web
analytics
10 عادت ساده که شما را به سمت خوشبختی واقعی سوق می دهد | کافه راز
خوشبختی واقعی

۱۰ عادت ساده که شما را به سمت خوشبختی واقعی سوق می دهد

کافه راز : هیچ انسانی روی زمین تعریف مشابه ای از خوشبختی ندارد ودر قرن های مختلف مذاکرات فراوانی در مورد طبیعت این مفهوم زیرکانه میان فلاسفه، هنرمندان و دانشمندان صورت گرفته است. 

هیچ کس تاکنون موفق نشده که این واژه را مشخصا تعریف کند. اما همه ی ما موافقیم که به حس هایی مانند داشتن یک هدف، حضور کسی که مارا دوست داشته باشد، داشتن امنیت مالی، آگاهی از مهارت ها و رسیدن به خواسته هایمان احتیاج داریم.

میزان اهمیتی که هرفرد برای این موضوعات در نظرمی گیردمتفاوت است، اما وجود آنها حیاتی است. بااین حال، سوال مهم این است که آیاما می توانیم با ایجاد تغییرات کوچک در سبک زندگیمان به مرور زمان آینده ی بهتر و شاد تری را برای خود رقم بزنیم؟ من میگویم بله، و اینها روش های رسیدن به این موضوع است.

۱٫هر روز به اهداف، نیازها و آرزوهایتان فکر کنید.

مردم معمولا همیشه سخنان گوهر باری مانند “اهمیت ندهید که دیگران درمورد شما چه فکری می کنند” می گویند، اما زمانی که از آنها می خواهیم به راه هایی را یاد بدهند که به این موضوع برسیم به طرز عجیبی ساکت می شوند.

البته که شما نمی توانید تمامی نظرات دوستان و خانواده تان را پشت گوش بیندازید، اما باید متوجه شوید که چه چیزی درزندگی واقعا باعث می شود در زندگی انگیزه و احساس خوب داشته باشید. باید باخودتان خلوت کنید و درمورد بعضی مسائل باخودتان صحبت کنید_ برنامه تان را برای یک یا دو روز خالی کنید، درخانه بمانید، چند موسیقی آرامش بخش گوش دهید، محیط آرامی درست کنید و شروع کنید به تعیین آرزو ها و اهدافتان در زندگی.

زمانی که به خوبی می دانید درزندگی چه می خواهید، باید هر رزو به خواسته ها و آرزوهایتان و راه های رسیدن به آنها فکر کنید. 

۲٫ ۲۰-۲۵% از حقوقتان را ذخیره کنید.

نمی خواهم به وضوح بگویم که پول خوشبختی می آورد، اما تلاش برای داشتن سقفی بالای سر و غذایی برای خوردن واقعا روحیه ی آدم را ازبین می برد. موضوع این است، بدون درنظرگرفتن میزان حقوق یک نفر، همیشه امکان خرج های غیرضروری وجود دارد.

ممکن است این کار واکنشی از روی ناآگاهی یا حتی رفتاری هوسانه باشد. مثلا پس از یک روز کاری طولانی ۶ بسته نوشابه بخرید، یا غذا را از بیرون سفارش بدهید چون حوصله ی غذا پختن ندارید.

اما اگر اندکی تلاش و ازخودگذشتگی داشته باشید، می توانی ۲۰-۲۵% از درآمدتان را کنار گذاشته و ذخیره کنید. می توانید این پول اضافی را برای روز مبادا نگه دارید یا چیزی را خریداری کنید که سالها آرزویش را داشته اید. این باعث راحتی خیال شما می شود و به شما کمک می کند تلاش کنید تا انسان خوشبخت تری باشید.

۳٫ سعی کنید به کارها یا مشکلاتتان در اسرع وقت رسیدگی کنید.

ممکن است در ابتدا خیلی مهم نباشد، اما رسیدگی سریع به مشکلات با عزم راسخ از لحاظ روانی بسیار مفید است. در سطح ساده تر فایده اش این است که اضطراب انجام کاری را نحواهید داشت، اما اگر عمیق تر بررسی کنید شما “طرزفکر یک انسان کاری” را درخود ایجاد می کنید که در تمامی جوانب زندگیتان مهم است.

به این صورت شما زمان آزاد بیشتر و پشیمانی کمتری خواهید داشت.

۴٫ هرهفته ۴-۵ ساعت ورزش بدنی انجام دهید.

زمانی که ورزش می کنید دیگر احتیاجی نیست که به مسائل بیش از حد فکر کنید- موضوع مهم این است که پشتکار داشته باشید و ورزشتان را روزانه یا هفتگی ادامه دهید.

۳-۴ بار درهفته حدود ۳۰-۶۰ دقیقه نرمش های کششی انجام دهید و سه روز دیگر هفته را ورزش هایی مانند دوچرخه سواری، دویدن و طناب زنی انجام دهید.

می توانید در باشگاه ورزش کنید و یا حتی درخانه و بدون هیچ تجهیزات خاصی، یا میتوانید فقط پیاده روی کنید یا زمانی که حوصله ی نرمش ندارید یک بازی ورزشی را امتحان کنید.

این کار در بدنتان سطح “هورمون های حس خوب” را بالا می برد و باعث می شود احساس انعطاف پذیری و قدرت داشته باشید. همچنین اعتماد به نفس شما را نیز بالا می برد.

۵٫ کتاب را کنار نگذارید و حداقل روزی ۱ ساعت مطالعه کنید.

با گفتن :”اوه، آره من چند کتاب دارم که هنوز نخوانده ام، آخرهفته شروع به خواندنشان خواهم کرد.” از کنار این موضوع سرسری رد نشوید. همین حالا کتابی بردارید و یک ساعت مطالعه کنید، یا زمانی بگذارید و فهرستی از کتاب هایی که می خواهید بخوانید تهیه کنید.

کتاب های مزخرف نخوانید اما خود را هم محدود به داستان ها و رمان نکنید. کتاب های غیر داستانی هم برای بهبود اطلاعات عمومیتان مفید است.

۶٫ یادبگیرید که با مواد غذایی سالم آشپزی کنید و مصرف غذاهای ناسالم و شیرینی جات را کاهش دهید.

این که به یکباره مصرف هله هوله و شیرینی را ترک کنید اصلا روش خوبی نیست، مخصوصا اگر با این کار احساس بدی به شما دست بدهد. درواقع هله هوله ها را هر از گاهی مصرف کنید اما باقی زمان ها را غذاهای مقوی خانگی بخورید.

باخوردن غذاهای سالم نه تنها احساس بهتری خواهید داشت و می توانید اندام خوبی داشته باشید، بلکه با به دست آوردن مهارت آشپزی احساس غرور خواهید کرد.

۷٫ بدون هیچ شک و تردیدی به دنبال چیزهایی که می خواهید بروید.

وقتی که یاد بگیرید مشکلات را به محض ظهور از بین برید، این کار هم آسانتر می شود اما به طور کل به جسارت و اراده ی قوی نیاز است.

ما از تغییرات و چیزهای جدید می ترسیم زیرا یک بخش قدیمی از مغز ما می داند که هر تغییری در شرایط موجود خطرهای ناگفته ای به همراه دارد.

اگرچه تلاش ذهنی زیادی لازم است تا این ترس ها را کنار بگذاریم و دنبال آنچه می خواهیم برویم، اما اینکار واقعا ارزش صبرکردن و تلاش را دارد.

دفعه ی بعد که یک زن یا مرد جذاب دیدید ترسهایتان را کنار بگذارید و با او شروع به گفت و گو کنید. اگر همیشه دوست داشتید که بوکس یا رقص را امتحان کنید اما از این می ترسیدید که احمق به نظر برسید حالا وقتش است که این کارها را انجام دهید.

ممکن است در ابتدا اندکی سخت باشد اما پس از این که چند باری ازمحدوده ی راحتی خود خارج شوید به مرور احساس بهتر و شادی بیشتری خواهید داشت.

۸٫ آرام و مودب باشید، اما حد و مرزهای خود را برای دیگران مشخص کنید.

ممکن است این برخلاف گفته های دیگر باشد، اما اگر می خواهید احساس خوبی داشته باشید باید تلاش کنید تا اطرافیانتان هم آرام و شاد باشند.

اینها حرفهای بی معنی عصر جدید در مورد “انرژی مثبت” نیست – موضوع این است که شما به سادگی مطمئن خواهید بود که مردم با شما رفتار خوبی دارند چون شما انسان مثبتی هستید.

البته به یاد داشته باشید که مودب بودن به این معنا نیست که مطیع باشید و هرچه دیگران گفتند قبول کنید. باید حد و مرز خود را برای دیگران مشخص کنید، حداقل اگر بحث و درگیری رخ داد شما می دانید که تمام تلاشتان را کرده اید تا اوضاع در آرامش باشد، اما گاهی اوقات مقدار کمی بی ادبی غیرقابل انکار است.

زمانی که مودب بودن با شکست مواجه می شود، لبخند بزنید، مهربان باشید و از حقتان دفاع کنید. این کار باعث کاهش استرس در زندگی می شود.

۹٫ وارد دنیای بیرون شوید، اجتماعی باشید و رفتار های دیگران را بررسی کنید.

هرچه بیشتر با مردم در ارتباط باشید بیشتر می آموزید. برخی از ما اندکی تنهایی را ترجیح می دهیم اما اما دوری کردن از واقعیت های دنیای اطراف به خاطر عدم توانایی شما در برقراری ارتباط با دیگران باعث افسردگی خواهد شد.

اینکه آخرهفته ها را بیرون از خانه سپری کنید نه تنها باعث می شود که دوست های جدید پیدا کنید و خوش بگذرانید، بلکه باعث می شود درمورد شخصیت های مختلف اطلاعات جمع کنید. زمانی که همه نوع انسانی یا همه نوع موقعیتی آشنایی داشته باشید راحت تر می توانید خونسرد باشید و تصمیمات بهتری در زندگی بگیرید.

۱۰٫ طرز فکر شکاکانه داشته باشید و سعی کنید هر اطلاعاتی که می گیرید را بیازمایید.

اینکه بدانید مردم چگونه فکر می کنند بسیار مهم است تا بتوانید از مورد کلاهبرداری یا سوءاستفاده قرار گرفتن جلوگیری کنید. باید این را بدانید که بسیاری از بحث ها درمورد سلامت، اخلاق و معنویت چرب زبانی فروشندگان است. اگر کسی بخواهد چیزی را به شما بفروشد یا شما را درمورد موضوعی قانع کند، بی هیچ ترسی از اوبرای حرفهایش دلایل محکم بخواهید.

این لیست کاملی از کارهایی که باعث خوشبختی و شادی انسان می شود به حساب نمی آید اما برای شروع بد نیست. به این نکات به عنوان راهنمایی برای ساخت یک زیربنای محکم نگاه کنید که می توان بر روی آن زندگی که همیشه می خواستید را بسازید.

ممکن است نتوانید به تمامی آرزوهایتان برسید اما انسان شادتری خواهید بود.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
دانلود کلیپ موفقیت چیست ؟