی که یک شبکه در دسترس نباشد دستگاه شما برای یافتن یک شبکه ی دیگر جست و جو می کند و این شارژ باطریتان را کم می کند.

۱۰٫ روز موفقیت آمیزی داشته باشید.

یکی از کاربرها ،دیوید پلانک، نوشته است که “صبح که سرکار یا مدرسه می روید اولین کاری که باید انجام دهید الویت بندی روزتان است. اکثرمردم روزشان را با بررسی ایمیل و تماس هایشان شروع می کنند. به هر حال الویت بندی ذهن را خسته می کند و بهتر است این کار را زمانی انجام دهید که ذهنتان تازه است. این اولین گام برای موفقیت است. “

۱۱٫ قبل از آنکه از ماشین پیاده شوید بدانید که باک بنزین کدام سمت است.

اگر به نشاندهنده ی سوخت که بر روی داشبورد وجود دارد نگاه کنید، فلش کوچکی را می بینید که نشان دهنده ی آن سمتی است که باک بنزین ماشین قرار دارد. به این صورت دیگر هرگز فراموش نمی کنید که باک بنزین کدام سمت است.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
[quote]کافه راز : آیا این کار ساده است؟ - خیر این کار بسیار دشوار است. اما…