web
analytics
10 نکته برای احساس خوشبختی | کافه راز
خوشبختی

۱۰ نکته برای احساس خوشبختی

کافه راز : اغلب اوقات زمانی که برای داشتن خوشبختی جست وجو می کنیم، خود را در بدبختی و بداقبالی کامل می بینیم. اکثر مردم خوشبختی را با ثروت مادی، روابط عاطفی و موفقیت مالی برابر می دانند. درحالی که همه ی ما در آرزوی یافتن عشق، موفقیت و ثروت هستیم، ممکن است متوجه بعضی از موقعیت های خاص که جهان برای خوشبختی ما ایجاد می کند نشویم.

اگر فکر می کنید که خوشبختی یعنی یافتن نیمه ی گمشده تان یا بدست آوردن ثروت و شهرت، بهتر است بیشتر به این موضوع فکر کنید. انرژی که هدر می دهید و آن همه تلاش و تقلایی که صرف انتظار و خواستن می کنید ممکن است خود منجر به خستگی و ناراحتی شود.

داشته های شما مهم نیستند بلکه لذت بردن شما از زندگی است که میزان خوشبختی واقعی را نشان می دهد.

اگر حس بلاتکلیفی و نگرانی آینده را کنار بگذارید و درعوض برروی زمان حال و نعمت هایی که در زندگی دارید تمرکز کنید، به اندازه ی کافی و برای کل زندگیتان احساس خوشبختی خواهید داشت. احساس خوشبختی برای سلامت مفید است و باعث افزایش کیفیت زندگی شما می شود.

انرژی همراه با خوشبختی باعث جنبش و حرکت شما می شود، و زمانی که این انرژی بالا برود امکان رخ دادن معجزه وجود دارد.

خوشبختی نوعی تاثیر موجدار دارد. انرژی مثبت واگیردار است، شما خوشبختی را توزیع می کنید.

این ۱۰ نکته به شما کمک می کند که به سرعت قلبتان را از خوشبختی سرشارکنید:

۱٫موهبت های زندگیتان را بشمارید.

اگر اطرافتان افرادی هستند که دوستتان دارند، جای گرم و نرم و غذایی برای خوردن دارید و سالم و سلامت هستید، قدردان این نعمات باشید و خدا را شکر کنید. عشق و آرامش منابع خوشبختی هستند.

۲٫زندگی را سخت نگیرید.

در زندگی واقعا چه می خواهید؟ همه ما بدون هیچ دارایی به این دنیا می آییم و هیچ چیز را با خود نمی بریم. نمی توانید دارایی های دنیوی را با خود ببرید. پس زندگیتان را از تجربیات سرشار کنید. شادی را در چیزهای ساده پیدا کنید و هر آنچه باعث سنگینی قلبتان می شود را رها کنید.

۳٫آنچه باعث سرخوشیتان می شود را بیابید.

شاید دویدن، رقصیدن، پیاده روی، نقاشی کردن یا آواز خواندن شما را به وجد بیاورد. هرکاری که میدانید برای سلامت روحتان مفید است، بیشتر انجام دهید.

۴٫با انسان های شاد در ارتباط باشید.

هم انرژی مثبت و هم انرژی منفی مسری هستند، پس سعی کنید اطراف خود را با انسانهایی پر کنید که حس شادی و خوشبختی واقعی را به شما منتقل می کنند. وقت گذراندن با افرادی که به دلایل غلط باعث ناراحتی شما می شوند، انرژی ارزشمند شما را از بین می برد. تلاش کنید که انسان های شادی را در اطراف خود نگه دارید که بی چشمداشت شادی را به دیگران منتقل کنند.

۵٫این فکر که زندگیتان چه شکلی باید داشته باشد را رها کنید.

از مقایسه ی زندگی خود با زندگی دیگران هیچگاه نتیجه ی خوبی نخواهید گرفت. چه اندازه ی خانه، میزان دارایی یا هر موضوع قابل اندازه گیری یا غیر اندازه گیری را با دیگران مقایسه کنید.

زندگی شما مختص شماست. این سرگذشت خودتان است، صرف انرژی برای کارهایی که در دنیای خودتان جالب و هیجان انگیز است، بهترین روش برای رسیدن به خوشبختی است. اینکه زندگی شما در مقایسه با دیگران چه کیفیتی دارد اصلا مهم نیست.

۶٫ تمرکز حواس داشته باشید.

تمرکز حواس برای سلامت مفید است. این کار استرس و اضطراب را کاهش می دهد و باعث می شود آرامش خاطر بیشتری داشته باشیم. همچنین باعث می شود که ذهنمان متوجه زمان حال باشد.

تمرکز حواس به این معناست که با خودمان در ارتباط باشیم و حس شادی ناب هر لحظه را درک کنیم. این یک روش عمیق برای رسیدن به خوشبختی است.

۷٫ خودتان باشید.

گاهی باید به این نتیجه برسید که برای ایجاد تغییر در زندگی لازم نیست که به فرد دیگری تبدیل شوید. درحقیقت باید خودتان باشید. شما به دنیا آمده اید که واقعی باشید. به خودتان ایمان داشته باشید. شما منبع اصلی خوشبختی برای خودتان هستید.

۸٫ ذهنیت مثبت داشته باشید.

قدرت ذهن مثبت اندیش می تواند زندگی شما را تغییر دهد. سعی کنید داشتن یک طرزفکر مثبت برای شما عادت شود.

ازخود بپرسید که “امروز چطور خواهد بود؟” آیا میخواهید یک روز خوب داشته باشید یا یک روز عالی؟ با این انتخاب کل نگرش یک روزتان را مشخص خواهید کرد.

اگر تصمیم بگیرید که یک روز فوق العاده داشته باشید، بدن، ذهن و روح خود را از حس خوشبختی سرشار کنید.

۹٫ خوشبختی با بخشیدن به دست می آید.

بخشی از زمان، انرژی و توانایی خود را برای مهربانی کردن به دیگران صرف کنید. روحیه ی بخشندگی و مهربانی دریچه های سیلاب خوشبختی را به سوی شما باز می کند. باور ندارید؟ به شما قول می دهم که این کار هم زندگی شما را دستخوش تغییر می کند و هم زندگی بسیاری از انسان های اطرافتان را. از اعماق قلبتان محبت کنید.

این کار حسی را به شما منتقل می کند که هرگز آن را تجربه نکرده اید. آن انرژی که با بخشیدن از صمیم قلب به دست می آید به وجود آورنده ی خوشبختی واقعی است.

۱۰٫ روح، ذهن و جسمتان را پرورش دهید.

برای سلامت و تندرستی خود سرمایه گذاری کنید و یاد بگیرید که به خودتان توجه کنید. همه ی ما احتیاج داریم که از لحاظ اخلاقی، احساسی، روحی و جسمی خود را پرورش دهیم.

داشتن حس سلامتی و تندرستی باعث خوشبختی می شود. باید اختیار مسیر زندگیتان را در دست داشته باشید.

مراقبت از خود و تصمیم گیری صحیح درمورد سلامت خود باعث توانمندی انسان می شود. اگر می خواهید انرژی، شادی و خوشبختی واقعی را احساس کنید باید مراقب خودتان باشید.

خوشبختی حق طبیعی شماست. شما لایق خوشبختی هستید و می توانید آن را به دست بیاورید.

همیشه موضوعی برای شادی وجود دارد، حتی در تاریک ترین لحظات زندگی. این انتخاب خودماست که به دنبال نور و روشنایی باشیم. همین حالا چیزی پیدا کنید که باعث شادیتان باشد. این اولین گام برای سهم بردن از لذت ناب خوشبختی است.

کافه راز : امروز من خوشبختی را انتخاب می کنم.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
[quote]کافه راز : من معمولا زیاد به منهتن نمی روم اما وقتهایی که به آنجا می…