web
analytics
10 راهکار برای تعیین بزرگ ترین هدف زندگی تان | کافه راز
تعیین هدف

۱۰ راهکار برای تعیین بزرگ ترین هدف زندگی تان

ترجمه شده توسط کافه راز : شما تنها همین یک فرصت را برای زندگی دارید. آیا برای بهترین ها برنامه ریزی کرده اید؟

من هزاران بار به مردم گفته ام که باید به دنبال آنچه که می خواهند باشند. مشکل اینجاست که بسیاری از افراد نمی دانند چه می خواهند.

شما تا زمانی که ندانید چه می خواهید نمی توانید به دنبال آن بروید. در نتیجه من می خواهم شما را در مسیر تبدل رویاهایتان به واقعیت قرار دهم. من می خواهم رازهای پشت تعیین – و رسیدن به – اهداف جاه طلبانه تان را به شما یاد دهم.

قبل از اینکه با هم در این مسیر قدم بگذاریم، اجازه بدهید یک چیز را واضح تر توضیح دهم: واژه ی “اهداف” می تواند ترسناک باشد.

این واژه می تواند به قدری ترسناک باشد که افراد را حتی از شروع مسیر بترساند. درعوض به اهداف به عنوان لیستی از کارها نگاه کنید که باید تا مدتی مشخص انجام شوند.

آیا این مهلت نهایی باید فردا یا هفته ی آینده باشد؟

البته که نه. این لیستی از کارهایی است که باید تا آخر عمرتان انجام دهید. هدف ها با حرکت در مسیر زندگی می توانند اضافه شوند، کم شوند و یا مهم تر از همه از لیست حذف شوند.

این یک چک لیست است که اطمینان حاصل کنید که از چهارچوب درست و مناسبی برای ایجاد لیست کارهایی که باید انجام دهید، استفاده می کنید:

۱- مهمترین هدف شما باید مختص به خودتان باشد.

نه برای همسرتان. نه برای فرزندانتان. نه برای کارمندانتان، فقط و فقط برای خودتان. زمانی که اجازه دهید دیگران مفهوم شما از موفقیت را تعیین کنند،شما آینده ی خود را از بین می برید.

۲- اهداف شما باید برایتان مفهوم و ارزش خاصی داشته باشند.

زمانی که اهدافتان را یادداشت می کنید، باید از خودتان بپرسید، چه چیزی واقعا برای من اهمیت دارد؟ من حاضرم از چه چیزی دست بکشم تا این کار را انجام دهم؟ دلایل شما برای تعیین مجموعه ای از فعالیت ها به شما انرژی و انگیزه می دهد که هر روز از خواب بیدار شوید.

۳- اهداف شما باید مشخص و قابل اندازه گیری باشند.

توضیحات مبهم، کلی و بی ارزش کافی نیست. همه چیز باید مشخص باشد.

۴- اهداف شما باید تغییر پذیر باشند.

یک برنامه ی انعطاف پذیر باعث می شود احساس خفگی به شما دست ندهد و به شما کمک می کند که بتوانید از فرصت های واقعی که در آینده در مسیرتان قرار می گیرند بهترین استفاده را ببرید.

۵- اهداف شما باید چالش برانگیز و هیجانی باشند.

خودتان را مجبور کنید که از منطقه ی امنتان خارج شوید تا بتوانید آن انرژی و انگیزه ی لازم را به دست آورید.

۶- اهداف شما باید با ارزش هایتان هم تراز باشند.

به احساس درونی خود توجه کنید. زمانی که اهدافی را تعیین می کنید که با ارزش هایتان مغایرت دارد، چیزی درون شما دچار دردی شدید می شود. بیشتر توجه کنید.

۷- اهداف شما باید متعادل باشند.

اطمینان حاصل کنید که زمانی را برای استراحت، خوش گذرانی و لذت بردن از بودن با افرادی که دوستشان دارید اختصاص داده اید.

۸- اهداف شما باید واقع بینانه باشند.

متمایل به پیشرفت باشید اما ساده لوح نباشید. اگر قد شما ۱۶۰ سانت است امکان ندارد که بتوانید در تیم بسکتبال آمریکا بازی کنید. اما به خودتان زمان بدهید تا این موضوع را بپذیرید.

۹- اهداف شما باید شامل کمک به دیگران هم باشند.

متاسفانه بسیاری از افراد به قدری در دنبال کردن آرزوهایشان غرق شده اند که دیگر در زندگی خود زمانی برای کمک به جامعه ندارند. این را هم در برنامه ی اهدافتان قرار دهید.

۱۰- باید از اهدافتان پشتیبانی شود.

یا به صورت انتخابی بعضی از اهدافتان را با چند نفر به اشتراک بگذارید، یا همه ی اهدافتان را با چند نفر منتخب درمیان بگذارید. درهر دو حالت شما مجموعه ای از پشتیبانی و مسئولیت پذیری برای خود ایجاد می کنید.

حالا زمان آن رسیده است که برنامه ی بزرگتان را انجام دهید.

به یک جای آرام بروید، یک موسیقی آرامش بخش بگذارید و ۱۰۱ هدف بنویسید . بله درست است. ۱۰۱ هدف. ذهنتان را به روی تمامی احتمالات باز کنید.

هر هدف را با عبارت من هستم، یا من خواهم بود شروع کنید. حتی به محدود کردن خود فکر هم نکنید. برای کمک به شما در این فرآیند، اینها چند سوال کلیدی هستند که باید از خودتان بپرسید:

من می خواهم چه کاری را انجام دهم؟
من می خواهم چه چیزی داشته باشم؟
من می خواهم به کجا بروم؟
چه کمک های می خواهم انجام دهم؟
چه چیزی می خواهم یاد بگیرم؟
من می خواهم با چه کسی ملاقات کنم و باقی زندگی ام را با او بگذرانم؟
چقدر می خواهم که درآمد داشته باشم، پس انداز و سرمایه گذاری کنم؟
چه کارهایی را برای خوش گذرانی و به دست آوردن بالاترین حد سلامتی انجام خواهم داد؟

این فرآیند ممکن است ۲ ساعت طول بکشد. ممکن است دو هفته طول بکشد. تا زمانی که ۱۰۱ هدف را ننوشته اید دست از کار برندارید. فراموش نکنید که شما می خواهید بهترین زندگی را برای خود بسازید – این تنها فرصتی است که برای زندگی دارید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : برای رسیدن به موفقیت های غیرعادی باید از نصیحت های…