web
analytics
10 مورد کوچک که انسان های موفق آنها را به صورت متفاوتی انجام می دهند | کافه راز
انسانهای موفق

۱۰ مورد کوچک که انسان های موفق آنها را به صورت متفاوتی انجام می دهند

ترجمه شده توسط کافه راز : رسیدن به اهداف بزرگ اتفاقی نیست. انسان های موفق متفاوت فکر می کنند، متفاوت رفتار می کنند و در نهایت با انتخاب یک مسیر مشخص برای رسیدن به اهدافشان خودشان را از انسان های ناموفق متمایز می کنند.

انسان های موفق همگی خصوصیات و ویژگی های مشابه ای دارند. حقیقت این است که اگر بدانید انسان های موفق چه کارهایی انجام می دهند، موفق بودن دور از دسترس و بعید نخواهد بود. و البته که لازم نیست این نوعی کار بشردوستانه یا ابداعی بزرگ و مهم باشد. می تواند چیزهای کوچکی باشد، کارهای کوچکی که روزانه به رسیدن به هدف کمک می کنند.

اینها ۱۰ مورد از کارهایی است که انسان های موفق انجام می دهند:

۱- آنها همیشه تشنه ی ثبات هستند.

افراد موفق بر روی رسیدن به اهدافشان تمرکز دارند و به همین دلیل است که دارای یک برنامه ی ثابت و مشخص هستند.

به گفته ی رامیت چاولا،بنیانگذار شرکت Fuels، داشتن یک برنامه ی ثابت به شما کمک می کند که کارهایتان را الویت بندی کنید و همچنین کارهای مهمتر را در صدر لیست قرار دهید.

۲- آنها اهداف روزانه تعیین می کنند.

کنت چنالت، مدیرعامل امریکن اکسپرس، با نوشتن سه مورد از کارهایی که می خواهد در روز بعد انجام دهد برنامه ای دقیق برای یک روز خود دارد. انسان های موفق برنامه ی دقیق و مشخصی درمورد اهدافشان دارند و لیستی دارند که آنها را برای رسیدن به اهداف به جلو می راند.

۳- آنها روابط صحیح را پرورش می دهند.

سیت گودین، در کتابش با نام قبایل می نویسد، قبیله هایی در همه جا وجود دارند که تشنه ی تغییر و برقراری ارتباطند. انسان های موفق به دنبال حمایت هستند و کسانی را پیدا می کنند که بتوانند با آنها ارتباط عقلانی و منطقی داشته باشند.

قبیله ی خود را پیدا کنید، با هم همکاری کنید، از نقاط قوت هم بهره ببرید و شاهد پیشرفت یکدیگر باشید. جیم ران می گوید شما برآوردی از ۵ تا از نزدیک ترین دوستانتان هستید. دوستان نزدیک شما چه کسانی هستند؟

۴- آنها از هوش احساسی بالایی برخوردارند.

انسان های دارای هوش احساسی معمولا به دنبال ارزش دادن و کمک کردن به محیط اطرافشان هستند. آنها از هشیاری احساسی خود استفاده می کنند تا تفکری رو به پیشرفت داشته باشند و راه حلی برای مشکلات بیابند. این ویژگی به آنها کمک می کنند تا دیگران را هم تحت تاثیرقرار دهند تا موفق شوند.

به گفته ی استیو جابز: “خلاقیت تنها برقراری ارتباط میان چیزهاست. زمانی که از یک انسان خلاق بپرسید که چطور کاری را انجام داده است، اندکی احساس گناه می کند، زیرا درواقع او کار خاصی انجام نداده است. او چیزی را دیده است و پس از مدتی همه چیز برای او واضح خواهد بود.”

۵- آنها اهل عمل هستند.

انسان های موفق اهل عمل هستند. اگر اجازه دهید که احساسات شدید از پیشرفت شما جلوگیری کنند هیچ مشکلی حل نمی شود. با داشتن فعالیت شما می توانید به نتیجه برسید و مسیری برای رسیدن به اهدافتان پیدا کنید.

۶- آنها با خود صحبت های مثبت انجام می دهند.

زمانی که از عبارت هایی مانند امروز یک روزعالی خواهد بود، یا من موفق هستم استفاده می کنید، توانایی ذهنی خود را بالا می برید و احتمال دستیابی به اهدافتان در آن روز را بیشتر می کنید.

۷- آنها به فکر سلامت خود هستند.

رئیس جمهور باراک اوباما ۶روز در هفته و روزی ۴۵ دقیقه ورزش می کند. یک ذهن و بدن سالم اولین گام برای رسیدن به موفقیت است. بدن شما وسیله ای برای دستیابی به هرچیزی است. چنین فعالیت های فیزیکی نه تنها سلامت بدن شما را حفظ می کند، بلکه حالت ذهنی شما را هم بهبود می دهد.

۸- آنها مدیتیشن انجام می دهند.

مدیتیشن به شما کمک می کند تمرکز کنید و درنتیجه بازده بیشتری داشته باشید. اپرا واینفری درمورد مزیت های مدیتیشن صحبت کرده است و اینکه نتایج نشان دهنده ی روابط بهتر و خلاقیت بیشتر هستند.

۹- آنها برای پیشرفت کوچک اهدافشان تلاش می کنند.

به گفته ی هنری فورد “هیچ چیز سختی وجود ندارد اگر آن را به بخش های کوچکتر تقسیم کنید.” انسان های موفق با ایجاد پیشرفت های کوچک و مداوم روزانه، از تاثیر دومینو برای رسیدن به بلند پروازی هایشان استفاده می کنند.

۱۰- آنها زود از خواب بیدار می شوند.

از تیم کوک مدیرعامل شرکت اپل گرفته تا جفری ایملت مدیر عامل شرکت جنرال الکتریک ، به نظر می رسد که زود بیدار شدن از خواب یک رسم برای انسان های موفق است. در آن نخستین ساعت های بامداد کارهای بسیاری می توان انجام داد که در زمان های شلوغی و پر سر و صدا نمی توان به آنها رسیدگی کرد.

کافه راز : درآخر، برای موفقیت باید تلاش فراوان و مداوم داشت. موفقیت اتفاقی نیست، اما چون شما خود را به انجام برخی کارها متعهد کرده اید، این به شما کمک می کند که به اهدافتان برسید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : داشتن یک ذهن قوی عنصر اصلی برای در صدر بودن…