web
analytics
11 روش ساده برای افزایش انرژی در بعداز ظهرها | کافه راز
11 روش ساده برای افزایش انرژی در بعد از ظهرها

۱۱ روش ساده برای افزایش انرژی در بعداز ظهرها

۱۱ روش ساده برای افزایش انرژی در بعد از ظهرها و البته این روش ها شامل مصرف کافئین نمی شوند

ترجمه شده توسط کافه راز : آیا تاکنون این احساس را داشته اید که بعد از ساعت ۳ بعد از ظهر دیگر مغزتان کشش ندارد؟ همه ی ما چنین احساسی را داشته ایم و می دانیم که این حالت باعث از بین رفتن بازده شما در طول روز می شود.

اما به جای اینکه پشت میز بنشینید و خودتان را مجبور به تمرکز کنید، اندکی استراحت کنید و کار دیگری انجام دهید.

گاهی اوقات تنها چیزی که احتیاج دارید این است که اندکی حواستان پرت شود تا بتوانید ذهنتان را بازسازی کنید و برای ادامه ی روز انرژی تان را افزایش دهید.

ما از سازمان مشاوره ی کارآفرینان جوان خواستیم که راهکار هایی برای حفظ هشیاری در ساعات کسالت آور بعد از نهار ظهر به ما ارائه دهند.

 1. بایستید یا حالت خود را تغییر دهید

در اداره ی ما هر میزکار این قابلیت را دارد که به حالت نشسته یا ایستاده تغییر حالت یابد. اگر من احساس رخوت در بعدازظهر داشته باشم، میزم را به حالت ایستاده تنظیم می کنم و ایستاده کارهایم را انجام می دهم – یا به یکی از محیط های آزاد انجام کار می روم. این کار باعث می شود در بعدازظهرها از لحاظ جسمی و ذهنی انرژیتان را بازسازی کنید و همچنین تمرکز و هشیار باشید.

 1. یک پیام تشکر بفرستید

بهترین روش برای مبارزه با حالت رخوت و کسالت این است که کاری انجام دهید. به جای درگیر شدن با موضوعی دشوار که احتمالا در میان راه و ناقص آن را رها می کنید، یک پیام تشکر برای کسی که شما را در مسیر زندگی کمک کرده است ارسال کنید. این فعالیت باعث می شود انرژی دوباره به دست آورید، افکارتان را دوباره شکل دهید و انرژی لازم برای انجام کارهای دشوارتر را تامین می کند.

 1. این موضوع را بپذیرید

من متوجه شدم که صبح ها و شب ها بهتر می توانم کارهایم را انجام دهم. پیش از این خورم را به خاطر اینکه هنگام بعدازظهر بازده کاری نداشتم سرزنش می کردم. اما حالا این موضوع را پذیرفته ام. اگر احساس کردم لازم است به پیاده روی بروم همان کار را انجام می دهم. یا روزنامه ی ورزشی مطالعه می کنم. اگر کار مهمی وجود داشته باشد و در آن زمان حوصله ی انجام آن را نداشته باشم، می دانم که شب تا دیر وقت باید مشغول به انجام آن کار باشم. اما آن برای من بهتر است که تمام روز را شاد باشم (بعدازظهر ها استراحت کنم و شب ها کار) و بدون استرس.

 1. اندکی عقب بکشید و دوباره برنامه ریزی کنید

بهترین روش برای مبارزه با حس کسالت بعد از ظهر این است که اندکی از کار کنار بکشید و مجددا برنامه ریزی کنید. من با بررسی مجدد کارهایی که باید در آن روز انجام دهم و تعیین الویت هایم برای روز بعد، می توانم تمرکز بیشتری بر اهداف بزرگتر داشته باشم و بهتر تشخیص دهم که کدام کار باید اول انجام شود.

 1. پیاده روی کنید

هیچ چیز نیرو بخش تر از یک پیاده روی دلچسب در یک محیط طبیعی نیست. اگر پارکی در نزدیکی شما وجود دارد، به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه سریع و هدفمند به پیاده روی بروید. این کار به شما انرژی می دهد در نتیجه می توانید سرحال تر و پرانرژی سرمیز کارتان برگردید و آماده ی کار شوید.

 1. یک چرت کوتاه بزنید

یک اتفاق فیزیکی رخ می دهد که به من این هشدار را می دهد که ذهن و بدنم دیگر کشش نداد. من چرت زدن در محل کار را چند سال پیش امتحان کردم و حالا این کار بخشی از برنامه ی روزانه ی من شده است. من بین ۲۰ دقیقه تا حداکثر ۱ ساعت چرت می زنم. و این تاثیر فوق العاده ای در افزایش سطح انرژی من در بعدازظهر ها داشته است. حالا من می توانم کار بیشتری نسبت به زمانی که مغزم از خستگی کشش ندارد انجام دهم.

 1. مطالعه کنید

من دوست دارم که زمانی را برای مطالعه ی یک کتاب خوب یا یک مقاله ی اینترنتی صرف کنم. این حالت راهنمایی مجدد ذهنی باعث می شود که از حالت خستگی ذهنی ناشی از کار دور شوم و به من دوباره انرژی می دهد. و همچنین ایده های جدیدی را در ذهن من ایجاد می کند که می توانم از آنها در کارهایم استفاده کنم.

 1. از صفحه ی نمایش فاصله بگیرید

خستگی چشم ها می تواند حتی خستگی بعدازظهرها را شدیدتر کند. کاری انجام دهید که نیازی به کارکردن با صفحه نمایش کامپیوتری نداشته باشد. اطراف دفتر کارتان قدم بزنید یا با یکی از همکارانتان اندکی صحبت کنید تا زمانی که احساس کنید می توانید به کارتان برگردید.

 1. با یکی از دوستانتان تماس بگیرید

گاهی اوقات بهترین روش برای دوری از احساس کسالت و خستگی بعدازظهرها این است که از دنیای کسب و کار فاصله بگیرید و با یکی از اعضای خانواده یا کسانی که دوستشان دارید صحبت کنید. برای آنها پیام نفرستید، با آنها تماس بگیرید و به مدت ۱۵ دقیقه درمورد موضوعات جالب و شاد صحبت کنید. این کار بسیار نیروبخش است و همان محرکی است که برای بازگشت به کارتان به آن احتیاج دارید.

 1. بازی کنید

به نظر احمقانه می آید، اما انجام چند مرحله از بازی ویدیویی مورد علاقه ام برای من بسیار کارآمد است. این کار استرس را کاهش می دهد و حواس من را از موضوعی که با آن کشمکش داشته ام پرت می کند. زمانی که پس از یک ساعت بازی کامپیوتری به دنیای کارم برمی گردم، احساس می کنم که روزم را از ابتدا و با انگیزه شروع کرده ام.

 1. نهار مختصری بخورید و آب بدنتان را تامین کنید

من با مصرف یک نهار مختصر و مصرف آب فراوان، بدون هیچ تلاشی می توانم با احساس کسالت بعدازظهر مبارزه کنم. من سعی می کنم که غذاهای کوچک با پروتئین بیشتر، چربی سالم و کربوهیدرات کم انتخاب کنم تا احساس خواب آلودگی نداشته باشم.

بدن احتیاج به آب دارد چند لیوان در روز. مصرف آب زیاد به شما کمک می کند که میزان انرژیتان را افزایش دهید و به شما کمک می کند که با احساس خستگی مبارزه کنید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز :  همه ی ما استعداد خلاق بودن را داریم. خلاقیت همیشه…