web
analytics
10 روش برای شاد بودن (و شاد ماندن) در محل کار | کافه راز
روش شاد بودن

۱۰ روش برای شاد بودن (و شاد ماندن) در محل کار

ترجمه شده توسط کافه راز : زمانی که کودک بودم، عاشق این بودم که با دوستم الا کلنگ بازی کنم. من بسیار شاد بودم و دنیا برایم هیچ اهمیتی نداشت.

چندین سال بعد، در آخرین مراحل یک شغل موفق در زمینه ی نیروهای انسانی به یاد الا کلنگ بازی دردوران کودکی افتادم – اما با مفهومی کاملا متفاوت.

زمان که من با احساس نارضایتی از محیط کارم به شدت درگیر بودم، متوجه شدم که یک موضوع بسیار کوچک می تواند باعث بالا رفتن یک فرد روی الا کلنگ و پایین رفتن یا حتی زمین خوردن دیگری شود.

فقط یک دقیقه زمان لازم است برای اینکه از حالت شغل به حالت بدون شغل و بیکار تغییر کنید اما زمان و تلاش بسیار بیشتری لازم است تا دوباره شاغل شوید و بتوانید استعداد و علاقه خود را پیدا کنید. اولین گام برای رسیدن به شادی و رضایت در محل کار این است که “مدیر ارشد کارهای خود” باشید و مالکیت زندگی و کار خود را خودتان برعهده داشته باشد.

اینها ۱۰ مورد از برترین درس های زندگی من برای شاد بودن و شاد ماندن در محل کار هستند:

۱- انتخاب همیشه با شماست.

شما تنها فردی هستید که می توانید آگاهانه تصمیم بگیرید که در محیط کارتان شاد باشید. حتی در مقابل جنبه های منفی محیط کارتان شما باید مثبت اندیش باشید. می توانید با فکر کردن به موضوعات مثبت و تمرکز نکردن بر چیز های منفی این کار را انجام دهید. از انسان های منفی دوری کنید و با کسانی ارتباط برقرار کنید که در محل کار احساس شادی دارند.

۲- خودتان مسئولیت پیشرفت هایتان را بپذیرید.

هیچ کس بیشتر از خودتان به قضیه اهمیت نمی دهد. شغل های امروزی همگی برای رفتن از یک موقعیت به موقعیت دیگر و کسب تجربه برای سوابق کاری هستند. فعالیت های جانبی و وظایف متعدد بسیار مهم تر از دنبال کردن یک مسیر مستقیم است. از اینکه دستتان را بالا ببرید و درخواست های بیشتری داشته باشید نترسید.

۳- خجالتی نباشید ، بخواهید که بازخورد کارهایتان را بدانید.

برای اکثر افراد گزارش عملکرد سالیانه شان تنها بازخوردی است که نسبت به کارشان دریافت می کنند، و این یک مرحله ی بسیار استرس زا خواهد بود. نسل های جدید با درخواست بازخوردهای مداوم از مدیرانشان این حالت را برعکس کرده اند. آنها دوست دارند که در اکثر مواقع بدانند که کارکردشان چطور است.

برای برخی این بازخوردها موقعی است که برای کاری که به خوبی انجام می دهند از آنها تشکر و قدردانی شود. برای دیگران ممکن است فرصتی باشد برای درست کردن چیزی که ممکن است به خوبی کار نکند، پیش از آنکه به یک مشکل حل نشدنی تبدیل شود. اگر ما باور داریم که خودمان مسئول پیشرفت خود هستیم، پس گرفتن بازخورد و نظرات دیگران یکی از بخش های کلیدی این معادله است.

۴- سیستم پشتیبانی خود را جمع آوری کنید.

یک گروه از افرادی حامی با سوابق، تجربیات و سبک زندگی مشابه با خودتان پیدا کنید. داشتن گروهی که بتوانید به راحتی احساساتتان را با آنها درمیان بگذارید باعث می شود که بخشی از فشارهای محل کار برروی شما کمتر شود.

۵- سعی نکنید دیگران را تغییر دهید.

شما نمی توانید کسی را تغییر دهید، فقط می توانید عکس العمل های خودتان نسبت به آنها را تغیر دهید. اجازه ندهید که فعالیت های دیگران بر مسیر حرکت شما تاثیر بگذارد. ممکن است همکارهایی داشته باشید که برخی مواقع شما را به مسیر اشتباهی هدایت کنند، و اگر به آنها اجازه ی این کار را بدهید، آنها کارهای شما را تحت کنترل خواهند گرفت.

۶- از منفی بافی دوری کنید.

تصمیم به شاد بودن در محل کار، به معنای دوری کردن از شایعات، مکالمات منفی و انسان های ناراضی که نمی توانید آنها را تغییر دهید، است. مهم نیست که شما به شخصه چقدر انسان مثبتی باشید، انسان های منفی می توانند بر احساسات شما تاثیر بگذارند. آنها تمام اکسیژن هوا را می بلعند و شما را بدون تنفس ، ناامید و بی حاصل رها می کنند.

۷- مشکلات شخصی را از محیط کار دور نگه دارید.

زمانی که درگیر مشکلات شخصی باشید، شاد و کارآمد بودن در محل کار بسیار دشوار خواهد بود. همچنین، همکارانتان علاقه ای به غرق شدن در مشکلات شما ندارند حتی اگر به نظرشان جالب باشد. به من اعتماد کنید آنها هیچ علاقه ای به این قضیه ندارند.

۸- برچیزهای مثبت تمرکز کنید.

حتی اگر عاشق شغلتان نباشید، باز هم جنبه هایی از آن وجود دارند که به آن علاقه داشته باشید. آن بخش را پیدا کنید و برآن تمرکز کنید و در عین حال آنها را با جنبه های دیگر روزتان ترکیب کنید.

۹- دوست پیدا کنید.

اکثر افراد حتی از تصور داشتن “بهترین دوست در محل کار” هم خنده اشان می گیرد، اما صادقانه این یک موضوع بسیار مهم است. با دانستن تعداد ساعت هایی که در محل کارمان صرف می کنیم، بسیار مهم است که تعداد افرادی در اطرافتان باشند که بتوانید برای حمایت، به اشتراک گذاری و دلسوزی روی آنها حساب کنید.

۱۰- یک سرمایه ی آماده برای “فرار از زندان” داشته باشید.

گاهی اوقات فقط باید یک شغل را ترک کنید، هیچ راه مناسب دیگری وجود ندارد. هیچ چیز بدتر از این نیست که متوجه این قضیه شوید و به دلیل نگرانی های مالی توانایی انجام آن کار را نداشته باشید.

شما باید منابعی را کنار بگذارید تا این آزادی و استقلال را داشته باشید که هرطور می خواهید زندگی کنید.

شما می توانید در تمامی جنبه های زندگیتان کاملا سالمتر و شادتر باشید زیرا کنترل را در دست دارید. هیچ کس دیگری این توانایی را ندارد که زندگی شما را مختل کند مگر خودتان.

کافه راز : اجازه ندهید که هیچ کس مسئولیت اشتغال شما را برعهده بگیرد. فردا اولین روز از باقی زندگی کاری شما خواهد بود.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : "ما" همیشه با "من" شروع می شود. زمانی که مردم…