web
analytics
11 درس درمورد رهبری و مدیریت که در مدرسه نیاموخته اید | کافه راز
نکات مدیریت

۱۱ درس درمورد رهبری و مدیریت که در مدرسه نیاموخته اید

کافه راز : برای رهبران و مدیران، درس هایی که می آموزند بسیار با ارزش است و تجربیات نیز موفقیت های بزرگی در زندگی محسوب می شوند. برخی از درس ها را در مدارس تجارت به شما نمی آموزند، فقط باید زندگی کنید و درس بگیرید.

برای اکثر تاجران ، حتی موفقترین آنها، رهبری کردن یکی از چالش های روزانه است و نتایجی دارد که می تواند انسان های زیادی را تحت تاثیر قرار دهد. گاهی اوقات مسیر درست و ساده ترین راه حل مشخص نیست، اما درس هایی که آموخته اند بسیار باارزش است و تجربیات نیز موفقیت بزرگی در زندگی محسوب می شود.

مطلب مرتبط : ۷ ویژگی شخصیتی یک مدیر خوب

ما از ۱۱ عضو از سازمان “مدیران جوان” پرسیدیم که مهمترین درسی که در مورد رهبری و مدیریت آموخته اید چه بوده است؟

۱٫در کار شرکت دادن افراد

سریعترین روش رسیدن به موفقیت کنار هم گذاشتن افراد باهوش و کار فراوان نیست، بلکه شریک کردن آنها در اهدافی بزرگتر از اهداف خودشان و ترقیب آنها به کار به صورت یک تیم است.
_ریچارد (ریک) کیمبال، بنیانگذارشرکت هال

۲٫ گوش دادن

یاد بگیرید که گوش دهید، زیرا این به معنای ایجاد آرامش برای ذهن است.
_ سانجی بی. کوچریا، مدیرعامل شرکت ترینوس

۳٫ پیشرفت کردن (همیشه)

به هر سطحی که میرسید، پیشرفتتان نباید متوقف شود. باید دائما بر پیشرفت ها و آموخته هایمان سرمایه گذاری کنیم.
_ شایلش چاترودی، مدیرعامل شرکت تامی هیلفینگر در هند

۴٫ حفظ آرامش

اگرچه باید به دیگران اعتماد کنید، اما انتظار هر موقعیت منفی را نیز داشته باشید تا بتوانید آرامش خود را حفظ کنید و بر اهدافتان متمرکز شوید.
_ لورا آسالیس، رئیس شرکت ترول وایز

۵٫ رها کردن

آموختن این که برخی کارها را رها کنم و به گروهم اعتماد کنم. سختترین بخش برای من این بود که یاد بگیرم به جای اینکه همه ی کارهارا به تنهایی انجام دهم، به نماینده ی بهتری تبدیل شوم.

اززمانی که توانستیم شرکت گریندررا راه اندازی کنیم، یاد گرفته ام مهم ترین وظیفه ی گروه نمایندگان این است که افراد شایسته را انتخاب کنند.
_ جوئل سیمکای، موسس و مدیرعامل شرکت گریندر

۶٫ تمرکز کردن

یکی از درس هایی که سال های پیش آموخته ام این است که چگونه شایستگی های یک فرد را کاهش داد. در بخشی که سوددهی ندارد، این تفکر وجود دارد که هر سازمان باید پاسخگوی هرآنچه به مشتریان ارائه می دهد باشد. اما در چنین حالتی ما کیفیت خدمات مستقیمی که ارائه می دهیم را کاهش می دهیم.
_سوزان کلار، مدیر عامل شرکت بیلد

۷٫ واقع بین بودن

از ابتدای کار من بیشتر با قلبم تصمیم گیری می کردم تا با ذهنم. این کار منجر به طرح ها و اهداف بزرگتری شد اما من هم به اندازه ی کافی لطمه دیدم. زمان زیادی طول کشید تا من ارزش تصمیم گیری دقیق و بررسی واقع بینانه ی موقعیت های مختلف را یاد بگیرم.
_ لاوینا والیرام، مدیر عامل مجموعه ی آنایکا

۸٫ بررسی دقیق ایده ها

اینکه پیش از اینکه ایده ای را بیازمایید، عاشق آن شوید صحیح نیست– ممکن است آنچه شما دوست دارید مورد پسند دیگران و مخصوصا مشتریانتان نباشد.
_ آدارش رادیو، موسس شرکت تله نومیک

۹٫ تاثیرگذار بودن

مربی من برایم در مورد اهمیت تاثیرگذاری یک مدیر بر سایر اعضای تیمش توضیح می داد. بخش اعظمی از مدیر بودن درمورد انرژی دادن به محیط کار است، درواقع انرژی مدیر همان انرژی است که باعث تحرک سایرین می شود وآنها را تحت تاثیر قرار می دهد تا به سمت جلو حرکت کنند.
_ جوئل گدسمیت، مدیر شرکت ساخت تمامی چارچوب ها و داربست ها

۱۰٫ متوازن بودن

ایجاد توازن میان انگیزه دادن/رهبری کردن/ تاثیرگذاشتن از یک سو و پرتوقع بودن و مدیریت اجرایی از سوی دیگر.
_ سامر حالاوی، مدیرعامل شرکت ارتباطات از راه دور ثریا.

۱۱٫ ایجاد نارضایتی در دیگران

امکان ندارد که مدیر باشید و تصمیمات سخت و مهمی اتخاذ کنید اما کسی ناراضی نباشد. اگر می خواهید باعث پیشرفت شوید، تغییراتی ایجاد کنید و یا هرکار بدیع و جدیدی را انجام دهید، مطمئنا باعث نارضایتی برخی افراد خواهید شد.

کافه راز : برخی شمارا به خاطر این کار تحسین خواهند کرد و تعدادی نیز شمارا سرزنش می کنند. از زمانی که متوجه شدم من نمی توانم آن مدیری که مد نظرم است باشم و با همه دوست باشم، اوضاع بهتر شده است.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
[quote]کافه راز : هرانسانی دوست دارد که در زندگی یک برنامه ی روزانه داشته باشد، مخصوصا…